Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techsector stuwt Wall Street met kleinere rentestappen in zicht

Techsector stuwt Wall Street met kleinere rentestappen in zicht

NEW YORK (ANP) - Techbedrijven werden donderdag flink hoger gezet op Wall Street. Beleggers sorteren voort op kleinere rentestappen van de Federal Reserve, onder meer omdat het aantal uitkeringsaanvragen de afgelopen week weer wat toenam. De sterke arbeidsmarkt was een van de redenen voor de Fed om de rente deze maand met 0,5 procentpunt te verhogen. Maar bestuurders van de Amerikaanse centrale bank lieten ook weten dat ze een mogelijkheid zien om de volgende keer maar een kwart procentpunt erbij te doen.

Dat leidde vooral voor de techsector tot hogere koersen. Technologiebedrijven worden als risicovol gezien en hebben daardoor meer last van rentestijgingen dan andere fondsen. Chipbedrijven als AMD (plus 1,9 procent), Intel (plus 1,8 procent) en Nvidia (plus 1,5 procent) behoorden tot de grootste stijgers. Ook Apple (plus 1 procent), Amazon (plus 1,8 procent) en Microsoft (plus 1,3 procent) werden hoger gezet, maar Google-moeder Alphabet leverde 0,6 procent in. De dominantie van dat bedrijf op de markt voor onlinereclame staat weer in de aandacht en Amerikaanse politici willen die met een wet aanpakken.

De Dow-Jonesindex steeg uiteindelijk 0,4 procent tot 32.859,03 punten. De breed samengestelde S&P 500 werd 0,6 procent hoger gezet op 405,83 punten en techbeurs Nasdaq dikte 0,7 procent aan. Die graadmeter sloot op een stand van 12.013,47 punten.

Electronic Arts

Electronic Arts daalde 0,1 procent. De Amerikaanse ontwikkelaar van computerspellen schrapt zo'n 800 banen om kosten te besparen. Dat is ongeveer 6 procent van het personeelsbestand. Ook wil het bedrijf de kantoorruimte verminderen. Voor de reorganisatie neemt het bedrijf een last van 170 tot 200 miljoen dollar.

Faraday Future kon een eerdere koerswinst niet vasthouden en sloot met een min van 1,1 procent. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de fabrikant van elektrische auto's na jaren van wachten eindelijk is gestart met de productie van zijn elektrische SUV.

RH

RH zakte 3,3 procent. De verkoper van luxemeubels boekte afgelopen kwartaal minder omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal en het hele boekjaar vielen tegen.

De euro was 1,0904 dollar waard, tegen 1,0899 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 74,38 dollar. Brentolie werd 1,2 procent duurder op 79,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

WSJ: Tesla stopt met Chinese onderdelen in Amerikaanse fabrieken

AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.

13 uur geleden
Agractie: minder regeldruk nodig tegen stijgende rundvleesprijzen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.

16 uur geleden
Akkoord over EU-begroting 2026, Nederland onthoudt zich van stem

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.

16 uur geleden
Financial Times: Tim Cook mogelijk volgend jaar weg bij Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stapt mogelijk volgend jaar op als topman van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple. De raad van bestuur en topmanagers bereiden zich voor op het vertrek van Cook na meer dan veertien jaar als leider van het bedrijf. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.

18 uur geleden
Biefstuk, hamburgers en rundergehakt 'fors duurder' in 2026

DEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).

19 uur geleden
Google bouwt nieuwe datacenters in Texas in wedloop om AI

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.

19 uur geleden
Duurdere kruidnoten in kleinere zakken alsnog evenveel verkocht

DEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.

20 uur geleden