Techsector onder druk op Wall Street, Nasdaq hard onderuit
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers deden met name aandelen van technologiefondsen van de hand, wat vooral negatief uitpakte voor techgraadmeter Nasdaq. De handelaren stapten over op fondsen die naar verwachting meer zullen profiteren van het economische herstel uit de coronacrisis. De hoop wordt gestut door steunmaatregelen en de uitrol van vaccinaties.
Grote techbedrijven als Amazon, Apple en Microsoft verloren tot 2,9 procent. De Nasdaq, verloor door de brede techuitverkoop uiteindelijk 2,7 procent tot 12.997,75 punten. Ook de S&P 500 stond onder druk. De brede graadmeter zakte 1,3 procent tot 2819,72 punten.
De leidende Dow-Jonesindex hield de schade beperkt met een verlies van 0,4 procent tot 31,270,09 punten. Tegenover de daling van technologiefondsen stond een opleving van financiële fondsen, energiebedrijven en industriële bedrijven.
Banenrapport
Beleggers op Wall Street reageerden verder op een tegenvallend banenrapport van loonstrookverwerker ADP. Dat zorgde al bij de openingsbel voor een mineurstemming. Uit het rapport van ADP bleek dat de werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven in februari minder sterk toenam dan verwacht. De stijging was ook minder dan een maand eerder.
Verder bleek dat de activiteit in de dienstensector in de VS onverwachts was vertraagd. Dit was vooral het gevolg van de winterstormen die het land vorige maand teisterden. Ook bleek uit een rapport van de Federal Reserve dat de Amerikaanse economie in de eerste twee maanden van 2021 een lichte groei heeft laten zien. Daarbij is het sentiment onder bedrijfseigenaren toegenomen doordat de coronavaccinaties de vooruitzichten voor de economie ondersteunen.
ExxonMobil
Oliemaatschappijen ExxonMobil en Chevron stegen tot 1,1 procent, geholpen door de oplopende olieprijzen. De brandstofvoorraden in de VS slonken vorige week in het hoogste tempo sinds 1990, in de nasleep van het barre winterweer. Daarbij is er sprake van een aantrekkende vraag.
ExxonMobil maakte ook nog wel bekend zijn personeelsbestand in Singapore, waar het grootste olieraffinage- en petrochemische complex is gevestigd, met ongeveer 7 procent te willen inkrimpen. Dit vanwege "ongekende marktomstandigheden" als gevolg van de coronapandemie.
Een vat Amerikaanse olie werd 2,5 procent duurder op 61,22 dollar. Brentolie steeg 2,1 procent tot 64,04 dollar per vat. De euro was 1,2065 dollar waard, tegenover tegen 1,2070 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een tekort aan chips van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia lijkt voor toenemende problemen in de auto-industrie te zorgen. Het Japanse Nissan vermindert zijn productie volgende week met nog eens 1400 voertuigen, meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Verder heeft de Duitse toeleverancier Bosch laten weten op drie locaties met verstoringen te kampen.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.
12 uur geleden