Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techsector onder druk op beurzen na tegenvallers Apple en Amazon

Techsector onder druk op beurzen na tegenvallers Apple en Amazon

AMSTERDAM (ANP) - De technologiesector stond vrijdag onder druk op de Europese beurzen door tegenvallende kwartaalberichten van de Amerikaanse techconcerns Apple en Amazon. iPhone-maker Apple heeft last van wereldwijde chiptekorten en productieverstoringen in Zuidoost-Azië en webwinkelconcern Amazon kampt met knelpunten in de distributieketens en personeelstekorten.

Op het Damrak waarschuwde verlichtingsbedrijf Signify voor aanhoudende problemen in de toeleveringsketen, waardoor het veel omzet misloopt. Volgens topman Eric Rondolat was er sprake van een sterke vraag naar slimme verlichting, maar heeft het bedrijf door verstoringen in de toeleveringsketen moeite om aan die hoge vraag te voldoen. Het wereldwijde chiptekort heeft Signify 100 miljoen euro aan omzet gekost in het derde kwartaal. Het aandeel kelderde bijna 10 procent en was hekkensluiter in de AEX.

In de MidKap werden de resultaten van Air France-KLM (plus 3,4 procent) wel goed ontvangen. De luchtvaartcombinatie wist het kwartaalverlies sterk terug te dringen en vervoerde veel meer passagiers dankzij de versoepeling van de reisbeperkingen. Ook kan KLM volgens topman Pieter Elbers voorlopig nog "ruim uit de voeten" met de noodkredieten die de Nederlandse luchtvaartmaatschappij heeft ontvangen om de coronacrisis door te komen.

Just Eat Takeaway

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1 procent lager op 803,90 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 1050,01 punten. Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 0,9 procent. De oplopende inflatie zorgde ook voor terughoudendheid. Het algemene prijspeil in de eurozone steeg in oktober met 4,1 procent door de sterke toename van de energieprijzen.

Just Eat Takeaway zakte 3,6 procent. Na de recente kritiek van de activistische investeerder Cat Rock Capital Management vindt nu ook Oceanwood Capital Management dat het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl zijn Amerikaanse dochter Grubhub snel moet afsplitsen of verkopen.

Daimler

In Stockholm beleefde Volvo Cars een succesvolle beursgang. Het Zweedse automerk, dat sinds 2010 in handen is van het Chinese autoconcern Geely, klom 14 procent. Daimler steeg dik 1 procent in Frankfurt. De eigenaar van Mercedes verkocht afgelopen kwartaal minder voertuigen door chiptekorten, maar rekent op een verbetering van de situatie in het huidige kwartaal.

De euro was 1,1650 dollar waard, tegen 1,1687 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 82,68 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 84,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse transportbedrijven willen hulp tegen hoge dieselprijzen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse transportbedrijven willen hulp van de overheid tegen de dieselprijzen die een nieuw record hebben bereikt in Duitsland. Brancheorganisatie BGL heeft een brief gestuurd naar bondskanselier Friedrich Merz om te pleiten voor steun, want door die recordprijzen komen kleinere en middelgrote transportbedrijven in gevaar en wordt de economische concurrentiepositie van Duitsland verslechterd.

9 minuten geleden
Inflatie eurozone valt lager uit op 3,2 procent na bijstelling

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus uitgekomen op 3,2 procent, meldt Eurostat op basis van definitieve cijfers. De consumentenprijzen in het eurogebied zijn daarmee iets minder hard gestegen dan eerder gemeld.

46 minuten geleden
Dieselprijs stijgt verder en is bijna op recordhoogte uit april

EINDHOVEN (ANP) - Het tanken van diesel is opnieuw duurder geworden. De prijs van een liter diesel is donderdag met bijna 4 cent gestegen. Daarmee is de prijs nagenoeg gelijk aan het record uit april van dit jaar.

2 uur geleden
Studie: aardappeloogst EU dit jaar mogelijk bij de kleinste ooit

LONDEN (ANP) - Nederland en andere landen in Noordwest-Europa krijgen dit jaar mogelijk te maken met een van de kleinste aardappeloogsten ooit en een verlies van honderden miljoenen voor telers door de droogte deze zomer. Onderzoeksorganisatie Energy and Climate Intelligence Unit (ECIU) schat donderdag na een analyse dat het gezamenlijke productieverlies in Nederland, Duitsland, België en Frankrijk kan oplopen tot 622 miljoen euro. In Nederland kan dit volgens ECIU uitkomen op een bedrag tot 42 miljoen euro.

2 uur geleden
AEX-index begint met kleine winst na renteverhoging in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente in de grootste economie ter wereld voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen. Uit de toelichting van het rentebesluit bleek daarnaast dat de meeste Fed-bestuurders verwachten dat de rente dit jaar nog een keer wordt verhoogd om de inflatie te bestrijden.

3 uur geleden
ING: uitzendbranche verhoogt tarieven door dure uitzendkrachten

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendorganisaties in Nederland kampen met structurele personeelstekorten en strengere regelgeving, terwijl technologische ontwikkelingen hun resultaten onder druk zetten. Daarnaast worden uitzendkrachten door de nieuwe uitzend-cao duurder en minder flexibel, staat in een donderdag verschenen rapport van ING.

3 uur geleden
Groeiende financiële problemen bij Duitse groene-energiebedrijven

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitse bedrijven die projecten voor groene energie ontwikkelen staan aan de vooravond van een grote saneringsronde, na jaren van snelle groei. Verslechterende economische vooruitzichten brengen een groeiend aantal bedrijven in financiële problemen.

3 uur geleden