Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techsector onder druk op Beursplein 5

Techsector onder druk op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een stevig verlies gesloten. Met name de uitverkoop onder techaandelen liet zich voelen. De inflatievrees bleef de markten in de greep houden. Verder stond Air France-KLM in de belangstelling nadat bekend werd dat de staatssteun die KLM kreeg niet goedgekeurd had mogen worden.

De hoofdindex op Beursplein 5 sloot de sessie met een min van 1,6 procent op 693,72 punten. De MidKap daalde 1,2 procent tot 1043,38 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 1,6 procent.

In de eurozone nam de inflatie in april toe tot 1,6 procent op jaarbasis, van 1,3 procent in maart. De stijging van het algemene prijspeil ligt daarmee nog altijd onder de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB) van rond de 2 procent.

ArcelorMittal

Staalconcern ArcelorMittal was de sterkste daler in de AEX met een min van 5 procent. Ook Shell bungelde onderaan met een verlies van 3 procent in het kielzog van de gedaalde olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 4,3 procent goedkoper op 62,68 dollar. Brentolie daalde 3,9 procent in prijs tot 66,04 dollar per vat.

Chipmachinefabrikant ASML en chiptoeleveranciers ASMI en Besi verloren tot 2,7 procent. De verwachting is dat de malaise in de chipindustrie nog wel enige tijd zal aanhouden, ook vanwege productieproblemen van de Taiwanese chipreus TSMC.

Air France-KLM

IMCD was de enige stijger in de AEX met een winst van 0,4 procent na een kleine overname. De chemicaliëndistributeur neemt speciaalchemiebedrijf Andes Chemical, dat actief is in Centraal-Amerika en Peru, over.

In de MidKap verloor Air France-KLM 2,3 procent. Volgens het Gerecht van de Europese Unie had de staatssteun van 3,4 miljard euro die KLM heeft ontvangen om de coronacrisis te doorstaan niet goedgekeurd mogen worden. De Europese rechter boog zich over de zaak na een klacht van luchtvaartmaatschappij Ryanair. Volgens de Ierse budgetvlieger is het toestaan van overheidssteun door Brussel niet eerlijk ten opzichte van andere Europese luchtvaartmaatschappijen.

Flow Traders

Beursintermediair Flow Traders voerde de MidKap aan met een winst van 3,5 procent. Doorgaans profiteert het bedrijf, dat zich onder andere bezighoudt met flitshandel, van onrust op de markten.

Bij de kleinere fondsen moest het aandeel Neways het ontgelden. Dit nadat de fabrikant van elektronische componenten het overnamevoorstel van industrieconcern VDL afwees. Neways zakte bijna 5 procent.

De euro stond op 1,2212 dollar ten opzichte van 1,2205 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

20 uur geleden
Rechter: geen onderzoek naar Philips in slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.

21 uur geleden
Tesla geeft rijassistent in Europa een nieuwe naam na kritiek

DEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.

21 uur geleden
Benzineprijs bereikt record en is nu even hoog als diesel

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.

1 dag geleden
Justitie in Brazilië klaagt Shell aan na overstromingen in 2024

BRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.

1 dag geleden
Meer loodgietersbedrijven, toch nog tekort aan vakmensen

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.

1 dag geleden
Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

1 dag geleden