Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techsector onder druk op Beursplein 5

Techsector onder druk op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een stevig verlies gesloten. Met name de uitverkoop onder techaandelen liet zich voelen. De inflatievrees bleef de markten in de greep houden. Verder stond Air France-KLM in de belangstelling nadat bekend werd dat de staatssteun die KLM kreeg niet goedgekeurd had mogen worden.

De hoofdindex op Beursplein 5 sloot de sessie met een min van 1,6 procent op 693,72 punten. De MidKap daalde 1,2 procent tot 1043,38 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 1,6 procent.

In de eurozone nam de inflatie in april toe tot 1,6 procent op jaarbasis, van 1,3 procent in maart. De stijging van het algemene prijspeil ligt daarmee nog altijd onder de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB) van rond de 2 procent.

ArcelorMittal

Staalconcern ArcelorMittal was de sterkste daler in de AEX met een min van 5 procent. Ook Shell bungelde onderaan met een verlies van 3 procent in het kielzog van de gedaalde olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 4,3 procent goedkoper op 62,68 dollar. Brentolie daalde 3,9 procent in prijs tot 66,04 dollar per vat.

Chipmachinefabrikant ASML en chiptoeleveranciers ASMI en Besi verloren tot 2,7 procent. De verwachting is dat de malaise in de chipindustrie nog wel enige tijd zal aanhouden, ook vanwege productieproblemen van de Taiwanese chipreus TSMC.

Air France-KLM

IMCD was de enige stijger in de AEX met een winst van 0,4 procent na een kleine overname. De chemicaliëndistributeur neemt speciaalchemiebedrijf Andes Chemical, dat actief is in Centraal-Amerika en Peru, over.

In de MidKap verloor Air France-KLM 2,3 procent. Volgens het Gerecht van de Europese Unie had de staatssteun van 3,4 miljard euro die KLM heeft ontvangen om de coronacrisis te doorstaan niet goedgekeurd mogen worden. De Europese rechter boog zich over de zaak na een klacht van luchtvaartmaatschappij Ryanair. Volgens de Ierse budgetvlieger is het toestaan van overheidssteun door Brussel niet eerlijk ten opzichte van andere Europese luchtvaartmaatschappijen.

Flow Traders

Beursintermediair Flow Traders voerde de MidKap aan met een winst van 3,5 procent. Doorgaans profiteert het bedrijf, dat zich onder andere bezighoudt met flitshandel, van onrust op de markten.

Bij de kleinere fondsen moest het aandeel Neways het ontgelden. Dit nadat de fabrikant van elektronische componenten het overnamevoorstel van industrieconcern VDL afwees. Neways zakte bijna 5 procent.

De euro stond op 1,2212 dollar ten opzichte van 1,2205 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Grootste stijging productie Nederlandse industrie in 4 jaar

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juli met 9 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is de grootste productiegroei in vier jaar. In juni zwakte de productiegroei nog af tot 5 procent, na een groei van 7 procent in mei.

53 minuten geleden
Nederlandse export naar VS met kwart gedaald

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft in het eerste halfjaar voor 13 miljard euro naar de Verenigde Staten geëxporteerd. Dat is een kwart minder dan in dezelfde periode van 2025, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Lidstaten van de Europese Unie hebben al een tijdlang te maken met Amerikaanse importheffingen die onder president Donald Trump zijn ingevoerd.

1 uur geleden
Milieudefensie mag klimaatzaak tegen ING doorzetten van rechtbank

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen ING kan definitief doorgaan. De rechtbank in Amsterdam heeft de milieuorganisatie ontvankelijk verklaard en alle argumenten die de bank daartegen had ingebracht afgewezen.

1 uur geleden
Zorgen om oplopende olieprijs bezorgen Wall Street verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.

9 uur geleden
Apple onthult eerste vouwbare iPhone voor 1999 dollar

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.

10 uur geleden
Vakbonden noemen landelijke ov-staking geslaagd

UTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.

11 uur geleden
Bedrijf achter Carglass mogelijk naar de beurs

BRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.

12 uur geleden