Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Technologiegroep TKH onderuit op lager Damrak na resultaten

Technologiegroep TKH onderuit op lager Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - TKH Group ging dinsdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De technologiegroep zag de omzet in het derde kwartaal dalen en werd negatiever over het resultaat voor dit jaar. Volgens topman Alexander van der Lof ligt het kostenbesparingsprogramma van 15 miljoen euro wel goed op koers. Dat programma zal volgens Van der Lof samen met de geplande hogere bezettingsgraad de margegroei moeten ondersteunen. Het aandeel werd desondanks 9 procent lager gezet en was daarmee de grootste daler bij de middelgrote bedrijven.

De algehele stemming op de Europese beursvloeren was eveneens negatief. Het protectionistisch economisch beleid van de nieuw verkozen Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij Europese beleggers. Trump wil namelijk hoge importheffingen invoeren op goederen uit China en andere landen, wat zou kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent lager op 872,61 punten. De MidKap verloor 1,1 procent tot 865,80 punten. Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 1,1 procent.

Shell

Verfconcern AkzoNobel en chemicaliëndistributeur IMCD waren de grootste dalers in de AEX, met verliezen van 2 procent. De chipbedrijven ASML en Besi waren de enige stijgers, met winsten tot 1 procent.

Shell daalde 0,3 procent. Het gerechtshof in Den Haag heeft de vorderingen van Milieudefensie tegen het olie- en gasconcern afgewezen. Milieudefensie en andere organisaties hadden in hoger beroep opnieuw geëist dat Shell de CO2-uitstoot die het direct en indirect veroorzaakt in 2030 met zeker 45 procent zou moeten verminderen. Volgens het gerechtshof kan Shell niet worden verplicht tot concrete percentages waarmee het de uitstoot moet verminderen.

Avantium in de plus

Kunstmestproducent OCI (plus 3,5 procent) was de enige stijger in de MidKap, na een goed ontvangen handelsbericht. Kendrion won 0,9 procent. De producent van elektromagnetische componenten zag de omzet en nettowinst stijgen in het derde kwartaal.

Avantium steeg 1,6 procent. Het bioplasticbedrijf gaat samen met Kirin onderzoeken of de Japanse brouwer het door Avantium ontwikkelde plantaardige PEF kan gebruiken voor zijn flessen en verpakkingen.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0627 dollar waard, tegen 1,0653 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 68,08 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 71,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

18 minuten geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

2 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

2 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

2 uur geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

3 uur geleden
Topman haven Antwerpen-Brugge stapt vervroegd op

ANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.

3 uur geleden
ERK: onduidelijkheden in EU-fonds voor CO2-uitstotende bedrijven

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.

4 uur geleden