Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Technologiegroep TKH onderuit op lager Damrak na resultaten

Technologiegroep TKH onderuit op lager Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - TKH Group ging dinsdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De technologiegroep zag de omzet in het derde kwartaal dalen en werd negatiever over het resultaat voor dit jaar. Volgens topman Alexander van der Lof ligt het kostenbesparingsprogramma van 15 miljoen euro wel goed op koers. Dat programma zal volgens Van der Lof samen met de geplande hogere bezettingsgraad de margegroei moeten ondersteunen. Het aandeel werd desondanks 9 procent lager gezet en was daarmee de grootste daler bij de middelgrote bedrijven.

De algehele stemming op de Europese beursvloeren was eveneens negatief. Het protectionistisch economisch beleid van de nieuw verkozen Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij Europese beleggers. Trump wil namelijk hoge importheffingen invoeren op goederen uit China en andere landen, wat zou kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent lager op 872,61 punten. De MidKap verloor 1,1 procent tot 865,80 punten. Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 1,1 procent.

Shell

Verfconcern AkzoNobel en chemicaliëndistributeur IMCD waren de grootste dalers in de AEX, met verliezen van 2 procent. De chipbedrijven ASML en Besi waren de enige stijgers, met winsten tot 1 procent.

Shell daalde 0,3 procent. Het gerechtshof in Den Haag heeft de vorderingen van Milieudefensie tegen het olie- en gasconcern afgewezen. Milieudefensie en andere organisaties hadden in hoger beroep opnieuw geëist dat Shell de CO2-uitstoot die het direct en indirect veroorzaakt in 2030 met zeker 45 procent zou moeten verminderen. Volgens het gerechtshof kan Shell niet worden verplicht tot concrete percentages waarmee het de uitstoot moet verminderen.

Avantium in de plus

Kunstmestproducent OCI (plus 3,5 procent) was de enige stijger in de MidKap, na een goed ontvangen handelsbericht. Kendrion won 0,9 procent. De producent van elektromagnetische componenten zag de omzet en nettowinst stijgen in het derde kwartaal.

Avantium steeg 1,6 procent. Het bioplasticbedrijf gaat samen met Kirin onderzoeken of de Japanse brouwer het door Avantium ontwikkelde plantaardige PEF kan gebruiken voor zijn flessen en verpakkingen.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0627 dollar waard, tegen 1,0653 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 68,08 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 71,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.

1 uur geleden
Fed blijft zich inzetten voor onafhankelijkheid, zegt voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.

2 uur geleden
Federal Reserve verlaagt rente na politiek beladen vergadering

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.

3 uur geleden
China traag met exportvergunningen aardmetalen voor EU-bedrijven

BEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.

4 uur geleden
Bouw megatunnel tussen Duitsland en Denemarken opnieuw vertraagd

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.

5 uur geleden
Topman luxemerk Gucci na amper een jaar vervangen

PARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.

5 uur geleden
EU en Indonesië ronden onderhandelingen voor handelsdeal af

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.

5 uur geleden