Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Technologiegroep TKH onderuit op lager Damrak na resultaten

Technologiegroep TKH onderuit op lager Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - TKH Group ging dinsdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De technologiegroep zag de omzet in het derde kwartaal dalen en werd negatiever over het resultaat voor dit jaar. Volgens topman Alexander van der Lof ligt het kostenbesparingsprogramma van 15 miljoen euro wel goed op koers. Dat programma zal volgens Van der Lof samen met de geplande hogere bezettingsgraad de margegroei moeten ondersteunen. Het aandeel werd desondanks 9 procent lager gezet en was daarmee de grootste daler bij de middelgrote bedrijven.

De algehele stemming op de Europese beursvloeren was eveneens negatief. Het protectionistisch economisch beleid van de nieuw verkozen Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij Europese beleggers. Trump wil namelijk hoge importheffingen invoeren op goederen uit China en andere landen, wat zou kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent lager op 872,61 punten. De MidKap verloor 1,1 procent tot 865,80 punten. Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 1,1 procent.

Shell

Verfconcern AkzoNobel en chemicaliëndistributeur IMCD waren de grootste dalers in de AEX, met verliezen van 2 procent. De chipbedrijven ASML en Besi waren de enige stijgers, met winsten tot 1 procent.

Shell daalde 0,3 procent. Het gerechtshof in Den Haag heeft de vorderingen van Milieudefensie tegen het olie- en gasconcern afgewezen. Milieudefensie en andere organisaties hadden in hoger beroep opnieuw geëist dat Shell de CO2-uitstoot die het direct en indirect veroorzaakt in 2030 met zeker 45 procent zou moeten verminderen. Volgens het gerechtshof kan Shell niet worden verplicht tot concrete percentages waarmee het de uitstoot moet verminderen.

Avantium in de plus

Kunstmestproducent OCI (plus 3,5 procent) was de enige stijger in de MidKap, na een goed ontvangen handelsbericht. Kendrion won 0,9 procent. De producent van elektromagnetische componenten zag de omzet en nettowinst stijgen in het derde kwartaal.

Avantium steeg 1,6 procent. Het bioplasticbedrijf gaat samen met Kirin onderzoeken of de Japanse brouwer het door Avantium ontwikkelde plantaardige PEF kan gebruiken voor zijn flessen en verpakkingen.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0627 dollar waard, tegen 1,0653 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 68,08 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 71,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

9 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

11 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

11 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

13 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

15 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

1 dag geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

1 dag geleden