Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Technologieconcern IBM omhoog op Wall Street na cijfers

Technologieconcern IBM omhoog op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Technologieconcern IBM stond dinsdag bij de winnaars op de beurzen in New York dankzij goede kwartaalcijfers. Beleggers verwerkten ook resultaten van onder meer farmaceut Johnson & Johnson (J&J) en de fabrikant van schoonmaak- en verzorgingsproducten Procter & Gamble (P&G). De hoofdgraadmeters op Wall Street gingen bij opening licht omlaag.

IBM (plus 3,6 procent) heeft zijn omzet in het eerste kwartaal voor het eerst in een jaar weer zien stijgen, vooral dankzij groei bij de cloudactiviteiten waar het bedrijf zich onder leiding van topman Arvind Krishna steeds meer op toelegt. De totale inkomsten stegen met 1 procent tot 17,7 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder.

Het coronavaccin van J&J was in het eerste kwartaal goed voor een omzet van 100 miljoen dollar. Het gebruik van het door dochterbedrijf Janssen uit Leiden ontwikkelde vaccin werd vorige week opgeschort wegens onderzoek naar bijwerkingen. Vooralsnog is het vaccin alleen in de Verenigde Staten ingezet. De totale omzet steeg met bijna 8 procent tot 22,3 miljard dollar, geholpen door de sterke verkoop van kankermedicatie. Het aandeel J&J steeg licht.

P&G

P&G, moederbedrijf van merken als Pampers, Ariel, Dreft, Braun en Gillette, heeft in het afgelopen kwartaal vanwege de coronacrisis meer schoonmaakmiddelen voor in en om het huis verkocht. De koers van P&G daalde echter 1,1 procent.

De toonaangevende Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang een min van 0,4 procent op 33.948 punten. De brede S&P 500 zakte 0,3 procent tot 4151 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 13.887 punten.

Lockheed Martin

Ook defensieconcern Lockheed Martin opende de boeken en leverde 0,7 procent in. Uitzender Manpower (plus 5,2 procent) en medisch toeleverancier Abbott Laboratories (min 3,3 procent) kwamen ook met cijferpublicaties.

Tabaksfabrikanten stonden opnieuw onder druk door berichten dat de Amerikaanse regering overweegt het nicotinegehalte in sigaretten te verminderen. Zo daalde Philip Morris International, dat ook met cijfers kwam, 1,2 procent. Altria leverde 6,4 procent in. Maandag werden ook al verliezen geleden door tabaksproducenten in New York.

Apple stond een fractie lager. Het technologieconcern houdt dinsdag zijn eerste productevenement van het jaar waarin het bedrijf naar verwachting nieuwe iPads aan het publiek laat zien.

Meer uit Financieel

Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

42 minuten geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

1 uur geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

1 uur geleden
Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.

2 uur geleden
ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

3 uur geleden
Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

4 uur geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

4 uur geleden