Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Technologieconcern IBM omhoog op Wall Street na cijfers

Technologieconcern IBM omhoog op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Technologieconcern IBM stond dinsdag bij de winnaars op de beurzen in New York dankzij goede kwartaalcijfers. Beleggers verwerkten ook resultaten van onder meer farmaceut Johnson & Johnson (J&J) en de fabrikant van schoonmaak- en verzorgingsproducten Procter & Gamble (P&G). De hoofdgraadmeters op Wall Street gingen bij opening licht omlaag.

IBM (plus 3,6 procent) heeft zijn omzet in het eerste kwartaal voor het eerst in een jaar weer zien stijgen, vooral dankzij groei bij de cloudactiviteiten waar het bedrijf zich onder leiding van topman Arvind Krishna steeds meer op toelegt. De totale inkomsten stegen met 1 procent tot 17,7 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder.

Het coronavaccin van J&J was in het eerste kwartaal goed voor een omzet van 100 miljoen dollar. Het gebruik van het door dochterbedrijf Janssen uit Leiden ontwikkelde vaccin werd vorige week opgeschort wegens onderzoek naar bijwerkingen. Vooralsnog is het vaccin alleen in de Verenigde Staten ingezet. De totale omzet steeg met bijna 8 procent tot 22,3 miljard dollar, geholpen door de sterke verkoop van kankermedicatie. Het aandeel J&J steeg licht.

P&G

P&G, moederbedrijf van merken als Pampers, Ariel, Dreft, Braun en Gillette, heeft in het afgelopen kwartaal vanwege de coronacrisis meer schoonmaakmiddelen voor in en om het huis verkocht. De koers van P&G daalde echter 1,1 procent.

De toonaangevende Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang een min van 0,4 procent op 33.948 punten. De brede S&P 500 zakte 0,3 procent tot 4151 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 13.887 punten.

Lockheed Martin

Ook defensieconcern Lockheed Martin opende de boeken en leverde 0,7 procent in. Uitzender Manpower (plus 5,2 procent) en medisch toeleverancier Abbott Laboratories (min 3,3 procent) kwamen ook met cijferpublicaties.

Tabaksfabrikanten stonden opnieuw onder druk door berichten dat de Amerikaanse regering overweegt het nicotinegehalte in sigaretten te verminderen. Zo daalde Philip Morris International, dat ook met cijfers kwam, 1,2 procent. Altria leverde 6,4 procent in. Maandag werden ook al verliezen geleden door tabaksproducenten in New York.

Apple stond een fractie lager. Het technologieconcern houdt dinsdag zijn eerste productevenement van het jaar waarin het bedrijf naar verwachting nieuwe iPads aan het publiek laat zien.

Meer uit Financieel

Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

42 minuten geleden
Optimisme over AI-investeringen stuwt beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

1 uur geleden
Moederbedrijf Temu boekt meer omzet, kampt wel met concurrentie

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.

2 uur geleden
Vicepresident ECB wil meer bankinvesteringen in cyberveiligheid

FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.

5 uur geleden
Chemiemanager: herstel van toeleveringsketens duurt maanden

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.

5 uur geleden
AkzoNobel wees overnamebod af, gaat door met fusie Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.

7 uur geleden
KLM kampt niet met brandstoftekort ondanks uitgeweken vlucht

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.

7 uur geleden