Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Technisch manager Hamstra vertrekt per direct bij Ajax

Technisch manager Hamstra vertrekt per direct bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Gerry Hamstra heeft maandag per direct afscheid genomen van Ajax. De technisch manager wil in de toekomst als technisch directeur aan de slag. Die mogelijkheid was er niet bij de club uit Amsterdam.

"Het is mijn streven om technisch directeur te zijn en daarmee eindverantwoordelijk en die optie is er niet bij Ajax", zegt Hamstra die nog tot volgend jaar zomer onder contract stond. "Dat is voor mij de aanleiding om te besluiten eerder te vertrekken."

Algemeen directeur Edwin van der Sar bevestigt dat Ajax de technische organisatie anders gaat inrichten. "Toen Gerry twee jaar geleden naar Ajax kwam was dat om nauw samen te werken met Marc Overmars en een deel van zijn werk bij de jeugd, Jong Ajax en de scouting over te nemen", vertelt de oud-doelman. "Na het vertrek van Marc werd hij samen met Klaas Jan Huntelaar medeverantwoordelijk voor het technisch management. Wij hebben Gerry aangegeven dat we dat anders gaan organiseren."

Assistent vertrokken Overmars

Hamstra werd twee jaar geleden aangesteld als assistent van Overmars, die vorig jaar vanwege grensoverschrijdend gedrag moest vertrekken. Hij was dit seizoen samen met Van der Sar en Huntelaar verantwoordelijk voor het aan- en verkoopbeleid.

Ajax verkocht voor ruim 200 miljoen euro aan spelers en gaf ruim 100 miljoen euro uit op de transfermarkt. De club haalde onder meer Steven Bergwijn, Calvin Bassey, Owen Wijndal en Jorge Sánchez naar Amsterdam. Zij hebben hun transfersom nog niet kunnen waarmaken.

Teleurstellend seizoen

Ajax is bezig met een teleurstellend seizoen. In de Eredivisie lijkt de tweede plaats het hoogst haalbare. De club speelde een bijrol in de Champions League en werd vervolgens door 1. FC Union Berlin uitgeschakeld in de Europa League. Ajax staat woensdag tegenover Feyenoord in een halve finale van de KNVB-beker in De Kuip.

Ajax is nog steeds op zoek naar een opvolger voor Overmars. Gesprekken met de Brit Julian Ward hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd. Volgens verschillende media is nu de Duitser Sven Mislintat een voorname kandidaat. Pier Eringa, de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen, verwacht snel bekend te kunnen maken wie Danny Blind als technische man opvolgt in de rvc.

Meer uit Voetbal

Trainer Míchel wil spelers met winnaarsmentaliteit bij Ajax

GARDEREN (ANP) - Miguel Ángel Sánchez Muñoz, roepnaam Míchel, eist dat alle spelers van Ajax een winnaarsmentaliteit ontwikkelen. "Daarnaast is het voor mij belangrijk dat onze fans trots zijn op hoe we voetballen", zei de nieuwe trainer van de club uit Amsterdam tijdens zijn eerste gesprek met Nederlandse journalisten.

8 minuten geleden
Verdediger Blind ziet droom uitkomen met terugkeer naar Ajax

GARDEREN (ANP) - Daley Blind twijfelde geen moment toen hij zijn carrière bij Ajax kon afsluiten. "Dit is wat ik wilde", vertelde hij na zijn eerste training voor het nieuwe seizoen. "De cirkel is rond, zoals ze zeggen. Voor mij is dit een droom die uitkomt."

25 minuten geleden
Tchouaméni nog onzeker voor WK-duel Frankrijk met Marokko

FOXBOROUGH (ANP/RTR) - Het is nog onzeker of Frankrijk donderdag een beroep kan doen op Aurélien Tchouaméni voor de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Marokko. De middenvelder kwam tijdens het laatste duel met Paraguay (1-0-zege) niet in actie door een spierblessure.

1 uur geleden
Engelsman Henderson geopereerd na blessure in feestvreugde op WK

KANSAS CITY (ANP) - De Engelse middenvelder Jordan Henderson is geopereerd aan de armblessure die hij heeft opgelopen na de gewonnen wedstrijd tegen Mexico in de achtste finales van het WK voetbal (3-2). Dat maakte de oud-Ajacied bekend op Instagram.

2 uur geleden
Spaanse voetbalster Putellas tekent bij London City Lionesses

LONDEN (ANP) - Voetbalster Alèxia Putellas gaat na haar vertrek bij FC Barcelona spelen voor London City Lionesses. De Engelse club voor alleen vrouwen heeft de komst van de tweevoudig winnares van de Gouden Bal woensdagmiddag wereldkundig gemaakt. De 32-jarige Putellas maakte in mei al haar vertrek bij Barcelona bekend.

3 uur geleden
Kroatische bondscoach Dalić vertrekt na negen jaar

ZAGREB (ANP) - Zlatko Dalić stopt na negen jaar als bondscoach van Kroatië. De 59-jarige trainer leidde de nationale voetbalploeg van het land naar een tweede plaats op het WK van 2018 en een derde plaats op het WK van 2022, maar werd deze editie in de zestiende finales uitgeschakeld door Portugal (2-1).

6 uur geleden
Omzet Europees voetbal voor het eerst boven 40 miljard euro

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Europese voetbal heeft in seizoen 2024/2025 voor het eerst meer dan 40 miljard euro omgezet, maar de groei vlakt af. Dat stelt accountantskantoor Deloitte in zijn jaarlijkse financieel voetbaloverzicht.

7 uur geleden