Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Technisch manager Hamstra vertrekt per direct bij Ajax

Technisch manager Hamstra vertrekt per direct bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Gerry Hamstra heeft maandag per direct afscheid genomen van Ajax. De technisch manager wil in de toekomst als technisch directeur aan de slag. Die mogelijkheid was er niet bij de club uit Amsterdam.

"Het is mijn streven om technisch directeur te zijn en daarmee eindverantwoordelijk en die optie is er niet bij Ajax", zegt Hamstra die nog tot volgend jaar zomer onder contract stond. "Dat is voor mij de aanleiding om te besluiten eerder te vertrekken."

Algemeen directeur Edwin van der Sar bevestigt dat Ajax de technische organisatie anders gaat inrichten. "Toen Gerry twee jaar geleden naar Ajax kwam was dat om nauw samen te werken met Marc Overmars en een deel van zijn werk bij de jeugd, Jong Ajax en de scouting over te nemen", vertelt de oud-doelman. "Na het vertrek van Marc werd hij samen met Klaas Jan Huntelaar medeverantwoordelijk voor het technisch management. Wij hebben Gerry aangegeven dat we dat anders gaan organiseren."

Assistent vertrokken Overmars

Hamstra werd twee jaar geleden aangesteld als assistent van Overmars, die vorig jaar vanwege grensoverschrijdend gedrag moest vertrekken. Hij was dit seizoen samen met Van der Sar en Huntelaar verantwoordelijk voor het aan- en verkoopbeleid.

Ajax verkocht voor ruim 200 miljoen euro aan spelers en gaf ruim 100 miljoen euro uit op de transfermarkt. De club haalde onder meer Steven Bergwijn, Calvin Bassey, Owen Wijndal en Jorge Sánchez naar Amsterdam. Zij hebben hun transfersom nog niet kunnen waarmaken.

Teleurstellend seizoen

Ajax is bezig met een teleurstellend seizoen. In de Eredivisie lijkt de tweede plaats het hoogst haalbare. De club speelde een bijrol in de Champions League en werd vervolgens door 1. FC Union Berlin uitgeschakeld in de Europa League. Ajax staat woensdag tegenover Feyenoord in een halve finale van de KNVB-beker in De Kuip.

Ajax is nog steeds op zoek naar een opvolger voor Overmars. Gesprekken met de Brit Julian Ward hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd. Volgens verschillende media is nu de Duitser Sven Mislintat een voorname kandidaat. Pier Eringa, de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen, verwacht snel bekend te kunnen maken wie Danny Blind als technische man opvolgt in de rvc.

Meer uit Voetbal

Haaland schiet tien man Manchester City naar zege op United

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.

1 uur geleden
Feyenoord geeft zwak PEC Zwolle afstraffing: 0-7

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.

2 uur geleden
FC Barcelona blijft zonder puntenverlies na uitzege op Levante

VALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.

2 uur geleden
Sc Heerenveen speelt in tegenvallend duel gelijk tegen Telstar

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is er in de Eredivisie opnieuw niet in geslaagd te winnen. De Friezen speelden voor eigen publiek gelijk tegen Telstar: 0-0. Heerenveen won dit seizoen pas één keer, ruim een maand geleden op de eerste speeldag tegen FC Twente (1-0).

4 uur geleden
Dumfries verwacht dat Oranje onder Xavi aantrekkelijk gaat spelen

MADRID (ANP) - Denzel Dumfries (30) verwacht dat Nederland onder de Spaanse bondscoach Xavi Hernández aantrekkelijk voetbal gaat spelen dat gekoppeld is aan resultaat. "Dat is wel waar we bij Oranje voor gaan", zei de verdediger van Real Madrid zondag tegen het ANP op de Madring, waar hij een bezoek bracht aan Formule 1-coureur Max Verstappen.

7 uur geleden
Borussia Mönchengladbach ontslaat trainer na drie nederlagen

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft trainer Eugen Polanski ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit een dag na de nederlaag van 5-0 bij SC Freiburg in de Bundesliga. Borussia Mönchengladbach verloor de eerste drie competitieduels en staat op de laatste plaats.

9 uur geleden
Spits AS Monaco biedt excuses aan na maken moordgebaar naar fans

MONACO (ANP/DPA) - Voetballer Paris Brunner van AS Monaco heeft zijn excuses aangeboden voor het maken van een moordgebaar richting supporters van Strasbourg. Het duel eindigde zaterdag in 1-1.

11 uur geleden