Technisch manager Hamstra vertrekt per direct bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Gerry Hamstra heeft maandag per direct afscheid genomen van Ajax. De technisch manager wil in de toekomst als technisch directeur aan de slag. Die mogelijkheid was er niet bij de club uit Amsterdam.
"Het is mijn streven om technisch directeur te zijn en daarmee eindverantwoordelijk en die optie is er niet bij Ajax", zegt Hamstra die nog tot volgend jaar zomer onder contract stond. "Dat is voor mij de aanleiding om te besluiten eerder te vertrekken."
Algemeen directeur Edwin van der Sar bevestigt dat Ajax de technische organisatie anders gaat inrichten. "Toen Gerry twee jaar geleden naar Ajax kwam was dat om nauw samen te werken met Marc Overmars en een deel van zijn werk bij de jeugd, Jong Ajax en de scouting over te nemen", vertelt de oud-doelman. "Na het vertrek van Marc werd hij samen met Klaas Jan Huntelaar medeverantwoordelijk voor het technisch management. Wij hebben Gerry aangegeven dat we dat anders gaan organiseren."
Assistent vertrokken Overmars
Hamstra werd twee jaar geleden aangesteld als assistent van Overmars, die vorig jaar vanwege grensoverschrijdend gedrag moest vertrekken. Hij was dit seizoen samen met Van der Sar en Huntelaar verantwoordelijk voor het aan- en verkoopbeleid.
Ajax verkocht voor ruim 200 miljoen euro aan spelers en gaf ruim 100 miljoen euro uit op de transfermarkt. De club haalde onder meer Steven Bergwijn, Calvin Bassey, Owen Wijndal en Jorge Sánchez naar Amsterdam. Zij hebben hun transfersom nog niet kunnen waarmaken.
Teleurstellend seizoen
Ajax is bezig met een teleurstellend seizoen. In de Eredivisie lijkt de tweede plaats het hoogst haalbare. De club speelde een bijrol in de Champions League en werd vervolgens door 1. FC Union Berlin uitgeschakeld in de Europa League. Ajax staat woensdag tegenover Feyenoord in een halve finale van de KNVB-beker in De Kuip.
Ajax is nog steeds op zoek naar een opvolger voor Overmars. Gesprekken met de Brit Julian Ward hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd. Volgens verschillende media is nu de Duitser Sven Mislintat een voorname kandidaat. Pier Eringa, de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen, verwacht snel bekend te kunnen maken wie Danny Blind als technische man opvolgt in de rvc.
Meer uit Voetbal
THESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.
38 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.
40 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Denzel Dumfries begint zondag tegen Servië aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal. De 30-jarige vleugelverdediger van Real Madrid passeert daarmee Patrick Kluivert, Dennis Bergkamp, Mark van Bommel en Stefan de Vrij, die allemaal op 79 interlands bleven steken.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Virgil van Dijk ontvangt zondag na de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League een gouden schaal van Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal van de KNVB. De 35-jarige aanvoerder begint om 20.45 uur aan zijn honderdste interland.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League met Teun Koopmeiners in het basiselftal. De speler van Juventus staat samen met aanvoerder Virgil van Dijk in het centrum van de verdediging. Jurriën Timber, die donderdag bij Griekenland (2-2) nog basisspeler was, zit in het Philips Stadion op de reservebank.
2 uur geledenROTTERDAM/DEN HAAG (ANP) - De voetbalsters van Ajax en PSV hebben zondag in uitwedstrijden overwinningen geboekt in de Vrouwen Eredivisie. Ajax versloeg Feyenoord in Rotterdam met 4-1. PSV won met 3-0 op bezoek bij ADO Den Haag.
3 uur geledenVENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft in eigen huis een 2-0-overwinning geboekt op Roda JC. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen komt dankzij de zege op 18 punten en klimt daarmee naar de derde plaats in de eerste divisie.
5 uur geleden