Technisch manager Hamstra vertrekt per direct bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Gerry Hamstra heeft maandag per direct afscheid genomen van Ajax. De technisch manager wil in de toekomst als technisch directeur aan de slag. Die mogelijkheid was er niet bij de club uit Amsterdam.
"Het is mijn streven om technisch directeur te zijn en daarmee eindverantwoordelijk en die optie is er niet bij Ajax", zegt Hamstra die nog tot volgend jaar zomer onder contract stond. "Dat is voor mij de aanleiding om te besluiten eerder te vertrekken."
Algemeen directeur Edwin van der Sar bevestigt dat Ajax de technische organisatie anders gaat inrichten. "Toen Gerry twee jaar geleden naar Ajax kwam was dat om nauw samen te werken met Marc Overmars en een deel van zijn werk bij de jeugd, Jong Ajax en de scouting over te nemen", vertelt de oud-doelman. "Na het vertrek van Marc werd hij samen met Klaas Jan Huntelaar medeverantwoordelijk voor het technisch management. Wij hebben Gerry aangegeven dat we dat anders gaan organiseren."
Assistent vertrokken Overmars
Hamstra werd twee jaar geleden aangesteld als assistent van Overmars, die vorig jaar vanwege grensoverschrijdend gedrag moest vertrekken. Hij was dit seizoen samen met Van der Sar en Huntelaar verantwoordelijk voor het aan- en verkoopbeleid.
Ajax verkocht voor ruim 200 miljoen euro aan spelers en gaf ruim 100 miljoen euro uit op de transfermarkt. De club haalde onder meer Steven Bergwijn, Calvin Bassey, Owen Wijndal en Jorge Sánchez naar Amsterdam. Zij hebben hun transfersom nog niet kunnen waarmaken.
Teleurstellend seizoen
Ajax is bezig met een teleurstellend seizoen. In de Eredivisie lijkt de tweede plaats het hoogst haalbare. De club speelde een bijrol in de Champions League en werd vervolgens door 1. FC Union Berlin uitgeschakeld in de Europa League. Ajax staat woensdag tegenover Feyenoord in een halve finale van de KNVB-beker in De Kuip.
Ajax is nog steeds op zoek naar een opvolger voor Overmars. Gesprekken met de Brit Julian Ward hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd. Volgens verschillende media is nu de Duitser Sven Mislintat een voorname kandidaat. Pier Eringa, de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen, verwacht snel bekend te kunnen maken wie Danny Blind als technische man opvolgt in de rvc.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/AFP) - Het hoofd van de Turkse scheidsrechtersorganisatie is door de rechtbank in voorlopige hechtenis genomen. Ferhat Gündoğdu zou zich schuldig hebben gemaakt aan het manipuleren van onder meer aanstellingen en benoemingen van arbiters. Zijn aanhouding houdt ook verband met het omvangrijke gokschandaal in de Turkse scheidsrechterswereld. De voetbalbond schorste een jaar geleden 149 arbiters op verdenking van illegale weddenschappen op wedstrijden.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.
12 uur geledenHELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.
13 uur geledenLUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.
13 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Frankrijk heeft zijn derde overwinning op rij in de Nations League misgelopen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Zinédine Zidane speelde in het Stade de France met 1-1 gelijk tegen aartsrivaal Italië. Frankrijk won eerder van Turkije en België en leidt met 7 punten groep 1 van de A-league.
13 uur geledenMARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.
16 uur geledenASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.
16 uur geleden