Technisch directeur Van Stee per direct weg bij Sparta
ROTTERDAM (ANP) - Henk van Stee is niet langer technisch directeur van Sparta Rotterdam. De club uit de Eredivisie meldt behoefte te hebben aan "rust en duidelijkheid". Sparta staat slechts zestiende in de Eredivisie en er was al langer sprake van onrust, met name op bestuurlijk niveau.
"Na onderling overleg is besloten dat het voor de club het beste is als de wegen zich scheiden", meldt Sparta in een korte verklaring. "De club heeft behoefte aan rust en duidelijkheid. De focus van iedereen bij Sparta Rotterdam moet gericht zijn op sportieve prestaties. Met de komst van een nieuwe technische man gaan wij ervoor zorg dragen dat de club klaar is voor de aanstaande 'transferwindow' en het team in overleg met de technische staf versterken voor de tweede helft van de competitie."
Sparta, dat zondag met 3-1 verloor bij AZ, wordt getraind door Henk Fraser, die tevens assistent-bondscoach is. Fraser meldt tegenover het AD te twijfelen over zijn toekomst bij de Rotterdamse club. "Henk heeft veel voor mij betekend bij Sparta. Het is een emotionele dag voor mij. Hoe ik nu ga handelen, daar ben ik nog niet uit. Ik wil eerst met Henk spreken, dan met de spelersgroep en dan met algemeen directeur Manfred Laros. Ik zal dan in het belang van Sparta een beslissing nemen", aldus Fraser.
Vorige week zou er volgens diverse media een heftige aanvaring zijn geweest tussen Laros en Van Stee, die zich daarna ziek meldde.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Koploper AZ kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van een lichte blessure, meldt de Alkmaarse club.
7 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.
8 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.
8 uur geleden