Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Technisch directeur De Wit van KNSB trots op Friese schaatsbubbel

Technisch directeur De Wit van KNSB trots op Friese schaatsbubbel

HEERENVEEN (ANP) - Het leek een vrijwel 'onmogelijke' missie in de huidige coronapandemie, maar het is de Nederlandse schaatsbond KNSB toch gelukt: een internationale schaatsbubbel in Friesland creëren die vrijwel zonder incidenten ruim een maand in stand bleef. "Ik ben echt verschrikkelijk trots wat we hier met alle mensen van House of Sports, KNSB en niet te vergeten Thialf hebben neergezet", liet technisch directeur Remy de Wit van de Nederlandse schaatsbond KNSB voldaan weten.

Het begon met de EK allround en EK sprint in Thialf (16-17 januari) en eindigde via twee wereldbekers (22-24 en 29-31 januari) met de WK afstanden (11-14 februari). Afgezien van enkele 'grensgevallen', die waarschijnlijk een gevolg waren van oudere besmettingen, bleven alle betrokkenen in de Friese schaatstempel en in de vier schaatshotels negatief.

"Technisch directeur Maurits Hendriks van sportkoepel NOC*NSF die op bezoek kwam, zei het heel treffend: 'heel de wereld kijkt naar ons'. Dat geeft aan dat we hier gezamenlijk iets bijzonders en iets heel goeds hebben gedaan", betoogde De Wit.

Blauwdruk

Dankzij de Nederlandse inspanningen bleef de internationale schaatsunie ISU een verloren seizoen bespaard. "Het bestuur heeft inderdaad heel lovend gereageerd, ze zijn natuurlijk ook gewoon zeer blij dat ons concept heeft gewerkt. Terwijl je in heel de wereld juist ziet, dat het niet kan. De ISU zat wel heel strak op alle regels en dat was logisch uiteraard."

De Wit sluit niet uit dat de ISU, als de coronacrisis aanhoudt, de Nederlandse aanpak als blauwdruk gaat gebruiken voor andere toernooien. "Dat denk ik wel, ja. Het olympische testevent voor het shorttrack is in oktober in Peking. Voor de langebaan is dat nog onzeker. In principe staan de vier wereldbekers in november en december gepland voor Noord-Amerika en Europa. Misschien dat de ISU alsnog China toevoegt en Noord-Amerika schrapt. Dat zou wel wenselijk zijn, maar aan de andere kant hebben we dan wel te maken met coronaprotocollen die nu nog niet oké zijn. Als je naar China reist, moet je geloof ik eerst twintig dagen in quarantaine in een overheidsgebouw. Het valt dan niet mee om daarna nog te presteren."

De Wit heeft met de ISU nog wel wat meer Chinese zaken te bespreken. "We hebben begrepen, dat de Chinese sporters al aan het trainen zijn op de olympische locaties in Peking. Als je gelijke competitiekansen wilt creëren, lijkt me dat niet de bedoeling."

Meer uit Sport

Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

1 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

2 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

2 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

2 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

5 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

8 uur geleden
Hockeyers scoren zeven keer tegen Pakistan in Pro League

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.

8 uur geleden