Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techniekbranche wil 'onorthodoxe maatregelen' van nieuw kabinet

Techniekbranche wil 'onorthodoxe maatregelen' van nieuw kabinet

WOERDEN (ANP) - De techniekbranche is erbij gebaat dat het nieuwe kabinet "onorthodoxe maatregelen" neemt om het arbeidstekort in de sector aan te pakken. Daarmee reageert branchevereniging Techniek Nederland op de uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen. "Ik hoor alle politici verkondigen dat de technieksector cruciaal is voor alle maatschappelijke transities in ons land. Maar ik zie geen concrete oplossingen", aldus voorzitter Doekle Terpstra.

Hij stelt bijvoorbeeld voor om het technisch beroepsonderwijs gratis te maken. Of om studenten die een technisch diploma halen een bonus te geven. "De tekorten in de techniek zijn nog nooit zo massief geweest. Het beroep dat wordt gedaan op de technieksector wordt alleen maar groter. We hebben de komende jaren tienduizenden technische vakmensen nodig", aldus Terpstra.

Techniek Nederland stelt dat het "van groot belang" is om een stabiele meerderheidscoalitie te vormen. Terpstra hoopt bovendien op een snelle formatie. "De verkiezingsuitslag laat zien dat dat moeilijk wordt, maar we kunnen ons geen stilstand permitteren."

Meer uit Politiek

Halsema doet verwachtingsvolle handreiking aan nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".

2 uur geleden
FVD: coalitie slaat met regeerakkoord verkeerde richting in

DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.

4 uur geleden
Nieuw kabinet moet besluiten over medische evacuaties uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Wetten toetsen aan grondwet moet mogelijk worden, vindt coalitie

DEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.

5 uur geleden
BBB ziet veel tekentafelplannen in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Wat Caroline van der Plas betreft staat het coalitieakkoord vol met "tekentafelplannen waarvan de rekening terechtkomt op de keukentafel". De BBB-leider vindt dat de partijen te weinig aandacht hebben voor gebieden buiten de Randstad en ziet forse lastenverzwaringen voor huishoudens. Het pakket aan plannen is volgens haar "desastreus voor het platteland".

5 uur geleden
PvdD: nieuw kabinet is stap vooruit, maar dat is niet moeilijk

DEN HAAG (ANP) - Het aankomende kabinet is een stap vooruit vergeleken met het huidige, schrijft Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren op Bluesky. "Maar laten we het zeggen zoals het is: zo moeilijk was dat niet."

5 uur geleden
Dassen (Volt) mist keuzes in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is blij dat er "weer een normaal regeerakkoord" ligt, maar mist daarin wel enkele keuzes op onderwerpen die hij belangrijk vindt. Zo mist hij de keuze voor een Europees leger "waar Trump 'U' tegen zegt", miljarden voor groene industrie en een minister van Digitale Zaken.

5 uur geleden