Techniekbranche wil duidelijkheid over uitvoering groene groei
WOERDEN (ANP) - De techniekbranche zegt waardering te hebben voor de kabinetsplannen om in te zetten op groene groei en dat de klimaatdoelstellingen worden gehandhaafd. Wel zou er volgens brancheorganisatie Techniek Nederland meer duidelijkheid moeten komen over de uitvoering.
De organisatie wijst erop dat het kabinet de salderingsregeling voor zonnepanelen schrapt en dat consumenten niet meer verplicht worden om vanaf 2026 bij vervanging van de cv-ketel een hybride warmtepomp te nemen. "Wat daarvoor in de plaats komt, blijft onduidelijk", stelt Doekle Terpstra, voorzitter van Techniek Nederland. Hij klaagde eerder dit jaar al over het plan om huiseigenaren in de toekomst niet langer te verplichten om een warmtepomp aan te schaffen ter vervanging van hun cv-ketel, onder meer omdat installateurs en fabrikanten tientallen miljoenen hadden geïnvesteerd in hun productiecapaciteit.
Installateurs van zonnepanelen zitten volgens de organisatie in zwaar weer doordat de salderingsregeling in 2027 verdwijnt. De techniekbranche had liever gezien dat de regeling geleidelijk zou worden afgeschaft. Terpstra juicht verder toe dat het kabinet prioriteit geeft aan het terugdringen van de problemen op het stroomnet.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA bieden oppositiepartijen nog geen concrete voorstellen om het belastingplan aan te passen en zo aan een meerderheid te helpen. In het debat over het pakket aan belastingen voor volgend jaar zeiden de partijen af en toe wel dat ze ook niet blij zijn met bepaalde maatregelen, maar ze gingen niet in op alternatieve opties.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Om salmonellabesmetting bij leghennen te bestrijden, wil staatssecretaris Silvio Erkens (Voedselzekerheid, VVD) volgend jaar een vaccinatieverplichting invoeren. De afgelopen jaren is het aantal besmettingen bij kippen met salmonella enteritidis gestegen tot boven de Europese norm van 2 procent.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Nederland staat open voor visarestricties van de EU tegen Russen, zei minister Tom Berendsen (Buitenland) bij aankomst in Luxemburg. Hij laat in het midden voor welke Russen beperkingen moeten gaan gelden. Er wordt gesproken over restricties voor Russische diplomaten, voormalige soldaten en burgers.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Singapore op zijn naam geschreven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 leidde van start tot finish en bleef Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes voor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is kritisch op de deal die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesloten met Rusland over de levering van diesel. De Europese NAVO-bondgenoten proberen juist de economische druk op de Russen op te voeren. "Dan is het niet verstandig om dit soort deals te sluiten", zei de CDA-bewindsman in het televisieprogramma Buitenhof.
1 dag geledenBREDA (ANP) - De algemene ledenvergadering van NSC is zaterdag in chaos geëindigd na het aftreden van het voltallige bestuur. Het partijbestuur en de aanwezige leden werden het al niet eens over de agenda, omdat een aantal kritische moties niet in stemming mocht worden gebracht. Na een korte schorsing liet waarnemend voorzitter Ronald de Bruin weten de situatie "niet meer werkbaar" te vinden.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat niet instemmen met het voorstel voor de EU-meerjarenbegroting dat door het Ierse voorzitterschap zaterdag is gepresenteerd. Dat zegt minister Eelco Heinen (Financiën) in een reactie.
2 dagen geleden