Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techniekbranche: meeste cv-bedrijven in wachtrij voor certificering

Techniekbranche: meeste cv-bedrijven in wachtrij voor certificering

WOERDEN (ANP) - Installatiebedrijven die werken aan cv-ketels, geisers en gashaarden moeten volgens de nieuwe Gasketelwet vanaf zaterdag over een certificaat beschikken. Ongeveer 500 bedrijven hebben inmiddels een certificering, maar zo’n 2000 bedrijven nog niet. Dat meldt brancheorganisatie Techniek Nederland, die aangeeft dat "de capaciteit van de certificerende instellingen beperkt is". Een acuut probleem is dat niet, mits de bedrijven voldoen aan bepaalde voorwaarden.

De nieuwe wet moet ervoor zorgen dat het aantal ongevallen met cv-ketels en andere gasverbrandingstoestellen wordt teruggedrongen. Aanleiding voor de wet was een rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid, die in 2015 concludeerde dat er jaarlijks zo’n vijf tot tien dodelijke slachtoffers vallen en enkele honderden mensen gewond raken door koolmonoxidevergiftiging. Die stof ontstaat bij de verbranding in cv-ketels en komt bijvoorbeeld vrij als de afvoer niet in orde is.

Techniek Nederland meldt dat inmiddels zo’n 15.000 monteurs zijn bijgeschoold naar de eisen van de nieuwe wet. Zij controleren niet enkel meer de cv-ketel of geiser, maar ook de rookgasafvoer. De monteurs checken daarbij of de volledige cv-installatie wel veilig is.

Maar niet alle bedrijven waarvoor deze monteurs werken, hebben een certificaat. Zolang deze zich echter wel hebben aangemeld voor certificering, werken volgens het kwaliteitshandboek en juiste meetapparatuur gebruiken, mogen de bedrijven wel aan het werk. Techniek Nederland heeft daarvoor afspraken gemaakt, waardoor opgeleide monteurs zonder certificaat in ieder geval tot juli aan de slag kunnen.

Meer uit Financieel

China fel tegen importheffingen VS op drones en onderdelen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft donderdag verklaard dat het "fel tegen" de nieuwe Amerikaanse importheffingen op drones en drone-onderdelen uit het buitenland is. President Donald Trump kondigde vorige week een tarief van 100 procent aan.

1 uur geleden
Bijna verdubbeling verkoop elektrische trucks en bussen in 2025

BERLIJN (ANP/DPA) - De wereldwijde verkoop van elektrische trucks en bussen is vorig jaar bijna verdubbeld, met China als absolute koploper. Dat meldt de International Council on Clean Transportation (ICCT). Volgens die organisatie werden er vorig jaar in de hele wereld ruim 520.000 elektrisch aangedreven vrachtwagens en bussen verkocht. Dat is een stijging van 86 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 uur geleden
Aegon zakt op Damrak na resultaten, chipbedrijven omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Aegon stond donderdag bij de verliezers op de Amsterdamse beurs na publicatie van de resultaten. Topman Lard Friese sprak van "solide" cijfers van de verzekeraar, die het vertrouwen versterken de financiële doelen voor 2026 "te halen of te overtreffen". Ook werd het onlangs aangekondigde aandeleninkoopprogramma met 150 miljoen euro verhoogd tot 350 miljoen euro. Beleggers lijken echter op meer te hebben gehoopt. Het aandeel zakte ruim 3 procent.

2 uur geleden
Maker Delfts blauw verdrievoudigt omzet na overname Boska

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft heeft in het eerste halfjaar van 2026 bijna drie keer zoveel omzet geboekt als in dezelfde periode vorig jaar. Dat heeft het bedrijf te danken aan de overname van kaasgereedschapproducent Boska. Die werd op 6 februari van dit jaar afgerond.

2 uur geleden
Baggeraar Boskalis voelt geopolitieke onzekerheid in resultaten

PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft in de eerste helft van dit jaar lagere resultaten behaald, mede door de geopolitieke onzekerheid vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Bovendien was de eerste helft van vorig jaar nog uitzonderlijk sterk voor het bedrijf uit Papendrecht.

2 uur geleden
Canadees bedrijf blijft vasthouden aan overnameplannen Arcadis

MONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global heeft zijn overnameplannen voor advies- en ingenieursbureau Arcadis opnieuw bevestigd. WSP blijft ervan overtuigd dat een samenvoeging met de Nederlandse onderneming de juiste zet is voor de partijen. Arcadis wees een ongevraagd overnamebod van de Canadezen tot twee keer toe af.

2 uur geleden
Minder bezoekers voor Kinepolis in Nederland na sluiting filialen

GENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis had in het eerste halfjaar van 2026 minder bezoekers in Nederland dan in dezelfde periode vorig jaar. Volgens Kinepolis komt dit door de sluiting van twee bioscopen, in Utrecht centrum en in Huizen. In alle andere landen groeide het aantal bezoekers.

3 uur geleden