Techniek zit rechtbank Ruinerwoldzaak niet mee
ASSEN (ANP) - De tussentijdse zitting in de rechtbank in Assen over de geruchtmakende Ruinerwoldzaak is maandagochtend rommelig begonnen. Door de coronamaatregelen is de zitting niet toegankelijk voor buitenstaanders, de pers kan de zaak op afstand volgen via een videoverbinding.
Niet alle journalisten hadden door dat ze hun eigen microfoon moesten uitzetten en kort na aanvang moest de rechtbank de zitting wegens de technische problemen onderbreken. Ook werd geprobeerd een verbinding met een van de verdachten in het huis van bewaring tot stand te brengen, maar dat is tot nu toe nog niet gelukt.
In de rechtszaal zijn alleen drie rechters, een griffier en twee officieren van justitie. Drie betrokken advocaten staan met een video- en geluidsverbinding in contact met de rechtbank. De beide verdachten zijn niet aanwezig. De rechtbank organiseert de zitting op deze manier om het risico van besmetting met het coronavirus zo klein mogelijk te houden.
Gerrit Jan van D.
De zaak gaat om de jarenlange vrijheidsberoving van zes kinderen van hoofdverdachte Gerrit Jan van D. De man leefde met zijn gezin in een afgelegen boerderij nabij het Drentse dorp Ruinerwold. Zij hadden geen contact met de buitenwereld. Medeverdachte Josef B. heeft Van D. volgens het OM volop ondersteund. De zaak kwam vorig jaar oktober aan het licht, toen een zoon van Van D. over de situatie praatte in een lokale kroeg.
De rechtbank beslist maandag over het voortduren van het voorarrest van de twee mannen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - D66-leider Rob Jetten is door WNL-programma Goedemorgen Nederland uitgeroepen tot politicus van het jaar. Hij leidde de sociaalliberalen naar een winst van zeventien zetels bij de verkiezingen en werd daarmee voor het eerst de grootste partij in de Tweede Kamer. Jetten kan de eerste premier van D66 worden.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics NMDL in Rijswijk kan een 'prijs' krijgen voor de grootste privacyschender, de Big Brother Award. Cybercriminelen drongen in juli binnen in de computersystemen van het bedrijf, dat bevolkingsonderzoeken naar baarmoederhalskanker verwerkte, en maakten de gegevens van honderdduizenden vrouwen buit. Het lab bracht dat pas een maand later naar buiten.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van bijna 43.000 kinderen gingen de ouders in 2023 uit elkaar. Dat zijn 3500 meer kinderen dan een jaar eerder. Daarmee is een stijging te zien na een periode met minder ouders die scheidden tijdens de coronapandemie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eén op de tien mbo'ers in een beroepsopleidende leerweg ervaart discriminatie bij het zoeken naar een stageplek, of tijdens de stage zelf. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers uit het Schoolverlatingsonderzoek uit 2024. Discriminatie op basis van uiterlijk, huidskleur, herkomst of geloof komt het vaakst voor.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Dick Schoof is "buitengewoon tevreden" met de afspraak dat de EU 90 miljard euro leent om Oekraïne uit geldnood te helpen. Ook al is Nederland traditioneel huiverig voor gezamenlijke Europese leningen en kwam Schoof naar de EU-top in Brussel om de bevroren Russische tegoeden voor Oekraïne te gebruiken.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil pas weer debatteren over de aanpassing van de zogenoemde Wet betaalbare huur met een nieuw kabinet. Demissionair minister Mona Keijzer (Wonen, BBB) wil de wet die een maximale prijs bepaalt voor huur in het middensegment versoepelen.
9 uur geleden