Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techleap: ontwikkeling van Nederlandse techsector loopt achter

Techleap: ontwikkeling van Nederlandse techsector loopt achter

AMSTERDAM (ANP) - Nederland heeft niet genoeg aandacht voor techbedrijven en dreigt daardoor achter te lopen op andere landen, klaagt de vertegenwoordiger van de sector, Techleap.nl. Volgens de organisatie is er geen oog voor de lange termijn.

Techleap.nl heeft donderdag een rapport gepresenteerd over de staat van de sector. Volgens de organisatie hebben investeerders vorig jaar 5,6 miljard euro in jonge bedrijven gestoken. Dat is ruim drie keer meer dan in 2020. Nederland telt ongeveer 11.000 nieuwe ondernemingen die bij elkaar meer dan 300 miljard euro waard zijn. Toch lukt het maar één op de vijf beginnende bedrijfjes om door te groeien en dat is minder dan in andere landen. Dat ligt volgens Techleap.nl aan "de beschikbaarheid van talent en de toegang tot kapitaal in de vroegste fase", maar het komt voor een deel ook "doordat ondernemers vaak ambitie lijken te missen en meer nadruk leggen op het starten van een bedrijf en het bereiken van autonomie, dan het succesvol laten doorgroeien".

De organisatie kijkt ook naar de politiek. Het nieuwe kabinet trekt miljarden uit voor onder meer klimaat en zorg, maar in de plannen "ontbreekt de rol van het innovatieve bedrijfsleven in het oplossen hiervan, net als de middelen en ideeën om bedrijven uit de nieuwe innovatieve economie dit te laten aanjagen".

Techleap.nl heette vroeger de StartupDelta. De organisatie wordt geleid door prins Constantijn.

Meer uit Financieel

China komt met sancties tegen VS na uitbreiding zwarte lijst

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft meerdere Amerikaanse bedrijven sancties opgelegd. Zo heeft het onder meer de exportbeperkingen op drones naar de Verenigde Staten aangescherpt. De acties zijn een vergeldingsmaatregel nadat de VS de zwarte lijst heeft uitgebreid van bedrijven die dwangarbeid inzetten.

6 minuten geleden
De Bijenkorf waarschuwt klanten voor mogelijk datalek

AMSTERDAM (ANP) - De Bijenkorf waarschuwt klanten voor een datalek bij een logistieke partner. Onbevoegden hebben mogelijk toegang gekregen tot persoonsgegevens van klanten. Of en hoeveel gegevens buitgemaakt zijn, wordt volgens de warenhuisketen nog onderzocht. Door het incident kampt de Bijenkorf nu sowieso met vertraging in de verwerking van bestellingen, retouren en terugbetalingen.

9 minuten geleden
Klanten boos om aangepaste koopzegels bij Albert Heijn

DEN HAAG (ANP) - De aangepaste koopzegelregels van Albert Heijn leiden tot een stortvloed aan boze reacties op sociale media. Dinsdag werd bekend dat klanten er twee keer zo lang over gaan doen om hun spaarboekje met koopzegels vol te krijgen. Vanaf 7 september ontvangen klanten voortaan een koopzegel per 2 euro aan boodschappen, waar dat nu een koopzegel per 1 euro is.

1 uur geleden
KLM vliegt zeker tot ver in oktober niet naar Dubai

AMSTELVEEN (ANP/DPA) - KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië langer uit wegens de onrust in het Midden-Oosten. KLM heeft besloten tot en met in ieder geval 24 oktober niet naar Dubai en de Saudische steden Riyad en Dammam te vliegen. Eerder was de hervatting van de vluchten uitgesteld tot en met 6 september.

1 uur geleden
Record van ruim 22 miljoen passagiers voor budgetvlieger Ryanair

DUBLIN (ANP) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in juli een nieuw record geboekt bij het aantal vervoerde passagiers. Volgens de budgetvlieger stapten er vorige maand in totaal 22,2 miljoen reizigers aan boord van Ryanair-vliegtuigen. Dat is een stijging van 7 procent vergeleken met een jaar eerder.

2 uur geleden
Heineken wint op Damrak door goed ontvangen resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Heineken hoorde woensdagochtend bij de winnaars op de beurs in Amsterdam. De bierbrouwer wist in de voorbije periode meer te verkopen dan alom werd verwacht. Het concern profiteerde van een sterke vraag in Azië en Afrika, wat een zwakke vraag in Europa en Noord- en Zuid-Amerika compenseerde. Op het Damrak was de stemming over de gehele linie positief, al ging Ahold Delhaize na het openen van de boeken wel omlaag.

2 uur geleden
Zwakke dollar drukt omzetgroei moederbedrijf Albert Heijn

ZAANDAM (ANP) - Mede door hogere prijzen heeft Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, iets meer omzet gemaakt in het afgelopen kwartaal. De groei werd echter geremd door ongunstige wisselkoersen en zwakkere prestaties van de Amerikaanse activiteiten.

3 uur geleden