Techinvesteerder SoftBank helpt Nikkei aan stevige winst
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is woensdag met een stevige winst gesloten. Vooral de grote Japanse techinvesteerder SoftBank ging flink vooruit dankzij het aanhoudende herstel in de Chinese technologiesector, waarin het bedrijf grote belangen heeft. De stemming werd daarbij gesteund door koerswinsten in de Amerikaanse techsector en de hoop dat de Chinese autoriteiten hun harde aanpak van de Chinese techbedrijven wat laat varen.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 3 procent hoger op 28.040,16 punten. Het was de zevende winstbeurt op rij. SoftBank dikte 7 procent aan en was daarmee de sterkste stijger. Het bedrijf profiteerde ook van de speculatie dat meer grote Chinese techbedrijven eigen aandelen gaan inkopen. Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, behoorde eveneens tot de kopgroep met een plus van 5 procent. Olieproducent Inpex steeg 1,9 procent.
In Hongkong boekte de Hang Seng-index een tussentijdse winst van 1,6 procent. De Chinese smartphonemaker Xiaomi steeg 4 procent na een omzetstijging van dik 21 procent in het vierde kwartaal. Ook kondigde de onderneming aan voor bijna 1,3 miljard dollar aan eigen aandelen te gaan inkopen. Webwinkelconcern Alibaba, dat eerder deze week al bekendmaakte zijn aandeleninkoopprogramma op te schroeven, zette de opmars voort en klom 6 procent.
Tencent
Het Chinese internetconcern Tencent won ruim 1 procent voorafgaand aan de publicatie van de resultaten. Beleggers hopen dat Tencent zijn grote kaspositie zal aanwenden om eigen aandelen in te kopen. Ook maaltijdbezorger Meituan (plus 3 procent), die later deze week met cijfers komt, heeft flink wat geld in kas.
De beurs in Shanghai won 0,5 procent ondanks de aanhoudende zorgen over de strenge lockdowns in grote Chinese steden vanwege de opmars van het coronavirus. De Kospi in Seoul steeg 0,8 procent en de All Ordinaries in Sydney klom 0,5 procent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
8 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.
8 uur geleden