Techinvesteerder SoftBank helpt Nikkei aan stevige winst
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is woensdag met een stevige winst gesloten. Vooral de grote Japanse techinvesteerder SoftBank ging flink vooruit dankzij het aanhoudende herstel in de Chinese technologiesector, waarin het bedrijf grote belangen heeft. De stemming werd daarbij gesteund door koerswinsten in de Amerikaanse techsector en de hoop dat de Chinese autoriteiten hun harde aanpak van de Chinese techbedrijven wat laat varen.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 3 procent hoger op 28.040,16 punten. Het was de zevende winstbeurt op rij. SoftBank dikte 7 procent aan en was daarmee de sterkste stijger. Het bedrijf profiteerde ook van de speculatie dat meer grote Chinese techbedrijven eigen aandelen gaan inkopen. Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, behoorde eveneens tot de kopgroep met een plus van 5 procent. Olieproducent Inpex steeg 1,9 procent.
In Hongkong boekte de Hang Seng-index een tussentijdse winst van 1,6 procent. De Chinese smartphonemaker Xiaomi steeg 4 procent na een omzetstijging van dik 21 procent in het vierde kwartaal. Ook kondigde de onderneming aan voor bijna 1,3 miljard dollar aan eigen aandelen te gaan inkopen. Webwinkelconcern Alibaba, dat eerder deze week al bekendmaakte zijn aandeleninkoopprogramma op te schroeven, zette de opmars voort en klom 6 procent.
Tencent
Het Chinese internetconcern Tencent won ruim 1 procent voorafgaand aan de publicatie van de resultaten. Beleggers hopen dat Tencent zijn grote kaspositie zal aanwenden om eigen aandelen in te kopen. Ook maaltijdbezorger Meituan (plus 3 procent), die later deze week met cijfers komt, heeft flink wat geld in kas.
De beurs in Shanghai won 0,5 procent ondanks de aanhoudende zorgen over de strenge lockdowns in grote Chinese steden vanwege de opmars van het coronavirus. De Kospi in Seoul steeg 0,8 procent en de All Ordinaries in Sydney klom 0,5 procent.
Meer uit Financieel
SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal van Zuid-Korea's grootste bedrijven, waaronder Samsung en Hyundai, hebben toegezegd gezamenlijk ongeveer 550 miljard dollar te investeren in Zuid-Korea in de komende jaren. De aankondiging volgt op een ontmoeting met president Lee Jae-myung, die de economie probeert te versterken na de handelsdeal met de Verenigde Staten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topman Christophe Fouquet van ASML maakt zich geen zorgen over het conflict tussen de Nederlandse overheid en China over de Nijmeegse chipmaker Nexperia. "We maken ons geen zorgen. Ik denk dat de zaak wel onder controle is", zei de topman van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven zondag bij het programma Buitenhof.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Daarover hebben de twee landen zondag een overeenkomst gesloten. De gasinfrastructuur van Oekraïne is geregeld doelwit van Russische aanvallen.
4 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.
1 dag geleden