Techinvesteerder SoftBank helpt Nikkei aan stevige winst
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is woensdag met een stevige winst gesloten. Vooral de grote Japanse techinvesteerder SoftBank ging flink vooruit dankzij het aanhoudende herstel in de Chinese technologiesector, waarin het bedrijf grote belangen heeft. De stemming werd daarbij gesteund door koerswinsten in de Amerikaanse techsector en de hoop dat de Chinese autoriteiten hun harde aanpak van de Chinese techbedrijven wat laat varen.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 3 procent hoger op 28.040,16 punten. Het was de zevende winstbeurt op rij. SoftBank dikte 7 procent aan en was daarmee de sterkste stijger. Het bedrijf profiteerde ook van de speculatie dat meer grote Chinese techbedrijven eigen aandelen gaan inkopen. Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, behoorde eveneens tot de kopgroep met een plus van 5 procent. Olieproducent Inpex steeg 1,9 procent.
In Hongkong boekte de Hang Seng-index een tussentijdse winst van 1,6 procent. De Chinese smartphonemaker Xiaomi steeg 4 procent na een omzetstijging van dik 21 procent in het vierde kwartaal. Ook kondigde de onderneming aan voor bijna 1,3 miljard dollar aan eigen aandelen te gaan inkopen. Webwinkelconcern Alibaba, dat eerder deze week al bekendmaakte zijn aandeleninkoopprogramma op te schroeven, zette de opmars voort en klom 6 procent.
Tencent
Het Chinese internetconcern Tencent won ruim 1 procent voorafgaand aan de publicatie van de resultaten. Beleggers hopen dat Tencent zijn grote kaspositie zal aanwenden om eigen aandelen in te kopen. Ook maaltijdbezorger Meituan (plus 3 procent), die later deze week met cijfers komt, heeft flink wat geld in kas.
De beurs in Shanghai won 0,5 procent ondanks de aanhoudende zorgen over de strenge lockdowns in grote Chinese steden vanwege de opmars van het coronavirus. De Kospi in Seoul steeg 0,8 procent en de All Ordinaries in Sydney klom 0,5 procent.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
8 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.
10 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
14 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
16 uur geleden