Techinvesteerder SoftBank helpt Nikkei aan stevige winst
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is woensdag met een stevige winst gesloten. Vooral de grote Japanse techinvesteerder SoftBank ging flink vooruit dankzij het aanhoudende herstel in de Chinese technologiesector, waarin het bedrijf grote belangen heeft. De stemming werd daarbij gesteund door koerswinsten in de Amerikaanse techsector en de hoop dat de Chinese autoriteiten hun harde aanpak van de Chinese techbedrijven wat laat varen.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 3 procent hoger op 28.040,16 punten. Het was de zevende winstbeurt op rij. SoftBank dikte 7 procent aan en was daarmee de sterkste stijger. Het bedrijf profiteerde ook van de speculatie dat meer grote Chinese techbedrijven eigen aandelen gaan inkopen. Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, behoorde eveneens tot de kopgroep met een plus van 5 procent. Olieproducent Inpex steeg 1,9 procent.
In Hongkong boekte de Hang Seng-index een tussentijdse winst van 1,6 procent. De Chinese smartphonemaker Xiaomi steeg 4 procent na een omzetstijging van dik 21 procent in het vierde kwartaal. Ook kondigde de onderneming aan voor bijna 1,3 miljard dollar aan eigen aandelen te gaan inkopen. Webwinkelconcern Alibaba, dat eerder deze week al bekendmaakte zijn aandeleninkoopprogramma op te schroeven, zette de opmars voort en klom 6 procent.
Tencent
Het Chinese internetconcern Tencent won ruim 1 procent voorafgaand aan de publicatie van de resultaten. Beleggers hopen dat Tencent zijn grote kaspositie zal aanwenden om eigen aandelen in te kopen. Ook maaltijdbezorger Meituan (plus 3 procent), die later deze week met cijfers komt, heeft flink wat geld in kas.
De beurs in Shanghai won 0,5 procent ondanks de aanhoudende zorgen over de strenge lockdowns in grote Chinese steden vanwege de opmars van het coronavirus. De Kospi in Seoul steeg 0,8 procent en de All Ordinaries in Sydney klom 0,5 procent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma hoopt snel weer met rijksambtenaren aan tafel te gaan om verder te praten. Dat laat hij weten in een reactie op de landelijke staking van 14 april. De ambtenaren protesteren dan tegen de nullijn. Heerma noemt het "hun goed recht om nu actie te voeren".
18 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Zo'n half miljoen Nederlandse adressen heeft nog geen concreet vooruitzicht op een glasvezelaansluiting. Dat heeft marktonderzoeker Telecompaper becijferd. Voor veel van deze adressen zijn de aanlegkosten per aansluiting hoog en zouden de projecten te klein van schaal zijn.
48 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.
2 uur geledenDEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.
3 uur geledenWOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.
3 uur geleden