Techinvesteerder SoftBank fors hoger op lagere Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Het aandeel SoftBank werd dinsdag fors hoger gezet op de aandelenbeurs in Tokio. De Japanse techinvesteerder kwam met tegenvallende kwartaalcijfers, maar kondigde tegelijkertijd een omvangrijk aandeleninkoopprogramma aan om de beurskoers te stutten. SoftBank kampte afgelopen kwartaal met de strengere aanpak van de techbedrijven door de Chinese overheid. VisionFund, waarmee SoftBank investeert in Chinese bedrijven als taxi-app Didi Global en webwinkel Alibaba, leed daardoor een recordverlies.
SoftBank dikte 10,5 procent aan. Het bedrijf gaat voor 1 biljoen yen, omgerekend zo'n 7,6 miljard euro, aan eigen aandelen inkopen. Het is het op een na grootste inkoopprogramma van het bedrijf ooit. SoftBank gaat daarmee bijna 15 procent van de uitstaande aandelen terugkopen. Door de inkoop van eigen aandelen stijgt de winst per aandeel van de zittende aandeelhouders, waardoor de koers en dividend kunnen stijgen.
Ondanks de sterke koerswinst van SoftBank, een zwaargewicht op de Japanse beurs, sloot de toonaangevende Nikkei in Tokio 0,8 procent lager op 29.285,46 punten. Beleggers maakten zich zorgen over het economische herstel van de Japanse economie, dat minder sterk is dan in bijvoorbeeld de Verenigde Staten. Fujikura behoorde tot de sterkste dalers in de Nikkei met een verlies van 6 procent na tegenvallende resultaten van de fabrikant van elektrische apparatuur.
Toshiba
Toshiba zakte ruim 2 procent. Het Japanse technologieconcern overweegt om zich op te splitsen in drie bedrijven om meer waarde te creëren voor de aandeelhouders. De afzonderlijke ondernemingen zouden zich dan concentreren op respectievelijk infrastructuur, apparaten en geheugenchips. Zakenkrant Nikkei meldde eerder al dat Toshiba ernaar streeft om in 2023 te zijn opgesplitst. Toshiba liet zelf weten dat er nog geen definitieve beslissingen zijn genomen.
De andere aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. Beleggers keken vooral uit naar de Amerikaanse producentenprijzen die later op de dag naar buiten komen. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong won een fractie. De Kospi in Seoul daalde 0,2 procent en de All Ordinaries in Sydney verloor 0,2 procent.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
23 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
3 uur geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
4 uur geledenVALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.
5 uur geleden