Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder SoftBank fors hoger op lagere Japanse beurs

Techinvesteerder SoftBank fors hoger op lagere Japanse beurs

TOKIO (ANP) - Het aandeel SoftBank werd dinsdag fors hoger gezet op de aandelenbeurs in Tokio. De Japanse techinvesteerder kwam met tegenvallende kwartaalcijfers, maar kondigde tegelijkertijd een omvangrijk aandeleninkoopprogramma aan om de beurskoers te stutten. SoftBank kampte afgelopen kwartaal met de strengere aanpak van de techbedrijven door de Chinese overheid. VisionFund, waarmee SoftBank investeert in Chinese bedrijven als taxi-app Didi Global en webwinkel Alibaba, leed daardoor een recordverlies.

SoftBank dikte 10,5 procent aan. Het bedrijf gaat voor 1 biljoen yen, omgerekend zo'n 7,6 miljard euro, aan eigen aandelen inkopen. Het is het op een na grootste inkoopprogramma van het bedrijf ooit. SoftBank gaat daarmee bijna 15 procent van de uitstaande aandelen terugkopen. Door de inkoop van eigen aandelen stijgt de winst per aandeel van de zittende aandeelhouders, waardoor de koers en dividend kunnen stijgen.

Ondanks de sterke koerswinst van SoftBank, een zwaargewicht op de Japanse beurs, sloot de toonaangevende Nikkei in Tokio 0,8 procent lager op 29.285,46 punten. Beleggers maakten zich zorgen over het economische herstel van de Japanse economie, dat minder sterk is dan in bijvoorbeeld de Verenigde Staten. Fujikura behoorde tot de sterkste dalers in de Nikkei met een verlies van 6 procent na tegenvallende resultaten van de fabrikant van elektrische apparatuur.

Toshiba

Toshiba zakte ruim 2 procent. Het Japanse technologieconcern overweegt om zich op te splitsen in drie bedrijven om meer waarde te creëren voor de aandeelhouders. De afzonderlijke ondernemingen zouden zich dan concentreren op respectievelijk infrastructuur, apparaten en geheugenchips. Zakenkrant Nikkei meldde eerder al dat Toshiba ernaar streeft om in 2023 te zijn opgesplitst. Toshiba liet zelf weten dat er nog geen definitieve beslissingen zijn genomen.

De andere aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. Beleggers keken vooral uit naar de Amerikaanse producentenprijzen die later op de dag naar buiten komen. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong won een fractie. De Kospi in Seoul daalde 0,2 procent en de All Ordinaries in Sydney verloor 0,2 procent.

Meer uit Financieel

Staat verkleint belang in ABN AMRO tot onder de 25 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

15 minuten geleden
Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

49 minuten geleden
Heineken verkoopt Bralima en vertrekt uit Congo

AMSTERDAM (ANP) - Heineken vertrekt na veertig jaar uit Congo. Het bedrijf verkoopt zijn belang in Bralima, een grote bierbrouwer in het Afrikaanse land. Sinds 1986 was die bierbrouwer voor het grootste deel in handen van Heineken.

56 minuten geleden
Meta weert reclame die werft voor rechtszaken tegen platforms

CHICAGO (ANP/RTR) - Meta haalt advertenties van Instagram en Facebook af die gericht zijn op het werven van nieuwe eisers voor lopende Amerikaanse rechtszaken over socialemediaverslaving. In deze zaken worden Meta en andere concerns ervan beschuldigd hun platforms zo te hebben ontworpen dat ze verslavend zijn voor jonge gebruikers.

59 minuten geleden
Team ConocoPhillips kijkt naar olieprojecten in Venezuela

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Een team van het grote Amerikaanse olieconcern ConocoPhillips doet onderzoek in Venezuela naar mogelijke olieprojecten. Daarmee volgt ConocoPhillips het voorbeeld van branchegenoot ExxonMobil dat twee weken geleden meldde dat er een team naar Venezuela was gestuurd om te kijken naar de mogelijkheden.

1 uur geleden
Staking Lufthansa raakt 90.000 mensen, verwacht luchthavenbranche

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De staking van cabinepersoneel van Lufthansa in Duitsland vrijdag raakt ongeveer 90.000 passagiers, verwacht de Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV. De koepelvereniging zegt dat mogelijk meer dan 520 vluchten niet kunnen doorgaan door de werkonderbreking. Veel Duitsers keren terug van paasvakantie.

2 uur geleden
Saudi-Arabië produceert en vervoert minder olie door aanvallen

RIYAD (ANP/RTR) - Aanvallen op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië hebben er de afgelopen weken voor gezorgd dat het land ongeveer 600.000 vaten olie per dag minder kan produceren. Dat meldde het Saudische staatspersbureau SPA op basis van een functionaris van het ministerie van Energie. De capaciteit om olie te vervoeren via de oost-westelijke pijpleiding in het land is met 700.000 vaten per dag gedaald door aanvallen.

2 uur geleden