Techinvesteerder SoftBank fors hoger op lagere Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Het aandeel SoftBank werd dinsdag fors hoger gezet op de aandelenbeurs in Tokio. De Japanse techinvesteerder kwam met tegenvallende kwartaalcijfers, maar kondigde tegelijkertijd een omvangrijk aandeleninkoopprogramma aan om de beurskoers te stutten. SoftBank kampte afgelopen kwartaal met de strengere aanpak van de techbedrijven door de Chinese overheid. VisionFund, waarmee SoftBank investeert in Chinese bedrijven als taxi-app Didi Global en webwinkel Alibaba, leed daardoor een recordverlies.
SoftBank dikte 10,5 procent aan. Het bedrijf gaat voor 1 biljoen yen, omgerekend zo'n 7,6 miljard euro, aan eigen aandelen inkopen. Het is het op een na grootste inkoopprogramma van het bedrijf ooit. SoftBank gaat daarmee bijna 15 procent van de uitstaande aandelen terugkopen. Door de inkoop van eigen aandelen stijgt de winst per aandeel van de zittende aandeelhouders, waardoor de koers en dividend kunnen stijgen.
Ondanks de sterke koerswinst van SoftBank, een zwaargewicht op de Japanse beurs, sloot de toonaangevende Nikkei in Tokio 0,8 procent lager op 29.285,46 punten. Beleggers maakten zich zorgen over het economische herstel van de Japanse economie, dat minder sterk is dan in bijvoorbeeld de Verenigde Staten. Fujikura behoorde tot de sterkste dalers in de Nikkei met een verlies van 6 procent na tegenvallende resultaten van de fabrikant van elektrische apparatuur.
Toshiba
Toshiba zakte ruim 2 procent. Het Japanse technologieconcern overweegt om zich op te splitsen in drie bedrijven om meer waarde te creëren voor de aandeelhouders. De afzonderlijke ondernemingen zouden zich dan concentreren op respectievelijk infrastructuur, apparaten en geheugenchips. Zakenkrant Nikkei meldde eerder al dat Toshiba ernaar streeft om in 2023 te zijn opgesplitst. Toshiba liet zelf weten dat er nog geen definitieve beslissingen zijn genomen.
De andere aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. Beleggers keken vooral uit naar de Amerikaanse producentenprijzen die later op de dag naar buiten komen. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong won een fractie. De Kospi in Seoul daalde 0,2 procent en de All Ordinaries in Sydney verloor 0,2 procent.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.
6 uur geleden