Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus verder omhoog op Damrak

Techinvesteerder Prosus verder omhoog op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Prosus ging maandag verder omhoog op de Amsterdamse beurs. De techinvesteerder profiteerde opnieuw van een sterke koersstijging van Tencent. Het Chinese internet- en gamebedrijf, waarin Prosus een groot belang heeft, steeg naar het hoogste koersniveau sinds 2021 nadat het bedrijf aankondigde het Chinese AI-programma DeepSeek te gaan gebruiken voor zijn sociale mediaplatform en chatapp WeChat. Prosus klom ruim 2 procent. Vrijdag won het aandeel al bijna 5 procent dankzij een stevige opmars van Tencent.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel vrijwel onveranderd op 946,76 punten. De hoofdindex tikte vorige week de hoogste koers ooit aan, waarmee het oude record van juli 2024 werd aangescherpt. De MidKap daalde 0,2 procent tot 860,22 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen wonnen tot 0,2 procent. Parijs verloor 0,1 procent. De beurzen op Wall Street blijven dicht om Presidents' Day.

Naast de perikelen rond de importheffingen van president Trump gaat de aandacht deze week uit naar de vredesonderhandelingen tussen de VS en Rusland over Oekraïne. Vanaf dinsdag zullen naar verwachting gesprekken plaatsvinden tussen de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en een Russische delegatie in de Saudische hoofdstad Riyad over de oorlog in Oekraïne.

Topoverleg in Parijs

Omdat Europa niet is uitgenodigd voor deze gesprekken, vindt maandagmiddag in Parijs topoverleg plaats over de situatie in Oekraïne en de eigen veiligheid. Regeringsleiders van Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Italië, Polen, Spanje en Denemarken zijn net als Nederland uitgenodigd voor de bespreking. Ook voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en voorzitter van de EU-leiders António Costa nemen deel aan het overleg. In Frankfurt steeg defensieconcern Rheinmetall ruim 8 procent door de verwachting van hogere Europese defensie-uitgaven.

Naast Prosus behoorde Adyen (plus 0,6 procent) tot de stijgers in de AEX, na een verhoging van het koersdoel door Citi. De betalingsverwerker won vorige week al ongeveer 16 procent dankzij goed ontvangen resultaten. Dsm-firmenich was de grootste daler, met een min van 1,6 procent. Het voedings- en gezondheidsbedrijf ging vorige week flink omhoog na bekendmaking van de resultaten. Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 won Heijmans 0,3 procent. Het concern gaat een nieuw datacenter bouwen in Noord-Holland.

Meer uit Financieel

KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

58 minuten geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

1 uur geleden
Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

3 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

3 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

5 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

7 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

8 uur geleden