Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus uitblinker in hogere AEX-index

Techinvesteerder Prosus uitblinker in hogere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag opnieuw met winst gesloten, waarmee werd voortgeborduurd op de sterke stijging van vrijdag. Techinvesteerder Prosus was uitblinker in de hoofdindex op Beursplein 5 dankzij goed ontvangen resultaten en de aankondiging eigen aandelen in te gaan kopen. Op de beurzen elders in Europa was een wisselend beeld te zien.

De AEX eindigde met een plus van 1,6 procent op 670,53 punten. Vrijdag kreeg de Amsterdamse hoofdgraadmeter er al 3,8 procent bij. De MidKap klom 1,5 procent tot 927,47 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt stegen tot 0,9 procent. Parijs daalde juist 0,4 procent.

Prosus was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak met een plus van bijna 16 procent. De investeerder in bedrijven als Delivery Hero, Autotrader, Goodhabbitz, BUX en GoStudent zag het voorbije boekjaar de omzet met bijna een kwart toenemen. Verder maakte Prosus bekend dat het een miljardenbelang heeft verkocht in de Chinese webwinkel JD.com. Daarnaast gaat het bedrijf een deel van zijn aandelen van het Chinese Tencent van de hand doen, waar het een aanzienlijk belang in heeft. Dat geld wordt onder andere gebruikt voor een aandeleninkoopprogramma.

DSM

Ook speciaalchemieconcern DSM, staalproducent ArcelorMittal en chipbedrijf ASMI hadden een goede dag met koerswinsten tot 3,6 procent. Uitzender Randstad (min 2,2 procent) kampte met een verkoopadvies door zakenbank Morgan Stanley en voerde de dalers in de AEX aan.

In de MidKap ging tankopslagbedrijf Vopak aan kop met een winst van 6,2 procent. ABN AMRO sloot de rij bij de middelgrote fondsen met een min van 0,9 procent.

Luchtvaartsector

De luchtvaartsector bleef ook in de belangstelling staan. De Ierse prijsvechter Ryanair steeg 0,8 procent in Dublin. Stakingen door personeel hebben dit weekend maar beperkt effect gehad op de vluchtschema's, aldus de maatschappij. Volgens Ryanair heeft 2 procent van de vluchten hinder ondervonden van de acties. Verder blijft de situatie op veel luchthavens in Europa nijpend door de aanhoudende personeelstekorten. Air France-KLM ging licht vooruit in Amsterdam.

De euro was 1,0605 dollar waard, tegen 1,0550 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 109,35 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 114,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Staat wil belang in ABN AMRO verlagen naar 10,5 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat gaat zijn belang in ABN AMRO verder afbouwen naar 10,5 procent, van de huidige 20,7 procent. Dat meldt NLFI, de stichting die namens de Staat de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert.

28 minuten geleden
Invallen bij Japanse bierbrouwers vanwege prijsafspraken

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse mededingingsautoriteit heeft woensdag invallen gedaan bij vier grote Japanse bierbrouwers. Onder meer Asahi Breweries, het moederbedrijf van Grolsch, wordt verdacht van onderlinge prijsafspraken.

40 minuten geleden
Centrale bank India verhoogt rente tegen hoge inflatie

MUMBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indiase centrale bank heeft woensdag de rente verhoogd om de hoge inflatie tegen te gaan. Het belangrijkste rentetarief stijgt met een kwart procentpunt tot 5,5 procent. Het is voor het eerst sinds februari 2023 dat de Reserve Bank of India (RBI) met een verhoging komt.

53 minuten geleden
Huurprijzen vrije sector weer gestegen na daling kwartaal eerder

DEN HAAG (ANP) - De huurprijzen in de vrije sector zijn in het derde kwartaal van 2026 met zo'n 2 procent gestegen ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat melden woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius. De stijging volgt op een lichte daling in het tweede kwartaal.

1 uur geleden
Arbeidsproductiviteit gestegen in 2025 na twee jaar daling

DEN HAAG (ANP) - De arbeidsproductiviteit in het Nederlandse bedrijfsleven is in 2025 met 2,5 procent toegenomen ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Dit lijkt een opsteker, want in de twee jaar ervoor nam de arbeidsproductiviteit juist af. Veel economen maakten zich ook al langer zorgen over het uitblijven van duidelijke productiviteitsgroei.

1 uur geleden
S&P 500 op Wall Street sluit voor het eerst boven de 7800 punten

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.

9 uur geleden
Kledingsite ASOS bevestigt 'ongeautoriseerde' melding aan klanten

LONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.

11 uur geleden