Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus uitblinker in hogere AEX-index

Techinvesteerder Prosus uitblinker in hogere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag opnieuw met winst gesloten, waarmee werd voortgeborduurd op de sterke stijging van vrijdag. Techinvesteerder Prosus was uitblinker in de hoofdindex op Beursplein 5 dankzij goed ontvangen resultaten en de aankondiging eigen aandelen in te gaan kopen. Op de beurzen elders in Europa was een wisselend beeld te zien.

De AEX eindigde met een plus van 1,6 procent op 670,53 punten. Vrijdag kreeg de Amsterdamse hoofdgraadmeter er al 3,8 procent bij. De MidKap klom 1,5 procent tot 927,47 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt stegen tot 0,9 procent. Parijs daalde juist 0,4 procent.

Prosus was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak met een plus van bijna 16 procent. De investeerder in bedrijven als Delivery Hero, Autotrader, Goodhabbitz, BUX en GoStudent zag het voorbije boekjaar de omzet met bijna een kwart toenemen. Verder maakte Prosus bekend dat het een miljardenbelang heeft verkocht in de Chinese webwinkel JD.com. Daarnaast gaat het bedrijf een deel van zijn aandelen van het Chinese Tencent van de hand doen, waar het een aanzienlijk belang in heeft. Dat geld wordt onder andere gebruikt voor een aandeleninkoopprogramma.

DSM

Ook speciaalchemieconcern DSM, staalproducent ArcelorMittal en chipbedrijf ASMI hadden een goede dag met koerswinsten tot 3,6 procent. Uitzender Randstad (min 2,2 procent) kampte met een verkoopadvies door zakenbank Morgan Stanley en voerde de dalers in de AEX aan.

In de MidKap ging tankopslagbedrijf Vopak aan kop met een winst van 6,2 procent. ABN AMRO sloot de rij bij de middelgrote fondsen met een min van 0,9 procent.

Luchtvaartsector

De luchtvaartsector bleef ook in de belangstelling staan. De Ierse prijsvechter Ryanair steeg 0,8 procent in Dublin. Stakingen door personeel hebben dit weekend maar beperkt effect gehad op de vluchtschema's, aldus de maatschappij. Volgens Ryanair heeft 2 procent van de vluchten hinder ondervonden van de acties. Verder blijft de situatie op veel luchthavens in Europa nijpend door de aanhoudende personeelstekorten. Air France-KLM ging licht vooruit in Amsterdam.

De euro was 1,0605 dollar waard, tegen 1,0550 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 109,35 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 114,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ING: iets meer nieuwe huizen opgeleverd in 2026 en 2027

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen zal dit en volgend jaar maar licht stijgen, verwacht ING Research. De woningbouw profiteert van het oplopende aantal bouwvergunningen, maar stikstofbeperkingen, personeelstekort, te weinig capaciteit op het volle stroomnet en hoge bouwkosten blijven de productie remmen.

11 minuten geleden
Wall Street sluit flink hoger door techrally en dalende olieprijs

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn maandag flink hoger geƫindigd. Vooral technologieaandelen zaten in de lift aan de start van de nieuwe maand, terwijl de olieprijs daalde. Dat gebeurde nadat president Donald Trump afzag van geplande aanvallen op Iran.

5 uur geleden
Democratische staten spannen zaak aan tegen Trump om heffingen

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 25 Amerikaanse staten onder democratisch bestuur heeft maandag een rechtszaak aangespannen tegen de regering van president Donald Trump. De staten verzetten zich tegen de nieuwste importheffingen die Trump heeft ingesteld voor zestig handelspartners.

5 uur geleden
Trump: oliemaatschappijen verdienen te veel aan hoge olieprijzen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat grote oliemaatschappijen te veel winst maken door de hoge olieprijzen als gevolg van het tekort aan ruwe olie dat is ontstaan door de Iranoorlog.

6 uur geleden
Apple stapt naar de rechter om Britse eis over versleutelde data

LONDEN (ANP) - Apple is opnieuw naar de rechter gestapt vanwege een plan van de Britse regering om toegang te krijgen tot versleutelde gegevens van gebruikers, meldt de Financial Times maandag.

7 uur geleden
Europese beurzen winnen dankzij lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen zijn maandag met duidelijke winsten gesloten door de gedaalde olieprijzen. Aanleiding hiervoor is de hoop op nieuwe onderhandelingen in het Midden-Oosten. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaan de onderhandelingen met Iran over een nieuw staakt-het-vuren maandag van start, nadat hij afgelopen weekend besloot af te zien van nieuwe aanvallen op Iran om zo te proberen tot een akkoord te komen.

9 uur geleden
LTO: droogte en hitte bedreigen Nederlandse suikerbietenoogst

DEN HAAG (ANP) - De suikerbietenteelt in Nederland krijgt te maken met een "serieuze opbrengstenderving" als gevolg van de droogte en hitte. Dat zegt Evelien Drenth, sectorspecialist akkerbouw bij LTO Nederland.

9 uur geleden