Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus uitblinker in groene AEX

Techinvesteerder Prosus uitblinker in groene AEX

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was donderdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs, die de sessie hoger afsloot. Dat kwam mede door een koopadvies van Goldman Sachs. Ook platenlabel Universal Music Group (UMG) kreeg een koopadvies van de Amerikaanse zakenbank en behoorde eveneens tot de sterkste stijgers in de AEX.

De AEX eindigde met een plus van 0,7 procent op 778,26 punten. De MidKap steeg 0,1 procent tot 1076,48 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,6 procent, maar de hoofdgraadmeter in Londen daalde licht.

Prosus stond bovenaan de AEX met een plus van 6,5 procent. Het bedrijf profiteerde ook van een sterke koersstijging van het Chinese technologieconcern Tencent waarin Prosus een groot belang heeft. UMG volgde met een winst van 6 procent.

KPN

Telecomconcern KPN was de grootste daler bij de hoofdfondsen met een min van 2 procent. De chipfondsen ASMI en Besi verloren 1,8 procent en staalconcern ArcelorMittal leverde 1,6 procent in. Zorgtechnologiebedrijf Philips kampte met een adviesverlaging door Jefferies en werd 0,3 procent lager gezet.

Levensmiddelenconcern Unilever sloot met een verlies van 0,8 procent. Eerder op de dag stond het aandeel nog in de plus door opluchting bij beleggers door het nieuws dat Unilever geen hoger bod zal uitbrengen op de consumentendivisie van de Britse farmaceut GlaxoSmithKline (GSK). In Londen ging GSK 1 procent omlaag.

InPost

In de MidKap was de Poolse aanbieder van postkluisjes InPost een opvallende daler met een koersverlies van 5,6 procent. Biotechnoloog Galapagos was koploper met een plus van 4,3 procent bij de middelgrote fondsen op het Damrak.

AB Foods zakte ruim 4 procent in Londen na een handelsupdate. De winkelsluitingen van dochter Primark in Nederland, maar ook in Oostenrijk, hebben naar schatting 36 miljoen euro aan omzet gekost in de afgelopen zestien weken. Deliveroo steeg 2,5 procent op de Londense beurs. De Britse maaltijdbezorger verwerkte in het vierde kwartaal flink meer orders. Concurrent Just Eat Takeaway klom 3,7 procent in Amsterdam.

De euro was 1,1337 dollar waard, tegenover 1,1350 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 87,80 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 89,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Inflatie China opnieuw gedaald door zwakke economie

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april voor de derde maand op rij gedaald onder druk van de zwakke binnenlandse economie. Zo worstelt China met een crisis op de vastgoedmarkt en hoge jeugdwerkloosheid. Daar komt nog de handelsoorlog met de Verenigde Staten bovenop.

6 minuten geleden
Europese oliesector gaat wisselend om met 'Golf van Amerika'

DEN HAAG (ANP) - Europese olie- en gasbedrijven gaan verschillend om met het decreet van de Amerikaanse president Donald Trump om de Golf van Mexico voortaan de Golf van Amerika te noemen. De Britse concerns BP en Shell gaan mee in dat besluit, zo valt te lezen in persberichten en jaarverslagen. TotalEnergies in Frankrijk blijft de naam Golf van Mexico gebruiken.

2 uur geleden
Bloomberg: VS focussen op 20 landen bij eerste handelsgesprekken

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering focust bij de eerste onderhandelingen over handelsakkoorden over importheffingen op ongeveer twintig handelspartners. De Verenigde Staten hebben een lijst van deze partners opgesteld. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

11 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street voor handelsgesprekken VS en China

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan in aanloop naar de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China over hun importheffingen op elkaars goederen.

11 uur geleden
Trump zal heffing China niet eenzijdig verlagen, meldt Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal de importheffing op Chinese goederen niet eenzijdig verlagen. Dit heeft Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt gezegd.

12 uur geleden
Google schikt rechtszaak om discriminatie voor 50 miljoen dollar

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Google heeft ingestemd met het schikken van een rechtszaak in de Verenigde Staten over beschuldigingen van discriminatie. Zo'n 4000 werknemers van het techconcern krijgen met de voorgestelde deal 50 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 44,4 miljoen euro.

14 uur geleden
Zwitserland en VS 'versnellen' onderhandelingen over tarieven

GENÈVE (ANP/RTR) - Zwitserland en de Verenigde Staten zijn overeengekomen hun handelsgesprekken te versnellen en zijn vastbesloten snel tot een akkoord te komen. Dat heeft de Zwitserse bondspresident Karin Keller-Sutter vrijdag gezegd, zonder een specifiek tijdspad te noemen.

14 uur geleden