Techinvesteerder Prosus onderaan in licht lagere AEX
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht omlaag onder aanvoering van techinvesteerder Prosus, die kampte met koersverliezen in de Chinese techsector. Beleggers bleven verder voorzichtig door het aanhoudende politieke gesteggel over het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid.
De onderhandelingen tussen president Joe Biden en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy over een verhoging van het plafond leverden maandag nog geen deal op. Biden en McCarthy spraken wel van productieve gesprekken, die deze week worden voortgezet. Bij het uitblijven van een akkoord zouden de Verenigde Staten rond 1 juni zonder geld zitten.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 766,09 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 940,09 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent.
Koersverlies Philips
Naast Prosus (min 1,4 procent) stond zorgtechnologiebedrijf Philips onderaan, met een verlies van 0,9 procent. Verzekeraar ASR was de sterkste stijger in de AEX met een kleine winst van 0,5 procent.
Shell daalde 0,3 procent. Het olie- en gasconcern houdt dinsdag zijn aandeelhoudersvergadering in Londen en kan kritische vragen verwachten over zijn klimaatbeleid. Een aantal grote beleggers heeft aangekondigd zich te scharen achter een aandeelhoudersvoorstel van Follow This, dat het olie- en gasconcern oproept de CO2-uitstoot sneller terug te dringen.
Puntenmindering Juventus
Het Italiaanse investeringsbedrijf Exor verloor 0,1 procent in Amsterdam, terwijl Juventus 1,8 procent verloor in Milaan. Juventus heeft van de Italiaanse voetbalbond officieel tien punten in mindering gekregen voor fraude met de boekhouding. Ondanks dat de straf lager uitvalt dan de eerdere aftrek van vijftien punten, is een plaats in de lucratieve Champions League voor de Italiaanse voetbalclub weer een stuk verder weg. Exor is eigenaar van Juventus.
Bij de kleinere bedrijven verloor B&S Group 0,6 procent. De bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens liet tijdens de aandeelhoudersvergadering weten momenteel geen accountant te hebben doordat Deloitte de opdracht heeft teruggegeven. Het bedrijf voert nu gesprekken met twee andere boekhouders. In Zürich zakte Julius Bär 7,7 procent na tegenvallende resultaten van de Zwitserse bank.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0795 dollar waard, tegen 1,0819 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 72,10 dollar. Brentolie kostte een fractie meer op 76,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
8 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
8 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
11 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
22 uur geleden