Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus onderaan in licht lagere AEX

Techinvesteerder Prosus onderaan in licht lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Prosus stond woensdag onderaan in de AEX-index, die een eerdere openingswinst zag verdampen. De techinvesteerder kampte met tegenvallende resultaten van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het een groot belang heeft. Beleggers hielden verder de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne scherp in de gaten.

De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei dat de vredesgesprekken met Rusland "zwaar" en "soms confronterend" waren. Maar hij zei ook dat er "stap voor stap" vooruitgang wordt geboekt. Daarnaast zullen de Verenigde Staten en westerse bondgenoten naar verwachting deze week extra sancties aankondigen tegen Rusland.

In Nederland is de stemming onder consumenten sinds de oorlog in Oekraïne flink verder verslechterd. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zakte het vertrouwen bijna naar het laagste niveau ooit.

Prosus

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de min op 726,72 punten. De MidKap daalde ook 0,2 procent, tot 1052,35 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,4 procent. Londen won 0,3 procent ondanks een verdere toename van de Britse inflatie tot ruim 6 procent.

Prosus zakte bijna 5 procent. Het Chinese Tencent zag de omzet in het afgelopen kwartaal wel groeien, maar in het laagste tempo sinds de beursgang in 2004. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway volgde op de voet met een min van 4,7 procent. Shell was de sterkste stijger in de AEX met een plus van dik 3 procent, mede dankzij de hogere olieprijzen. Ook verhoogde Deutsche Bank het koersdoel voor het olie- en gasconcern en werd het koopadvies herhaald.

Renewi

In de MidKap bleef Boskalis ongewijzigd. De maritiem dienstverlener heeft een contract met een waarde van tussen de 50 miljoen en 150 miljoen euro gekregen van netbeheerder TenneT. De opdracht omvat onder meer de installatie van exportkabels die een offshore windmolenpark zullen verbinden met het hoogspanningsnet van TenneT in Nederland.

Renewi steeg 2 procent na een positieve handelsupdate van het afval- en recyclingbedrijf. Avantium zakte bijna 5 procent na publicatie van de jaarcijfers. Het chemieconcern zag de omzet in 2021 met 11 procent stijgen, maar leed wel meer verlies. In Stockholm daalde Volvo Cars 0,4 procent. De autoproducent verlaagde zijn verwachtingen vanwege het wereldwijde chiptekort, dat vooral de autosector raakt.

De euro was 1,1001 dollar waard, tegen 1,1014 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 111,44 dollar. Brentolie kostte 2,2 procent meer op 118,07 dollar.

Meer uit Financieel

Exxon-topman tempert verwachtingen rond groene investeringen

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.

2 uur geleden
China heft exportverbod Nexperia voor groot deel op

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.

5 uur geleden
China hervat export gallium, germanium en antimoon naar VS

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.

7 uur geleden
Verduurzamingsprojecten via failliet bedrijf krijgen weer geld

HAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.

8 uur geleden
EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

1 dag geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

1 dag geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

1 dag geleden