Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus onderaan in licht lagere AEX

Techinvesteerder Prosus onderaan in licht lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was woensdag de grootste daler in de Amsterdamse AEX-index, die een klein verlies liet zien. De koersdaling van Prosus volgde op een fors koersverlies van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het bedrijf een groot belang heeft. Groothandelsbedrijf Sligro won daarentegen terrein dankzij goed ontvangen omzetcijfers.

Op de aandelenmarkten werd verder vooral gewacht op de notulen van de beleidsvergadering van de Federal Reserve in december, die later op de dag worden vrijgegeven. De Amerikaanse centrale bank kondigde toen aan de coronasteun versneld te gaan afbouwen om de hoge inflatie onder controle te krijgen. Beleggers zijn vooral benieuwd naar hints over mogelijke renteverhogingen in het nieuwe jaar.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de min op 803,07 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 1100,53 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs klommen tot 0,2 procent. Londen daalde 0,1 procent.

Prosus

Prosus zakte dik 3 procent. Tencent liet weten een deel van zijn belang in het in Singapore gevestigde Sea te verkopen. Dit leidde tot speculatie dat het bedrijf ook zijn belangen in andere grote Chinese techbedrijven zal verkleinen. Het aandeel Tencent verloor ruim 4 procent in Hongkong. Chipbedrijf ASMI en verlichtingsconcern Signify waren de sterkste stijgers in de AEX, met winsten van 1,5 procent.

Sligro klom 1,7 procent. Het groothandelsbedrijf zag de omzet in het vierde kwartaal flink stijgen. De jaaromzet daalde wel licht doordat restaurants en cafés, belangrijke klanten van het bedrijf, in 2021 meer weken helemaal dicht moesten of aan beperkingen gebonden waren vanwege coronamaatregelen. In België, waar Sligro nu nog een klein deel van zijn omzet behaalt, was de horeca vorig jaar minder vaak dicht dan het jaar ervoor.

NSI

NSI steeg dik 4 procent. Het vastgoedfonds liet weten in de tweede helft van 2021 een sterke herwaardering van de portefeuille te hebben gezien die een positieve impact zal hebben op de winst per aandeel. In Frankfurt won BMW 0,2 procent. De Duitse autofabrikant verkocht vorig jaar meer auto's dan ooit ondanks het wereldwijde chiptekort waar de autosector mee kampt.

De euro was 1,1304 dollar waard, tegen 1,1293 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd een fractie duurder op 77,01 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 80,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wapenmakers stijgen op Wall Street na verhoging defensiebudget

NEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse defensiebedrijven gingen donderdag flink omhoog op de beurzen in New York. Beleggers verwerkten de oproep van de Amerikaanse president Donald Trump om het budget voor militaire uitgaven flink te verhogen. Volgens Trump moet het defensiebudget voor 2027 niet 1 biljoen dollar, maar 1,5 biljoen dollar (1500 miljard dollar) zijn zodat de Verenigde Staten een 'droomleger' kunnen opbouwen. Het budget is aanzienlijk hoger dan de ongeveer 1 biljoen dollar die het Congres voor dit jaar heeft goedgekeurd.

29 minuten geleden
Allianz Direct krijgt veel brandschademeldingen rond oud en nieuw

ROTTERDAM (ANP) - Verzekeraar Allianz Direct heeft rond de jaarwisseling veel schademeldingen van brand in een woning of auto binnengekregen. Het aantal claims lag tussen 30 december en 2 januari 2400 procent hoger dan tussen 26 en 29 december, meldt een woordvoerder.

1 uur geleden
Reuters: VS praten met Vitol en Trafigura over olie Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering voert gesprekken met de internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura over het op de markt brengen van olie uit Venezuela. Dat meldden bronnen aan persbureau Reuters. Naar verluidt is er vrijdag een ontmoeting van regeringsfunctionarissen met vertegenwoordigers van Vitol en Trafigura in het Witte Huis. Die dag komen ook topbestuurders van Amerikaanse oliebedrijven langs in het Witte Huis.

2 uur geleden
Bezorgers: minder problemen, maar wel beperkingen en achterstand

DEN HAAG (ANP) - Pakket- en boodschappenbezorgers geven aan dat de bezorging donderdag soepeler loopt dan de afgelopen dagen, maar kampen nog wel met achterstanden. Doordat het glad op de weg was, waren veel bestellingen vertraagd of werden volledig geannuleerd. Sommige diensten, zoals flitsbezorger Flink, gaan nog maar beperkt de weg op.

2 uur geleden
Installatiebranche: warmtepompen kunnen uitvallen door sneeuw

DEN HAAG (ANP) - Bezitters van warmtepompen moeten deze dagen extra opletten. Als de buitenunit onder de sneeuw of het ijs zit, krijgt de warmtepomp te weinig lucht en kan deze het minder goed doen of zelfs helemaal niet meer, waarschuwt Techniek Nederland.

2 uur geleden
Brussel wil dat X alle documenten over Grok tot eind 2026 bewaart

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft socialmediaplatform X opgedragen alle interne documenten en data over chatbot Grok tot zeker eind 2026 te bewaren. Dat liet een woordvoerder van de Commissie donderdag weten.

2 uur geleden
Albert Heijn kan in sommige plaatsen pas volgende week bezorgen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn kan in verscheidene plaatsen pas volgende week weer boodschappen aan huis bezorgen. Of er wel of niet bezorgd kan worden, hangt af van de postcode van het bezorgadres, aldus een woordvoerster. Volgens haar komen de vertragingen door de toenemende vraag naar bezorgingen.

2 uur geleden