Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus onderaan in afwachtende AEX

Techinvesteerder Prosus onderaan in afwachtende AEX

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was dinsdag de grootste daler in de Amsterdamse AEX-index. Het bedrijf kampte met koersverliezen in de Chinese technologiesector waarin het een groot belang heeft. De stemming op de aandelenmarkten bleef daarbij terughoudend. Beleggers waren vooral in afwachting van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag naar buiten komt.

De vrees dat de Amerikaanse centrale bank de rente dit jaar agressief gaat verhogen om de sterke stijging van de consumentenprijzen aan te pakken houdt de markten al weken in de greep. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de spanningen tussen Rusland en Oekraïne.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 756,41 punten. De MidKap klom ook 0,1 procent tot 1066,59 punten. Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,6 procent.

Just Eat Takeaway

Naast Prosus (min 2,6 procent) behoorde Just Eat Takeaway tot de grootste dalers in de AEX, met een min van 1,9 procent. De maaltijdbezorger geeft de beursnotering op de Amerikaanse Nasdaq op om kosten te besparen. Het concern blijft genoteerd in Amsterdam en London.

In de chipsector werd gereageerd op het nieuws dat de megadeal tussen het Japanse telecomconglomeraat SoftBank en de Amerikaanse chipmaker Nvidia niet doorgaat. Nvidia zou branchegenoot Arm voor zo'n 58 miljard euro kopen van SoftBank. De chipbedrijven Besi en ASML verloren tot 0,4 procent in Amsterdam. ASMI, dat na de slotbel met cijfers komt, daalde 0,7 procent.

Lokale markt

Op de lokale markt werd Onward bijna een kwart meer waard na de publicatie van positieve studieresultaten in Nature Medicine. De studie laat volgens het medisch techbedrijf zien dat mensen met een ernstige dwarslaesie weer kunnen staan en lopen.

In Frankfurt daalde TUI 0,5 procent. De reisorganisatie verwacht ondanks de rondwarende omikronvariant een sterke zomer te kunnen draaien. BNP Paribas zakte 4 procent in Parijs. De Franse bank boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de nieuwe winstdoelstellingen van de bank lijken beleggers niet te kunnen bekoren.

Londen

In Londen steeg BP 1 procent. Het Britse olie- en gasconcern boekte flink meer winst in het afgelopen kwartaal dankzij de fors hogere prijzen van olie en gas. Ook gaat het bedrijf voor 1,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.

De euro was 1,1399 dollar waard, tegen 1,1434 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 90,74 dollar en Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 92,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

4 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

5 uur geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

7 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

8 uur geleden
Arrest Hoge Raad kost kabinet dit jaar ruim kwart miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.

8 uur geleden
Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

10 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

10 uur geleden