Techinvesteerder Prosus onderaan in afwachtende AEX
AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was dinsdag de grootste daler in de Amsterdamse AEX-index. Het bedrijf kampte met koersverliezen in de Chinese technologiesector waarin het een groot belang heeft. De stemming op de aandelenmarkten bleef daarbij terughoudend. Beleggers waren vooral in afwachting van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag naar buiten komt.
De vrees dat de Amerikaanse centrale bank de rente dit jaar agressief gaat verhogen om de sterke stijging van de consumentenprijzen aan te pakken houdt de markten al weken in de greep. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de spanningen tussen Rusland en Oekraïne.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 756,41 punten. De MidKap klom ook 0,1 procent tot 1066,59 punten. Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,6 procent.
Just Eat Takeaway
Naast Prosus (min 2,6 procent) behoorde Just Eat Takeaway tot de grootste dalers in de AEX, met een min van 1,9 procent. De maaltijdbezorger geeft de beursnotering op de Amerikaanse Nasdaq op om kosten te besparen. Het concern blijft genoteerd in Amsterdam en London.
In de chipsector werd gereageerd op het nieuws dat de megadeal tussen het Japanse telecomconglomeraat SoftBank en de Amerikaanse chipmaker Nvidia niet doorgaat. Nvidia zou branchegenoot Arm voor zo'n 58 miljard euro kopen van SoftBank. De chipbedrijven Besi en ASML verloren tot 0,4 procent in Amsterdam. ASMI, dat na de slotbel met cijfers komt, daalde 0,7 procent.
Lokale markt
Op de lokale markt werd Onward bijna een kwart meer waard na de publicatie van positieve studieresultaten in Nature Medicine. De studie laat volgens het medisch techbedrijf zien dat mensen met een ernstige dwarslaesie weer kunnen staan en lopen.
In Frankfurt daalde TUI 0,5 procent. De reisorganisatie verwacht ondanks de rondwarende omikronvariant een sterke zomer te kunnen draaien. BNP Paribas zakte 4 procent in Parijs. De Franse bank boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de nieuwe winstdoelstellingen van de bank lijken beleggers niet te kunnen bekoren.
Londen
In Londen steeg BP 1 procent. Het Britse olie- en gasconcern boekte flink meer winst in het afgelopen kwartaal dankzij de fors hogere prijzen van olie en gas. Ook gaat het bedrijf voor 1,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.
De euro was 1,1399 dollar waard, tegen 1,1434 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 90,74 dollar en Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 92,01 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan ook voor een schok op de financiële markten zorgen en zo de financiële stabiliteit in de wereld in gevaar brengen. Daarvoor waarschuwt econoom Tobias Adrian van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) dinsdag bij de presentatie van een nieuw rapport.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland en de directie zijn het eens geworden over een reorganisatie binnen de staalproducent. Daarmee gaat een zitting dinsdag bij de ondernemingskamer niet door, bevestigt voorzitter Cinta Groos van de or na berichtgeving van het Financieele Dagblad.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend. Naast de ontwikkelingen rond de Iranoorlog ging de aandacht van beleggers uit naar de kwartaalresultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Citigroup. JPMorgan, de grootste bank van de Verenigde Staten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Desondanks werd het aandeel 1,2 procent lager gezet. Topman Jamie Dimon waarschuwde voor complexe risico's voor de economie door de oorlog.
1 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern Amazon neemt satellietcommunicatiebedrijf Globalstar over voor ongeveer 11,6 miljard dollar, omgerekend 10 miljard euro. Daarmee versterkt het bedrijf zijn plannen voor een eigen satellietnetwerk en zet het de concurrentie met SpaceX van Elon Musk verder op scherp.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De wereldeconomie beleeft door de Iranoorlog dit jaar waarschijnlijk zijn slechtste jaar sinds het begin van de coronacrisis. Dat vreest het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat dinsdag met nieuwe economische ramingen is gekomen. Vanwege de grote onzekerheid over hoelang het conflict in het Midden-Oosten aanhoudt, becijferde het IMF meerdere scenario's.
2 uur geleden