Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus en renteperikelen VS centraal op Damrak

Techinvesteerder Prosus en renteperikelen VS centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar Prosus. De techinvesteerder behaalde in het afgelopen boekjaar, dat eindigde op 31 maart, recordresultaten mede dankzij de investeringen in maaltijdbestelbedrijven. De beurshandel blijft daarnaast in het teken staan van de rentevrees in de Verenigde Staten.

Afgelopen week liet de Federal Reserve na afloop van zijn beleidsvergadering al weten dat de rente waarschijnlijk eerder omhoog zal gaan dan gedacht. Vrijdag werd de rentevrees op Wall Street verder aangewakkerd nadat het hoofd van de centrale bank van St. Louis, James Bullard, verklaarde dat de rente mogelijk eind volgend jaar zal worden verhoogd. Dinsdag zijn alle ogen weer gericht op de Amerikaanse president van de centrale bank, Jerome Powell, die dan een verklaring zal afleggen voor het Congres.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren 1 procent lager te beginnen aan de eerste week van de zomer. Ook elders in Europa zullen de beursgraadmeters naar verwachting lager openen na de forse koersverliezen op vrijdag. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië gingen maandag stevig omlaag. De Nikkei in Tokio eindigde ruim 3 procent in de min.

HSBC

Het aandeel Philips zal mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van de Britse bank HSBC schroefden hun aanbeveling voor het zorgtechnologiebedrijf terug van kopen naar houden.

In Londen gaat de aandacht uit naar HSBC. De Britse bank verkoopt zijn noodlijdende Franse consumententak aan investeerder Cerberus voor een symbolisch bedrag van 1 euro. De transactie resulteert in een verlies voor belastingen voor HSBC van 2,3 miljard dollar. HSBC is ook genoteerd in Hongkong en raakte daar al 3,7 procent kwijt.

Morrisons

Aan het overnamefront wees de Britse supermarktketen Morrisons het bod van de Amerikaanse investeerder Clayton Dubilier & Rice af. Volgens Wm Morrison Supermarkets, zoals het bedrijf voluit heet, is het bod van ongeveer 5,5 miljard pond oftewel zo'n 6,4 miljard euro te laag. Morrisons is de op drie na grootste supermarktketen in het Verenigd Koninkrijk.

De euro was 1,1867 dollar waard, tegen 1,1860 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 71,90 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 73,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tientallen vluchten op Schiphol geschrapt om Britse storing

SCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.

24 minuten geleden
Kleine plus voor AEX-index, Shell wint door hogere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.

1 uur geleden
Britse vluchten vertraagd door storing bij luchtverkeersleiding

LONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.

1 uur geleden
Rekenkamer: EU mist eensgezinde aanpak illegale tabakshandel

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU ontbreekt een eensgezinde aanpak van de illegale tabaksproductie en -handel, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Wetgeving tegen illegale tabakshandel verschilt per lidstaat, waar criminele netwerken gebruik van maken. "Door de hoge winst, relatief lage risico's, vanouds milde straffen en kleine pakkans zijn illegale tabaksproducten bijzonder aantrekkelijk voor criminele organisaties", aldus de rekenkamer.

2 uur geleden
Burgemeester Eindhoven: we halen alles uit de kast voor ASML

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven wil "alles uit de kast halen" voor chipmachinemaker ASML. Dat zei Jeroen Dijsselbloem, burgemeester van Eindhoven, bij de openingsceremonie van de bouw van de nieuwe campus van ASML. "Dit is een enorme kans voor Nederland en Europa. Andere landen innoveren hard, dus dat moeten wij ook doen", aldus Dijsselbloem. "Het is dus cruciaal dat wij investeren in tech."

3 uur geleden
Wall Street begint voorzichtig door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen aan de nieuwe week. Beleggers namen weinig risico na het lange weekend in de Verenigde Staten en hielden vooral de olieprijzen in de gaten. Olie werd maandag al duurder na nieuwe wederzijdse aanvallen van de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend. Dinsdag liepen de olieprijzen verder op door aanvallen van de door Iran gesteunde Houthi's op energiecentrales en steden in Saudi-Arabië, een bondgenoot van de VS.

3 uur geleden
Mensen reserveren veel meer deelauto's vanwege ov-staking

DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlanders zoeken alternatief vervoer tijdens de landelijke staking in het openbaar vervoer tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Daardoor rijden er woensdag in bijna het hele land geen treinen en ook het stads- en streekvervoer in verschillende regio's ligt plat. Aanbieders van deelauto's merken dat het aantal boekingen daardoor flink hoger ligt dan normaal.

3 uur geleden