Techinvesteerder Prosus eindigt lager in AEX na overnamedeal
AMSTERDAM (ANP) - Prosus eindigde maandag tussen de dalers op de aandelenbeurs in Amsterdam. De techinvesteerder heeft aangekondigd het Latijns-Amerikaanse onlinereisbureau Despegar over te nemen voor 1,7 miljard dollar, omgerekend ruim 1,6 miljard euro. Despegar is actief in tal van landen, met name in Midden- en Zuid-Amerika.
Prosus, met een notering in de AEX, zakte 1,5 procent. Het bedrijf staat vooral bekend als grootaandeelhouder van het Chinese gameconcern Tencent, maar zoekt de laatste tijd naar andere bedrijven om in te investeren. Het belang in Tencent is in de loop der tijd wel geslonken en is momenteel nog goed voor ongeveer een kwart van de aandelen.
De algehele stemming op het Damrak bleef gedurende de handelsdag negatief. De AEX-index sloot 0,4 procent lager op 872,22 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 827,86 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent, Londen steeg 0,1 procent. De Europese markten sluiten dinsdag eerder vanwege kerstavond. Woensdag en donderdag, op eerste en tweede kerstdag, blijven de beurzen dicht.
Besi
Sterkste stijgers in de AEX waren chipbedrijf Besi (plus 2,2 procent), zorgtechnologieconcern Philips (plus 0,7 procent) en muziekconcern Universal Music Group (plus 0,6 procent). Prosus werd onderaan de hoofdgraadmeter vergezeld door betaalbedrijf Adyen en informatieleverancier Wolters Kluwer, die respectievelijk 1,5 procent en 1 procent van hun beurswaarde verloren.
Fagron daalde in de MidKap 6,8 procent. Het apothekersbedrijf heeft een waarschuwingsbrief ontvangen van de Amerikaanse toezichthouder FDA om zijn processen te verbeteren. De brief volgt op een routine-inspectie van de FDA van de vestiging in Wichita in juni dit jaar. Fagron heeft zijn samenwerking toegezegd om nog "enige openstaande" punten op te lossen.
Volkswagen
Op de beurs in Frankfurt zakte Volkswagen 2 procent. De autofabrikant heeft vrijdag een overeenkomst gesloten met vakbond IG Metall waarmee de sluiting van Duitse fabrieken wordt voorkomen. Wel wordt de productiecapaciteit flink verlaagd en moeten de komende jaren tienduizenden banen verdwijnen door natuurlijk verloop.
De euro was 1,0398 dollar waard, tegen 1,0430 dollar op vrijdag. Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper en kostte 68,74 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 1,1 procent in prijs tot 72,13 dollar.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
14 uur geleden