Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus eindigt lager in AEX na overnamedeal

Techinvesteerder Prosus eindigt lager in AEX na overnamedeal

AMSTERDAM (ANP) - Prosus eindigde maandag tussen de dalers op de aandelenbeurs in Amsterdam. De techinvesteerder heeft aangekondigd het Latijns-Amerikaanse onlinereisbureau Despegar over te nemen voor 1,7 miljard dollar, omgerekend ruim 1,6 miljard euro. Despegar is actief in tal van landen, met name in Midden- en Zuid-Amerika.

Prosus, met een notering in de AEX, zakte 1,5 procent. Het bedrijf staat vooral bekend als grootaandeelhouder van het Chinese gameconcern Tencent, maar zoekt de laatste tijd naar andere bedrijven om in te investeren. Het belang in Tencent is in de loop der tijd wel geslonken en is momenteel nog goed voor ongeveer een kwart van de aandelen.

De algehele stemming op het Damrak bleef gedurende de handelsdag negatief. De AEX-index sloot 0,4 procent lager op 872,22 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 827,86 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent, Londen steeg 0,1 procent. De Europese markten sluiten dinsdag eerder vanwege kerstavond. Woensdag en donderdag, op eerste en tweede kerstdag, blijven de beurzen dicht.

Besi

Sterkste stijgers in de AEX waren chipbedrijf Besi (plus 2,2 procent), zorgtechnologieconcern Philips (plus 0,7 procent) en muziekconcern Universal Music Group (plus 0,6 procent). Prosus werd onderaan de hoofdgraadmeter vergezeld door betaalbedrijf Adyen en informatieleverancier Wolters Kluwer, die respectievelijk 1,5 procent en 1 procent van hun beurswaarde verloren.

Fagron daalde in de MidKap 6,8 procent. Het apothekersbedrijf heeft een waarschuwingsbrief ontvangen van de Amerikaanse toezichthouder FDA om zijn processen te verbeteren. De brief volgt op een routine-inspectie van de FDA van de vestiging in Wichita in juni dit jaar. Fagron heeft zijn samenwerking toegezegd om nog "enige openstaande" punten op te lossen.

Volkswagen

Op de beurs in Frankfurt zakte Volkswagen 2 procent. De autofabrikant heeft vrijdag een overeenkomst gesloten met vakbond IG Metall waarmee de sluiting van Duitse fabrieken wordt voorkomen. Wel wordt de productiecapaciteit flink verlaagd en moeten de komende jaren tienduizenden banen verdwijnen door natuurlijk verloop.

De euro was 1,0398 dollar waard, tegen 1,0430 dollar op vrijdag. Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper en kostte 68,74 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 1,1 procent in prijs tot 72,13 dollar.

Meer uit Financieel

Olieprijs voor het eerst sinds 2022 boven 100 dollar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.

5 uur geleden
Olieproductie in Irak stort 60 procent in door Iran-oorlog

BAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.

16 uur geleden
Aluminiumprijs schiet omhoog door verstoringen in Golfregio

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.

17 uur geleden
TUI haalt 550 reizigers terug uit de Malediven en Abu Dhabi

DEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.

18 uur geleden
Qatar Airways vliegt weer beperkt naar Schiphol

DOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.

20 uur geleden
TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

22 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

1 dag geleden