Techinvesteerder Prosus eindigt lager in AEX na overnamedeal
AMSTERDAM (ANP) - Prosus eindigde maandag tussen de dalers op de aandelenbeurs in Amsterdam. De techinvesteerder heeft aangekondigd het Latijns-Amerikaanse onlinereisbureau Despegar over te nemen voor 1,7 miljard dollar, omgerekend ruim 1,6 miljard euro. Despegar is actief in tal van landen, met name in Midden- en Zuid-Amerika.
Prosus, met een notering in de AEX, zakte 1,5 procent. Het bedrijf staat vooral bekend als grootaandeelhouder van het Chinese gameconcern Tencent, maar zoekt de laatste tijd naar andere bedrijven om in te investeren. Het belang in Tencent is in de loop der tijd wel geslonken en is momenteel nog goed voor ongeveer een kwart van de aandelen.
De algehele stemming op het Damrak bleef gedurende de handelsdag negatief. De AEX-index sloot 0,4 procent lager op 872,22 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 827,86 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent, Londen steeg 0,1 procent. De Europese markten sluiten dinsdag eerder vanwege kerstavond. Woensdag en donderdag, op eerste en tweede kerstdag, blijven de beurzen dicht.
Besi
Sterkste stijgers in de AEX waren chipbedrijf Besi (plus 2,2 procent), zorgtechnologieconcern Philips (plus 0,7 procent) en muziekconcern Universal Music Group (plus 0,6 procent). Prosus werd onderaan de hoofdgraadmeter vergezeld door betaalbedrijf Adyen en informatieleverancier Wolters Kluwer, die respectievelijk 1,5 procent en 1 procent van hun beurswaarde verloren.
Fagron daalde in de MidKap 6,8 procent. Het apothekersbedrijf heeft een waarschuwingsbrief ontvangen van de Amerikaanse toezichthouder FDA om zijn processen te verbeteren. De brief volgt op een routine-inspectie van de FDA van de vestiging in Wichita in juni dit jaar. Fagron heeft zijn samenwerking toegezegd om nog "enige openstaande" punten op te lossen.
Volkswagen
Op de beurs in Frankfurt zakte Volkswagen 2 procent. De autofabrikant heeft vrijdag een overeenkomst gesloten met vakbond IG Metall waarmee de sluiting van Duitse fabrieken wordt voorkomen. Wel wordt de productiecapaciteit flink verlaagd en moeten de komende jaren tienduizenden banen verdwijnen door natuurlijk verloop.
De euro was 1,0398 dollar waard, tegen 1,0430 dollar op vrijdag. Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper en kostte 68,74 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 1,1 procent in prijs tot 72,13 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Adyen en Magnum behoorden donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalberichten. Betaalbedrijf Adyen, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh, Spotify en Groupon, kelderde 20 procent ondanks een stevige stijging van de omzet in de tweede helft van 2025. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, profiteert van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Mede daardoor is er afgelopen jaar 2,6 miljard euro aan pensioengeld ingestroomd bij de pensioentak van de verzekeraar. Topman David Knibbe zag verder groei met verzekeringen in het buitenland en wijst erop dat het door AI tegelijk lukt om kosten te verlagen.
24 minuten geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Mercedes-Benz verwacht dat de winstmarges dit jaar onder druk blijven staan. Het autoconcern uit Stuttgart worstelt met de verhoogde Amerikaanse invoerheffingen en scherpe concurrentie van autoproducenten in China.
44 minuten geledenLONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste jaar onder topman Fernando Fernandez een hogere winst in de boeken gezet. Het Britse bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Rexona zette vaart achter een grote reorganisatie om kosten te besparen. Ook kondigde Unilever veel verkoopdeals aan om van minder goed presterende merken af te komen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - IJsbedrijf Magnum, ook bekend van merken als Cornetto en Ben & Jerry's, heeft vorig jaar een fors lagere nettowinst in de boeken gezet. Dat had onder meer te maken met kosten voor de afsplitsing van Unilever. De opbrengsten daalden licht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse betaalbedrijf Adyen verwacht dat de omzet dit jaar met minstens 20 procent stijgt, na een groei van 21 procent vorig jaar. De winst uit de gewone bedrijfsactiviteiten klom afgelopen jaar met 26 procent tot 1,3 miljard euro, maakte het in Amsterdam gevestigde bedrijf donderdag bekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Anheuser-Busch InBev (AB InBev), de grootste bierbrouwer ter wereld, heeft afgelopen kwartaal opnieuw minder bier verkocht. De brouwer achter merken als Budweiser, Stella Artois, Hertog Jan, Jupiler en Leffe kampt net als concurrenten Heineken en Carlsberg met zwakke verkopen doordat de vraag naar bier in veel belangrijke markten afneemt, mede doordat de alcoholconsumptie daalt door zorgen over de negatieve gevolgen voor de gezondheid.
1 uur geleden