Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus dagwinnaar in lagere AEX

Techinvesteerder Prosus dagwinnaar in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Prosus is woensdag als winnaar geëindigd bij de hoofdfondsen op het Damrak. Positief nieuws uit China stuwde het aandeel van de techinvesteerder tot een plus van 3,2 procent. In China nam de bedrijvigheid in de industriesector sterker toe dan verwacht. Dat zorgde voor optimisme onder beleggers over de heropening van de Chinese economie, na het loslaten van het strenge coronabeleid. Ook ArcerlorMittal wist daarvan te profiteren.

Op de beurs van Hongkong steeg het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent ruim 7 procent. Prosus is grootaandeelhouder van dit bedrijf en kon dus meeliften. Omdat de economie in China herstelt, hopen beleggers dat ook de metaalindustrie aantrekt. Als gevolg daarvan steeg staalconcern ArcerlorMittal 2,3 procent.

De AEX stond aan het einde van de handelsdag 0,5 procent lager op 749,38 punten. De MidKap noteerde 0,2 procent lager op 1014,58 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,5 procent. Die in Londen won 0,5 procent.

ASMI en Just Eat Takeaway

De jaarcijfers van chiptoeleverancier ASMI werden niet goed ontvangen op het Damrak. Het bedrijf groeide het afgelopen jaar hard, maar toch vielen de verwachtingen voor dit jaar wat tegen. Het aandeel zakte uiteindelijk met 6 procent, waarmee ASMI als hekkensluiter van de AEX eindigde.

In de MidKap daalde Just Eat Takeaweay hard (min 3,2 procent). Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl publiceerde eveneens de jaarcijfers en zag het nettoverlies vorig jaar oplopen tot 5,7 miljard euro. Dat kwam vanwege forse afschrijvingen op de waarde van het overgenomen Grubhub, een Amerikaanse maaltijdbezorger. Ook de verwachtingen voor dit jaar waren lager dan analisten hadden verwacht.

Allfunds, euro- en oliekoers

Allfunds wist de schade van eerder niet meer in te halen: het aandeel eindigde ruim 13 procent lager. Het Spaanse investeringsplatform heeft het overnamebod van beursbedrijf Euronext afgewezen. Vorige week lekte uit dat de eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Brussel en Parijs een verkennend bod van 5,5 miljard euro op Allfunds had uitgebracht. Euronext liet op zijn beurt weten het bod te hebben ingetrokken. Dit aandeel eindigde wel met een plus, van 4 procent.

De euro was 1,0675 dollar waard, tegenover 1,0600 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 77,04 dollar per vat. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 83,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Woonbond over actieplan woningbouw: rekening komt bij huurders

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, de belangenbehartiger van huurders, vindt het goed dat het kabinet inzet op meer bijbouwen van betaalbare huurwoningen met het actieplan om de woningbouw te versnellen. Maar het is volgens de Woonbond "ongehoord dat de rekening hiervoor bij huurders ligt".

1 uur geleden
Nederlands duurzaam kledingmerk Mud Jeans maakt doorstart

WEESP (ANP) - Het Nederlandse duurzame kledingmerk MUD Jeans maakt een doorstart. Dat blijkt uit het eerste faillissementsverslag van de curatoren. De nieuwe eigenaar is N5 Holding, dat 255.000 euro voor de merkrechten, domeinnamen, website en voorraden betaalde. N5 Holding heeft onder meer de rechten van het schoenenmerk Van Lier, dat halverwege 2025 failliet ging.

1 uur geleden
EU legt Google 403 miljoen euro boete op om overtreden privacywet

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse privacytoezichthouder heeft Google een boete van 403 miljoen euro opgelegd vanwege het schenden van de regels voor locatiegegevens van gebruikers. De waakhond in Ierland treedt op namens andere toezichthouders in de Europese Unie, omdat het Europese hoofdkantoor van het techconcern in dat land is gevestigd.

3 uur geleden
Storing bij Britse luchtverkeersleiding leidt weer tot vertraging

LONDEN (ANP/RTR) - Vluchten op enkele Britse luchthavens hebben last van vertraging door een nieuw probleem bij de luchtverkeersleiding. Dat meldt de Britse luchtverkeersleider National Air Traffic Service (NATS). Bijna twee weken geleden leidde een softwareprobleem bij NATS tot het schrappen van 2000 vluchten.

3 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in Japan door naderende tyfoon

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Dujuan. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben maandag honderden vluchten geschrapt nu de storm de Japanse hoofdstad Tokio en omliggende gebieden nadert.

3 uur geleden
Minder verlies voor woonwinkelketen Xenos

WAALWIJK (ANP) - Woonwinkelketen Xenos heeft vorig jaar opnieuw verlies geleden, maar wel minder dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit de onlangs gedeponeerde jaarrekening, die als eerste werd opgemerkt door vakblad RetailTrends. De winkelketen met ruim 160 vestigingen in Nederland noteert al jaren rode cijfers.

4 uur geleden
Koffieketen Starbucks zet technologiecentrum op in India

CHENNAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse koffieketen Starbucks heeft een overeenkomst getekend voor de oprichting van een wereldwijd expertisecentrum (GCC) in de Zuid-Indiase stad Chennai. Hiermee worden naar schatting achthonderd banen in de technologiesector gecreëerd, maakte de deelstaatregering van Tamil Nadu maandag bekend.

4 uur geleden