Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus dagwinnaar in lagere AEX

Techinvesteerder Prosus dagwinnaar in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Prosus is woensdag als winnaar geëindigd bij de hoofdfondsen op het Damrak. Positief nieuws uit China stuwde het aandeel van de techinvesteerder tot een plus van 3,2 procent. In China nam de bedrijvigheid in de industriesector sterker toe dan verwacht. Dat zorgde voor optimisme onder beleggers over de heropening van de Chinese economie, na het loslaten van het strenge coronabeleid. Ook ArcerlorMittal wist daarvan te profiteren.

Op de beurs van Hongkong steeg het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent ruim 7 procent. Prosus is grootaandeelhouder van dit bedrijf en kon dus meeliften. Omdat de economie in China herstelt, hopen beleggers dat ook de metaalindustrie aantrekt. Als gevolg daarvan steeg staalconcern ArcerlorMittal 2,3 procent.

De AEX stond aan het einde van de handelsdag 0,5 procent lager op 749,38 punten. De MidKap noteerde 0,2 procent lager op 1014,58 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,5 procent. Die in Londen won 0,5 procent.

ASMI en Just Eat Takeaway

De jaarcijfers van chiptoeleverancier ASMI werden niet goed ontvangen op het Damrak. Het bedrijf groeide het afgelopen jaar hard, maar toch vielen de verwachtingen voor dit jaar wat tegen. Het aandeel zakte uiteindelijk met 6 procent, waarmee ASMI als hekkensluiter van de AEX eindigde.

In de MidKap daalde Just Eat Takeaweay hard (min 3,2 procent). Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl publiceerde eveneens de jaarcijfers en zag het nettoverlies vorig jaar oplopen tot 5,7 miljard euro. Dat kwam vanwege forse afschrijvingen op de waarde van het overgenomen Grubhub, een Amerikaanse maaltijdbezorger. Ook de verwachtingen voor dit jaar waren lager dan analisten hadden verwacht.

Allfunds, euro- en oliekoers

Allfunds wist de schade van eerder niet meer in te halen: het aandeel eindigde ruim 13 procent lager. Het Spaanse investeringsplatform heeft het overnamebod van beursbedrijf Euronext afgewezen. Vorige week lekte uit dat de eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Brussel en Parijs een verkennend bod van 5,5 miljard euro op Allfunds had uitgebracht. Euronext liet op zijn beurt weten het bod te hebben ingetrokken. Dit aandeel eindigde wel met een plus, van 4 procent.

De euro was 1,0675 dollar waard, tegenover 1,0600 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 77,04 dollar per vat. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 83,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

29 minuten geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

2 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

3 uur geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

3 uur geleden
Duitsland wil verplichte investering streamingdiensten in EU-films

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.

4 uur geleden
Or Tata Steel Nederland dreigt naar ondernemingskamer te stappen

VELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.

4 uur geleden
WEF onderzoekt topman Brende om contacten met Epstein

DAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.

4 uur geleden