Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus dagwinnaar in lagere AEX

Techinvesteerder Prosus dagwinnaar in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Prosus is woensdag als winnaar geëindigd bij de hoofdfondsen op het Damrak. Positief nieuws uit China stuwde het aandeel van de techinvesteerder tot een plus van 3,2 procent. In China nam de bedrijvigheid in de industriesector sterker toe dan verwacht. Dat zorgde voor optimisme onder beleggers over de heropening van de Chinese economie, na het loslaten van het strenge coronabeleid. Ook ArcerlorMittal wist daarvan te profiteren.

Op de beurs van Hongkong steeg het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent ruim 7 procent. Prosus is grootaandeelhouder van dit bedrijf en kon dus meeliften. Omdat de economie in China herstelt, hopen beleggers dat ook de metaalindustrie aantrekt. Als gevolg daarvan steeg staalconcern ArcerlorMittal 2,3 procent.

De AEX stond aan het einde van de handelsdag 0,5 procent lager op 749,38 punten. De MidKap noteerde 0,2 procent lager op 1014,58 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,5 procent. Die in Londen won 0,5 procent.

ASMI en Just Eat Takeaway

De jaarcijfers van chiptoeleverancier ASMI werden niet goed ontvangen op het Damrak. Het bedrijf groeide het afgelopen jaar hard, maar toch vielen de verwachtingen voor dit jaar wat tegen. Het aandeel zakte uiteindelijk met 6 procent, waarmee ASMI als hekkensluiter van de AEX eindigde.

In de MidKap daalde Just Eat Takeaweay hard (min 3,2 procent). Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl publiceerde eveneens de jaarcijfers en zag het nettoverlies vorig jaar oplopen tot 5,7 miljard euro. Dat kwam vanwege forse afschrijvingen op de waarde van het overgenomen Grubhub, een Amerikaanse maaltijdbezorger. Ook de verwachtingen voor dit jaar waren lager dan analisten hadden verwacht.

Allfunds, euro- en oliekoers

Allfunds wist de schade van eerder niet meer in te halen: het aandeel eindigde ruim 13 procent lager. Het Spaanse investeringsplatform heeft het overnamebod van beursbedrijf Euronext afgewezen. Vorige week lekte uit dat de eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Brussel en Parijs een verkennend bod van 5,5 miljard euro op Allfunds had uitgebracht. Euronext liet op zijn beurt weten het bod te hebben ingetrokken. Dit aandeel eindigde wel met een plus, van 4 procent.

De euro was 1,0675 dollar waard, tegenover 1,0600 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 77,04 dollar per vat. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 83,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.

1 uur geleden
IEA geeft gehoor aan oproep G7 voor snelle vrijgave oliereserves

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.

1 uur geleden
Chipbedrijven in uitverkoop op beurs door zorgen AI-investeringen

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.

2 uur geleden
Curatoren Accell verkopen fietsmerk Sparta aan e-bikebedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.

2 uur geleden
Britse minister bezorgd om overname omroep ITV, overweegt ingreep

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse minister van Cultuur is bezorgd over de overname van de media- en entertainmenttak van omroep ITV door Sky. De deal werd in juli bekend, maar minister Lisa Nandy zei donderdag zich zorgen te maken over de vrijheid van meningsuiting en de inhoudelijke diversiteit van de media in het Verenigd Koninkrijk. Ze verklaarde dat ze neigt naar ingrijpen op grond van het algemeen belang.

3 uur geleden
AH kijkt of het donaties aan voedselbanken kan uitbreiden

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn kijkt of het mogelijk is om meer niet-verkochte producten aan voedselbanken te doneren. Door alle chaos van de afgelopen dagen zijn winkels een tijd niet bevoorraad met versproducten. Veel van die producten zijn niet meer te verkopen en zouden anders bederven.

3 uur geleden
Fusiebedrijf AkzoNobel en Axalta gaat Axanzo heten

AMSTERDAM (ANP) - Het nieuwe fusiebedrijf van het Nederlandse verf- en coatingconcern AkzoNobel en het Amerikaanse Axalta gaat Axanzo heten. Klanten zullen hier echter weinig van merken. Volgens het bedrijf achter verfmerken als Flexa en Sikkens blijven de merknamen gewoon hetzelfde.

3 uur geleden