Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus daalt op voorzichtig Damrak

Techinvesteerder Prosus daalt op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Prosus behoorde vrijdag tot de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De techinvesteerder reageert sterk op koersbewegingen in de Chinese techsector, waarin het een groot belang heeft, en die stond onder druk op de beurs in Hongkong. Beleggers bleven verder voorzichtig en hielden de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne scherp in de gaten.

De Britse premier Boris Johnson verklaarde "niet optimistisch" te zijn dat de Russische president Vladimir Poetin werkelijk vrede wil en dat de aanvallen op Oekraïense steden alleen maar heviger zullen worden. De Amerikaanse president Joe Biden brengt vrijdag en zaterdag een bezoek aan Polen. Hij spreekt daar met zijn Poolse ambtgenoot Andrzej Duda over de oorlog.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent lager op 718,34 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 1044,95 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden 0,1 procent. In Moskou, waar de beurshandel een dag eerder werd hervat, verloor de MOEX-index 2,5 procent. Gasconcern Gazprom en oliebedrijf Rosneft verloren rond de 3 procent na de sterke koerswinsten op donderdag.

Prosus

Prosus sloot de rij in de AEX met een min van 2 procent. Het Chinese internetconcern Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft, zakte 2,9 procent in Hongkong. Staalconcern ArcelorMittal en verfproducent AkzoNobel voerden de schaarse stijgers aan met plussen tot 0,8 procent.

De chipbedrijven ASMI en ASML verloren tot 0,9 procent ondanks de sterke koerswinsten bij Amerikaanse branchegenoten een dag eerder. Heineken klom 0,7 procent. Deutsche Bank verhoogde het koersdoel voor de bierbrouwer.

Holland Colours

In de MidKap ging Eurocommercial Properties (plus 4 procent) aan kop. De investeerder in winkelvastgoed zag het resultaat in het afgelopen jaar iets dalen. Ook liepen de huurinkomsten wat terug. Het dividend werd wel flink opgeschroefd. Volgens het concern ligt het aantal bezoekers aan de winkelcentra nog altijd onder de aantallen van voor de coronacrisis, maar geven de bezoekers wel meer uit.

Holland Colours zakte 1,3 procent. De verfspecialist stopt met alle markt- en bedrijfsontwikkelingen in Rusland en Belarus. Het bedrijf blijft in overeenstemming met de sancties van de EU wel verkopen aan bestaande klanten. Rusland, Belarus en Oekraïne vertegenwoordigen minder dan 4 procent van de totale omzet van het bedrijf.

De euro was 1,1013 dollar waard, tegen 1,0985 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent goedkoper op 110,60 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent minder op 117,39 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

3 uur geleden
Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

6 uur geleden
Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

7 uur geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

8 uur geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

9 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

10 uur geleden
Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

11 uur geleden