Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus daalt op rood Damrak

Techinvesteerder Prosus daalt op rood Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs ging de aandacht maandag onder meer uit naar Prosus. De techinvesteerder behaalde in het afgelopen boekjaar recordresultaten, maar werd toch lager gezet. Ook de Europese beurzen gingen verder omlaag na de zware verliezen op vrijdag. De vrees voor een sneller dan verwachte renteverhoging in de Verenigde Staten hield de markten in de greep. De rentezorgen werden verder aangewakkerd nadat het hoofd van de centrale bank van St. Louis, James Bullard, verklaarde dat de Amerikaanse rente mogelijk eind volgend jaar al wordt verhoogd.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent in het rood op 715,56 punten. Vrijdag raakte de hoofdindex al ruim 2 procent kwijt. De MidKap daalde 1,2 procent tot 1028,85 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,8 procent.

Prosus daalde 1,5 procent bij de hoofdbedrijven op het Damrak. De techinvesteerder profiteerde afgelopen boekjaar onder meer van de activiteiten op het gebied van maaltijdbezorging tijdens de coronapandemie. Prosus is een grote aandeelhouder van onder meer maaltijdbezorger Delivery Hero. Verder deed het bedrijf ook goede zaken met zijn andere e-commerce-activiteiten, waaronder het grote belang in het Chinese technologieconcern Tencent.

ASMI

Chipbedrijf ASMI (min 2,9 procent) was de grootste verliezer in de AEX. Staalfabrikant ArcelorMittal kampte met een daling van de metaalprijzen en verloor 2,8 procent. In de MidKap behoorden metalenspecialist AMG en roestvrijstaalmaker Aperam tot de grootste dalers met verliezen tot 2,6 procent. Ook verzekeraar Aegon zette de daling voort en raakte 2,7 procent kwijt. Vrijdag verloor het aandeel al dik 5 procent. Zorgtechnologiebedrijf Philips zakte 1 procent na een adviesverlaging door HSBC.

Morrisons werd een derde meer waard in Londen. De Britse supermarktketen wees het overnamebod van de Amerikaanse investeerder Clayton Dubilier & Rice af. Volgens Wm Morrison Supermarkets, zoals het bedrijf voluit heet, is het bod van ongeveer 5,5 miljard pond ofwel zo'n 6,4 miljard euro te laag. Morrisons is de op drie na grootste supermarktketen van het Verenigd Koninkrijk.

HSBC

HSBC zakte ruim 3 procent. De Britse bank verkoopt zijn noodlijdende Franse consumententak aan investeerder Cerberus voor een symbolisch bedrag van 1 euro. De transactie resulteert in een verlies voor belastingen voor HSBC van 2,3 miljard dollar.

De euro was 1,1854 dollar waard, tegen 1,1860 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 71,74 dollar. Brentolie kostte een fractie meer op 73,54 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: bedrijven moeten zich snel voorbereiden op extreem weer

AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.

6 uur geleden
ABN AMRO: bedrijven moeten zich snel voorbereiden op extreem weer

AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.

6 uur geleden
Wall Street enthousiast over verkopen sandalenmaker Birkenstock

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Sandalenmaker Birkenstock maakte donderdag een koerssprong van bijna 12 procent op Wall Street. Het Duitse bedrijf met notering in New York heeft zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar boven bijgesteld, nu consumenten massaal de dure sandalen en clogs van het merk aanschaffen.

7 uur geleden
Opsteker voor Trump in juridische strijd over importheffingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump mocht een al lang bestaande vrijstelling van importheffingen voor goedkope producten schorsen. Dat heeft het handelshof in New York geoordeeld. De uitspraak is een opsteker voor de handelsagenda van Trump. De president noemde de uitspraak in een bericht op Truth Social een "grote overwinning".

8 uur geleden
Bijna drie jaar durende Tesla-staking komt ten einde in Zweden

STOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Zweden is een bijna drie jaar durende staking tegen Tesla ten einde gekomen. Volgens de Zweedse metaalarbeidersbond IF Metall heeft de Amerikaanse autofabrikant alle stakende leden uitgekocht.

8 uur geleden
Moroccanoil niet langer hoofdsponsor van Eurovisie Songfestival

GENÈVE (ANP) - Moroccanoil is niet meer de hoofdsponsor van het Eurovisie Songfestival. Dat bevestigt songfestivalorganisatie European Broadcasting Union (EBU) donderdag tegen Belgische media. Het van oorsprong Israëlische cosmeticabedrijf was sinds 2019 de hoofdsponsor van het songfestival.

9 uur geleden
Porsche wil stoppen met elektrische Taycan, zegt WirtschaftsWoche

STUTTGART (ANP/AFP) - Porsche is van plan om in 2030 te stoppen met de Taycan, de volledig elektrische sedan van de sportwagenfabrikant. Dat meldt WirtschaftsWoche donderdag op basis van ingewijden. Het Duitse zakenblad verwijst daarbij naar aanhoudend dalende verkoopcijfers.

9 uur geleden