Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus bij stijgers in AEX na handelsupdate

Techinvesteerder Prosus bij stijgers in AEX na handelsupdate

AMSTERDAM (ANP) - Prosus behoorde maandag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak, na een goed ontvangen handelsupdate. De techinvesteerder verwacht dat de nettowinst per aandeel in de zes maanden tot en met september tot 43 procent is gestegen. Prosus profiteerde onder meer van een versnelde groei en verbeterde winstgevendheid van de e-commerceactiviteiten en zijn aandelenbelang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent. Het bedrijf maakt op 2 december de definitieve resultaten bekend. Het aandeel steeg ruim 2 procent.

De algehele stemming op de Europese beursvloeren bleef voorzichtig, na de koersverliezen van vorige week. De AEX zag een openingswinst verdampen en noteerde in de ochtendhandel vrijwel onveranderd op 862,53 punten. De hoofdindex verloor vrijdag 1,4 procent. De MidKap won 0,3 procent tot 873,62 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,2 procent.

De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI gingen verder omlaag, na de flinke verliezen op vrijdag, en verloren tot 2,4 procent. In de chipsector wordt deze week uitgekeken naar de resultaten van Nvidia, die woensdag op het programma staan. De prestaties van de belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) zullen mogelijk ook de richting van de beurzen voor de komende tijd gaan bepalen.

Herfinanciering

ASR steeg 1,5 procent. De verzekeraar werd door de Zwitserse bank UBS op de kooplijst gezet. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 1 procent) profiteerde van een koopadvies van de Britse bank HSBC.

Fugro klom 5 procent. De bodemonderzoeker gaat voor 50 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. Ook onderhandelt het bedrijf met zijn banken over een herfinanciering van 400 miljoen euro aan leningen en kredietfaciliteiten tegen betere voorwaarden.

Aandelenuitgifte

Ebusco gaf een update over zijn aandelenuitgifte. De noodlijdende bussenfabrikant wil daarmee 36 miljoen euro ophalen om te kunnen overleven. Volgens het bedrijf heeft de Chinese batterijenproducent Gotion zich vastgelegd om voor 5 miljoen euro aan aandelen te kopen die mogelijk overblijven na afloop van de aanmeldingsperiode. Ebusco heeft daarmee nu ongeveer 53 procent van de benodigde financiering gevonden. Het aandeel steeg 9 procent.

De euro was 1,0543 dollar waard, tegen 1,0548 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 67,23 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 71,36 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zakenkrant: topwijnen terug op niveau van 2020 na verkoopgolf

PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.

6 uur geleden
Spaargeld in Duitsland blijft in waarde dalen door lage rente

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.

8 uur geleden
Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

10 uur geleden
Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

13 uur geleden
Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

1 dag geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

1 dag geleden