Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus bij stijgers in AEX na handelsupdate

Techinvesteerder Prosus bij stijgers in AEX na handelsupdate

AMSTERDAM (ANP) - Prosus behoorde maandag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak, na een goed ontvangen handelsupdate. De techinvesteerder verwacht dat de nettowinst per aandeel in de zes maanden tot en met september tot 43 procent is gestegen. Prosus profiteerde onder meer van een versnelde groei en verbeterde winstgevendheid van de e-commerceactiviteiten en zijn aandelenbelang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent. Het bedrijf maakt op 2 december de definitieve resultaten bekend. Het aandeel steeg ruim 2 procent.

De algehele stemming op de Europese beursvloeren bleef voorzichtig, na de koersverliezen van vorige week. De AEX zag een openingswinst verdampen en noteerde in de ochtendhandel vrijwel onveranderd op 862,53 punten. De hoofdindex verloor vrijdag 1,4 procent. De MidKap won 0,3 procent tot 873,62 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,2 procent.

De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI gingen verder omlaag, na de flinke verliezen op vrijdag, en verloren tot 2,4 procent. In de chipsector wordt deze week uitgekeken naar de resultaten van Nvidia, die woensdag op het programma staan. De prestaties van de belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) zullen mogelijk ook de richting van de beurzen voor de komende tijd gaan bepalen.

Herfinanciering

ASR steeg 1,5 procent. De verzekeraar werd door de Zwitserse bank UBS op de kooplijst gezet. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 1 procent) profiteerde van een koopadvies van de Britse bank HSBC.

Fugro klom 5 procent. De bodemonderzoeker gaat voor 50 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. Ook onderhandelt het bedrijf met zijn banken over een herfinanciering van 400 miljoen euro aan leningen en kredietfaciliteiten tegen betere voorwaarden.

Aandelenuitgifte

Ebusco gaf een update over zijn aandelenuitgifte. De noodlijdende bussenfabrikant wil daarmee 36 miljoen euro ophalen om te kunnen overleven. Volgens het bedrijf heeft de Chinese batterijenproducent Gotion zich vastgelegd om voor 5 miljoen euro aan aandelen te kopen die mogelijk overblijven na afloop van de aanmeldingsperiode. Ebusco heeft daarmee nu ongeveer 53 procent van de benodigde financiering gevonden. Het aandeel steeg 9 procent.

De euro was 1,0543 dollar waard, tegen 1,0548 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 67,23 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 71,36 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vliegtuigen wijken uit naar Maastricht door staking België

MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.

5 uur geleden
Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

9 uur geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

11 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

12 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

13 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

15 uur geleden
VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

1 dag geleden