Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus aan kop in licht hogere AEX

Techinvesteerder Prosus aan kop in licht hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag licht vooruit onder aanvoering van techinvesteerder Prosus. De koersuitslagen op de Amsterdamse beurs bleven daarbij beperkt. Beleggers kijken vooral uit naar naar het belangrijke inflatiecijfer van de Verenigde Staten, dat dinsdag verschijnt. Ook komen later deze week grote bedrijven als uitzender Randstad, supermarktconcern Ahold Delhaize, bierbrouwer Heineken, speciaalchemiebedrijf DSM en luchtvaartcombinatie Air France-KLM met hun jaarcijfers.

Vorige week keerde de rentevrees weer terug op de aandelenmarkten nadat veel bestuurders van de Amerikaanse centrale bank, onder wie voorzitter Jerome Powell, waarschuwden dat de rente waarschijnlijk verder omhoog moet om de hardnekkig inflatie onder controle te krijgen. De inflatie koelt weliswaar af de laatste tijd, maar dat komt vooral door de lagere energieprijzen. De zogeheten kerninflatie, waarin de sterk schommelende energieprijzen niet worden meegenomen, blijft hoog.

Ook de spanningen tussen de VS en China zorgden voor terughoudendheid. Het Amerikaanse leger heeft voor de vierde keer deze maand een vliegend object neergeschoten. De objecten die de afgelopen dagen zijn neergehaald, leken volgens een Witte Huis-woordvoerder echter "niet veel" op de Chinese ballon die op 4 februari werd neergeschoten en waren veel kleiner.

Europese beurzen

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 754,04 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1016,82 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.

Naast Prosus (plus 1,1 procent) stonden de dataleveranciers RELX en Wolters Kluwer in de kopgroep van de AEX, met winsten tot 0,7 procent. Zorgtechnologiebedrijf Philips stond onderaan met een min van 0,7 procent.

Euro- en oliekoers

In de MidKap won Aperam 0,1 procent. De roestvrijstaalmaker raakte vrijdag nog dik 7 procent kwijt na tegenvallende resultaten. Kunstmestproducent OCI, die dinsdag met cijfers komt, ging aan kop met een plus van 0,8 procent. Metalengroep AMG sloot de rij met een min van 1,3 procent.

De euro was 1,0680 dollar waard, tegen 1,0672 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen omlaag na de sterke opmars vorige week. Die stijging volgde op de aankondiging van Rusland om minder olie te gaan produceren als reactie op westerse sancties. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent minder op 78,88 dollar en Brentolie werd 1 procent goedkoper op 85,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Witte Huis: raad van bestuur TikTok VS bijna helemaal Amerikaans

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse tak van TikTok krijgt volgens de deal waar de VS en China aan werken een bijna helemaal Amerikaanse raad van bestuur, zegt het Witte Huis. Maar een van de zeven bestuurders zou door het Chinese moederbedrijf ByteDance worden benoemd. Over het belangrijke algoritme van het internetbedrijf zouden de VS ook zeggenschap krijgen.

9 uur geleden
Brussels Airport schrapt ook zondag helft vluchten na cyberaanval

ZAVENTEM (ANP/BELGA) - De cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen blijft Brussels Airport ook zondag nog hinderen. De helft van de vluchten tot maandagochtend zijn geschrapt.

11 uur geleden
Bronnen: EU overweegt handelsmaatregelen import Russische olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie overweegt handelsmaatregelen op te leggen om de overgebleven import van Russische olie aan te pakken. Die zouden vooral leveringen via de Droezjba-pijpleiding treffen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Via die pijpleiding krijgen Hongarije en Slowakije olie uit Rusland.

14 uur geleden
Erdogan komt naar Witte Huis voor grote handelsdeals, meldt Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan bezoekt donderdag de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis om handelsovereenkomsten te sluiten. Dit meldde Trump op Truth Social. De besprekingen gaan volgens hem onder meer over grote aankoopdeals voor Boeing-toestellen en F-16- en F-35-gevechtsvliegtuigen.

15 uur geleden
Getroffen bedrijf: alleen impact inchecken en boarden luchthavens

CHARLOTTE (ANP/RTR/AFP) - Alleen de systemen voor het inchecken en boarden op bepaalde Europese luchthavens hebben last van de cyberaanval van vrijdag. Andere diensten zijn niet geraakt, meldt het bedrijf dat is getroffen door de aanval, Collins Aerospace.

17 uur geleden
Xi heeft TikTok-deal goedgekeurd, zegt Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - De Chinese president Xi Jinping heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump goedkeuring gegeven voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok aan Amerikaanse investeerders. Hij gaf daarbij aan dat enkele laatste stappen nog moeten worden gezet.

19 uur geleden
Bedrijven roepen werknemers met werkvisum op om in VS te blijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Enkele grote Amerikaanse bedrijven hebben buitenlandse werknemers met een werkvisum opgeroepen voorlopig in de Verenigde Staten te blijven. Persbureau Reuters heeft e-mails ingezien van techbedrijven Amazon en Microsoft en de bank JPMorgan met dit advies.

19 uur geleden