Techinvesteerder Prosus aan kop in herstellende AEX
AMSTERDAM (ANP) - Prosus was maandag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak, die wat herstel liet zien. De techinvesteerder profiteerde van een stevige koerswinst van Tencent. Het Chinese internet- en gamebedrijf, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, steeg bijna 6 procent in Hongkong. Beleggers reageerden verheugd op de bekendmaking dat Tencent op 21 mei de langverwachte game Dungeon & Fighter Mobile zal uitgeven in China. Dat is eerder dan gehoopt. Het aandeel Prosus klom 4,8 procent.
Beleggers maakten zich verder op voor een drukke week met veel bedrijfsresultaten. Ook wordt gelet op de situatie in het Midden-Oosten. Afgelopen week werd de stemming op de beurzen gedrukt door oplopende spanningen in de regio, na berichten over een mogelijke aanval van Israël op Iran.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent hoger op 866,81 punten. De hoofdindex verloor vorige week 2,7 procent. De MidKap klom 0,9 procent tot 929,22 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,2 procent.
ABN AMRO
Op het Damrak komen onder meer chipbedrijf ASMI, bierbrouwer Heineken, verfproducent AkzoNobel, uitzendconcern Randstad en telecombedrijf KPN deze week met kwartaalcijfers. Daarnaast openen grote Amerikaanse techbedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta Platforms, Microsoft en Google-eigenaar Alphabet de boeken.
ABN AMRO sloot de rij in de AEX met een min van dik 2 procent. Analisten van zakenbank Kepler Cheuvreux verhoogden het koersdoel licht, maar herhaalden het verkoopadvies voor de bank. De chipbedrijven ASMI en Besi verloren 0,5 procent, na de zware koersval van AI-chipbedrijf Nvidia afgelopen vrijdag. Chipmachinemaker ASML won 0,1 procent.
Douglas
Investeringsmaatschappij CVC, eigenaar van cosmetica- en parfumerieketen Douglas, liet weten naar verwachting vrijdag naar de Amsterdamse beurs te gaan. Het gaat om een van de grootste beursgangen in tijden op Beursplein 5.
In Zürich zakte UBS 0,8 procent. De Zwitserse bank gaat dit jaar in vijf rondes afscheid nemen van duizenden medewerkers om kosten te besparen na de overname van concurrent Credit Suisse. Volgens de Zwitserse krant SonntagsZeitung wordt waarschijnlijk in totaal 50 tot 60 procent van het voormalige personeel van Credit Suisse ontslagen.
Euro en olie
De euro was 1,0659 dollar waard, tegen 1,0657 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent minder op 82,01 dollar. Brentolie werd 1,5 procent goedkoper op 85,98 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran. Volgens Trump pauzeren de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Kort nadat dit nieuws naar buiten kwam, daalden de olieprijzen zo'n 10 procent. Eerder op de dag gingen de olieprijzen nog omhoog.
1 minuut geledenATHENE (ANP/AFP) - De Griekse regering heeft extra maatregelen aangekondigd om de prijsstijgingen voor burgers en boeren door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Volgens de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis wordt hiervoor in totaal 300 miljoen euro uitgetrokken voor subsidies in de maanden april en mei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Markt & Consument (ACM) gaat meer onderzoek doen naar de overname van de Nederlandse activiteiten van bouwbedrijf VolkerWessels door investeerder HAL. Volgens de toezichthouder zijn er risico's rond de concurrentie door die overname in de grond-, weg- en waterbouw (GWW). HAL mag daardoor nog geen uitsluitende zeggenschap verkrijgen over die activiteiten.
2 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, maker van Delfts blauw, vreest dat de wereldwijde onrust door onder meer de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten voor een terugloop van het toerisme in Nederland kan zorgen. "Dit kan zijn weerslag hebben op het consumentenvertrouwen, het toerisme en de ontwikkeling van de kosten", waarschuwt de onderneming bij de presentatie van haar jaarcijfers.
2 uur geledenWOERDEN (ANP) - In een groot deel van Nederland is het nog onzeker of voetbalfans komende zomer wedstrijden van het WK voetbal in de horeca volledig kunnen bekijken. Van de in totaal 342 gemeenten hebben er pas 48, oftewel 14 procent, definitief besloten de openingstijden daarvoor te verruimen, komt naar voren uit cijfers van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geleden