Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techindustrie positief over aandacht vestigingsklimaat in akkoord

Techindustrie positief over aandacht vestigingsklimaat in akkoord

DEN HAAG (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, vindt het positief dat de formerende partijen in het hoofdlijnenakkoord aandacht besteden aan het vestigingsklimaat, prioriteit geven aan innovatie, fabrieken in Nederland willen behouden en pleiten voor een meer gelijk speelveld voor Nederlandse bedrijven.

Wel is voorzitter Theo Henrar kritisch op de innovatieparagraaf. "Het blijft echter een akkoord op hoofdlijnen. Zoals de Engelsen zeggen, zit de duivel dan in de details. En in de zaken die níet genoemd worden", zegt hij. "Zo blijken de mooie woorden over innovatie betrekkelijk leeg, als je in de bijlage leest dat het Nationaal Groeifonds wordt afgeschaft. Mooie ambities haal je niet met op-hoop-van-zegenbeleid, daar is strategische innovatiepolitiek voor nodig en dat vraagt ook om geld."

FME is blij dat er na zes maanden formeren een regeerakkoord ligt en dat een nieuw kabinet straks het land kan besturen. Volgens de ondernemersorganisatie valt of staat het succes van het nieuwe kabinet bij de uitwerking van dit akkoord in concreet beleid. "Tot die tijd zijn er nog een heel aantal open eindjes, terwijl ondernemers vooral voorspelbaar en stabiel beleid nodig hebben", aldus Henrar.

"Zo moet de aanpassing van de kwalificatie-eisen van de kennismigrantenregeling zo worden vormgegeven dat deze voor strategische sectoren zoals de Nederlandse technologische industrie toegankelijk blijft. Want als Nederland verdienen we juist daar een groot deel van onze boterham mee", voegt de voorzitter daaraan toe. Ook is de sector cruciaal voor "onze strategische veiligheid" en het aandragen van oplossingen voor problemen voor bijvoorbeeld de energietransitie, netcongestie of het arbeidstekort in de zorg, zegt hij.

Meer uit Binnenland

Commissie: Nederland moet alles doen om genocide te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet actie ondernemen om een dreigende genocide te voorkomen, waar ook ter wereld. Dat onderstreept de Commissie van advies inzake volkenrechtelijke vraagstukken (CAVV) in een ongevraagd advies aan de politiek. Hoewel de commissie het Israëlische geweld in Gaza niet noemt, heeft het advies daar duidelijk betrekking op.

32 minuten geleden
Steeds meer boetes door foutjes met elektronisch slot OV-fiets

UTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.

2 uur geleden
Zelensky: Oekraïne beter beschermd door Nederlandse bijdrage

KYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.

3 uur geleden
Nederland koopt wapens in VS voor Oekraïne, als eerste NAVO-land

DEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.

3 uur geleden
COA: 800 nieuwe noodopvangplekken, veel minder dan gevraagd

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.

5 uur geleden
Jos Brink krijgt straatnaam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.

5 uur geleden
Openbaar Ministerie geleidelijk weer online na ICT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.

6 uur geleden