Techfondsen verder omhoog op Wall Street na record Nasdaq
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine plussen geopend, waarmee wordt voortgeborduurd op de winsten die een dag eerder op de koersenborden werden gezet. De techfondsen gingen verder omhoog, nadat de technologiegraadmeter Nasdaq maandag op een nieuw recordniveau eindigde. Verder verwerken beleggers op Wall Street weer wat bedrijfsresultaten, onder meer van elektronicaverkoper Best Buy.
De toonaangevende Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een winst van 0,2 procent op 35.404 punten en de breed samengestelde S&P 500 steeg eveneens 0,2 procent tot 4487 punten. De Nasdaq klom 0,3 procent tot 14.990 punten, geholpen door plussen voor grote bedrijven als Apple, Facebook, Google-moeder Alphabet, Amazon en Tesla tot 0,6 procent.
Best Buy kwam met beter dan verwachte kwartaalcijfers en werd beloond met een winst van 6,5 procent. Andere ondernemingen die de boeken over de afgelopen periode openden, waren onder meer cyberveiligheidsbedrijf Palo Alto Networks (plus 15,8 procent), de verkoper van auto-onderdelen Advance Auto Parts (plus 1,3 procent) en de producent van medische apparatuur Medtronic (plus 2,4 procent).
Oliefondsen
De oliefondsen wisten opnieuw te profiteren van de verder stijgende olieprijzen. Zo gingen grote maatschappijen als Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips tot 1,4 procent vooruit. Oliedienstverleners als Schlumberger, Halliburton en Transocean kregen er tot 3,9 procent aan beurswaarde bij. De prijs van een vat Amerikaanse olie stond 1,4 procent hoger op 66,54 dollar en Brentolie werd 1,5 procent duurder op 69,79 dollar per vat.
De in New York genoteerde Chinese bedrijven waren ook gewild. Zo won taxidienst Didi Global 9,1 procent en de webwinkelbedrijven JD.com en Alibaba stegen tot ruim 10 procent.
Beleggers op Wall Street kijken verder uit naar de vergadering van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole en de toespraak van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve over de economische vooruitzichten op vrijdag.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.
3 uur geledenATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
8 uur geleden