
Techfondsen verder omhoog op Wall Street na record Nasdaq
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine plussen geopend, waarmee wordt voortgeborduurd op de winsten die een dag eerder op de koersenborden werden gezet. De techfondsen gingen verder omhoog, nadat de technologiegraadmeter Nasdaq maandag op een nieuw recordniveau eindigde. Verder verwerken beleggers op Wall Street weer wat bedrijfsresultaten, onder meer van elektronicaverkoper Best Buy.
De toonaangevende Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een winst van 0,2 procent op 35.404 punten en de breed samengestelde S&P 500 steeg eveneens 0,2 procent tot 4487 punten. De Nasdaq klom 0,3 procent tot 14.990 punten, geholpen door plussen voor grote bedrijven als Apple, Facebook, Google-moeder Alphabet, Amazon en Tesla tot 0,6 procent.
Best Buy kwam met beter dan verwachte kwartaalcijfers en werd beloond met een winst van 6,5 procent. Andere ondernemingen die de boeken over de afgelopen periode openden, waren onder meer cyberveiligheidsbedrijf Palo Alto Networks (plus 15,8 procent), de verkoper van auto-onderdelen Advance Auto Parts (plus 1,3 procent) en de producent van medische apparatuur Medtronic (plus 2,4 procent).
Oliefondsen
De oliefondsen wisten opnieuw te profiteren van de verder stijgende olieprijzen. Zo gingen grote maatschappijen als Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips tot 1,4 procent vooruit. Oliedienstverleners als Schlumberger, Halliburton en Transocean kregen er tot 3,9 procent aan beurswaarde bij. De prijs van een vat Amerikaanse olie stond 1,4 procent hoger op 66,54 dollar en Brentolie werd 1,5 procent duurder op 69,79 dollar per vat.
De in New York genoteerde Chinese bedrijven waren ook gewild. Zo won taxidienst Didi Global 9,1 procent en de webwinkelbedrijven JD.com en Alibaba stegen tot ruim 10 procent.
Beleggers op Wall Street kijken verder uit naar de vergadering van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole en de toespraak van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve over de economische vooruitzichten op vrijdag.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk vrijdag door ratingbureau Fitch is te wijten aan "decennia van financieel wanbeleid". Dit heeft de Franse demissionaire minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau zaterdag gemeld op X.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse winkel- en vakantieconcern REWE stelt dat de beschuldigingen van de ondernemingsraad van Prijsvrij/D-Reizen deze week over tegenwerking "onjuiste beweringen" zijn. De or schreef dat Prijsvrij/D-Reizen soms wordt tegengewerkt door personeel van andere onderdelen van REWE, bijvoorbeeld touroperators in Duitsland. Ze vroegen de raad van commissarissen van REWE om steun voor de Nederlandse reisaanbieder en willen dat concurrent Apollo Reizen onmiddellijk stopt.
2 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Britse farmacieconcern AstraZeneca heeft plannen voor de uitbreiding van zijn onderzoekslocatie in Cambridge van 200 miljoen pond (zo'n 231 miljoen euro) opgeschort. Het besluit is een tegenslag voor het Verenigd Koninkrijk. De regering van premier Keir Starmer wil de kwakkelende Britse economie juist weer op gang helpen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil de goedkeuring voor een windmolenpark voor de kust van de staat Maryland laten intrekken. De regering heeft een federale rechter gevraagd een vergunning voor het project ter waarde van 6 miljard dollar (ongeveer 5,1 miljard euro) te vernietigen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De van hypotheekfraude beschuldigde bestuurder van de Amerikaanse centrale bank Lisa Cook heeft bij het aanvragen van een hypotheek voor haar huis in de Amerikaanse stad Atlanta aangegeven dat het pand haar "vakantiewoning" is. Dit blijkt volgens Reuters uit een document dat het persbureau heeft ingezien.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers hebben geen vertrouwen meer in de politiek, melden VNO-NCW en MKB-Nederland na een peiling onder ruim 4000 leden voorafgaand aan Prinsjesdag. Bijna negen op de tien ondernemers zijn ontevreden over de stabiliteit en betrouwbaarheid van Den Haag. De politieke chaos is volgens de ondernemersverenigingen "funest" voor het investeringsklimaat.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Kredietbeoordelaar Fitch heeft vrijdag de kredietwaardigheid van Frankrijk verlaagd van AA- naar A+. Het bureau noemt als reden de politieke instabiliteit in het land, waar het parlement eerder deze week premier François Bayrou wegstuurde vanwege een conflict rond de begroting.
9 uur geleden