Techfondsen tonen herstel op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag bij opening een wisselend beeld zien, na de stevige minnen een dag eerder. Technologie-aandelen werden weer opgepikt door beleggers op Wall Street na de koersverliezen eerder deze week. Amazon, Apple, Facebook, Google-moeder Alphabet en Netflix gingen tot 1,8 procent omhoog.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,2 procent lager op 31.339 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 3841 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq klom 1 procent tot 12.963 punten.
Vakantieverhuurplatform Airbnb heeft in het vierde kwartaal van afgelopen jaar herstel getoond. Met name in de Amerikaanse thuismarkt gingen de zaken beter. Het aandeel Airbnb klom 10 procent.
DoorDash
Maaltijdbezorger DoorDash, die in december naar de beurs ging, zakte 0,4 procent. De omzet steeg afgelopen kwartaal zeer sterk, geholpen door de grote vraag naar maaltijdbezorging door de coronacrisis. Wel leed het bedrijf verlies.
Computerspellenverkoper GameStop won nog eens meer dan 17 procent. Donderdag ging het aandeel al ruim 18 procent omhoog, na nieuwe acties door Reddit-beleggers. Die proberen opnieuw shortsellers, speculanten die geld willen verdienen aan een koersdaling, een hak te zetten.
Salesforce
Softwareconcern Salesforce verloor 2,7 procent na tegenvallende winstverwachtingen. De verkoper van sportartikelen Foot Locker werd bijna 9 procent lager gezet vanwege teleurstellende verkopen in het afgelopen kwartaal.
Op macro-economisch gebied werd bekend dat de consumentenbestedingen in de Verenigde Staten in januari met 2,4 procent zijn gestegen. In december namen de consumentenuitgaven in 's werelds grootste economie nog met een bijgestelde 0,4 procent af. De persoonlijke inkomens van Amerikanen sprongen vorige maand met 10 procent omhoog, dankzij de steuncheques van de overheid om huishoudens door de crisis te helpen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel erna weer. Daarna krabbelden de olieprijzen weer op.
17 minuten geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
48 minuten geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Klanten van webwinkel bol kwamen afgelopen weekend terecht op een pagina van een andere klant, bevestigt een woordvoerder van bol na berichtgeving van Tweakers. Het was het gevolg van een "technisch incident" en overkwam "tientallen klanten", laat de woordvoerder weten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij vertrekt volgend jaar uit Assen. Het hoofdkantoor in de Drentse stad is na meerdere reorganisaties en de sluiting van het Groningen-gasveld te groot geworden voor het bedrijf.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt ook woensdag niet naar Dubai door het geweld in het Midden-Oosten. Eerder maakte de Nederlandse luchtvaartmaatschappij bekend tot en met dinsdag niet te vliegen naar de stad in de Verenigde Arabische Emiraten.
2 uur geleden