Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techfondsen onderuit op beurs Hongkong

Techfondsen onderuit op beurs Hongkong

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten dinsdag overwegend rode cijfers zien. Beleggers moesten het doen zonder richting uit New York want Wall Street was maandag dicht vanwege een nationale feestdag. De rentezorgen hielden verder de koersen in bedwang. Vooral de techfondsen in Hongkong moesten het daarbij ontgelden.

De Hang Seng in Hongkong ging tussentijds 1,6 procent omlaag, onder druk van flinke koersverliezen in de Chinese techsector. Zo daalde internet- en gamesbedrijf Tencent 4,6 procent en webwinkelconcern Alibaba werd 3,4 procent lager gezet. Maaltijdbezorger Meituan verloor meer dan 4 procent aan beurswaarde en online marktplaats JD.com ging bijna 8 procent onderuit.

De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent. De Nikkei-index in Tokio eindigde met een min van 0,2 procent. In Seoul won de Kospi 0,1 procent.

De All Ordinaries in Sydney leverde 0,2 procent in. De Australische centrale bank kwam met de notulen van de meest recente beleidsvergadering. Daaruit blijkt dat de Reserve Bank of Australia verder wil gaan met het verhogen van de rente om de hoge inflatie aan te pakken.

Meer uit Financieel

Fico en Macron roepen EU op tot actie tegen hoge brandstofprijzen

BRATISLAVA/PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Unie zou een noodtop bijeen moeten roepen om de hoge brandstofprijzen aan te pakken, zei de Slowaakse premier Robert Fico dinsdag. Hij bekritiseerde de EU omdat die volgens hem niet in actie komt. Ook de Franse president Emmanuel Macron riep Brussel op maatregelen te nemen tegen de hoge prijzen van onder meer diesel en kerosine.

10 minuten geleden
Duits chemieconcern Evonik schrapt 3200 banen

ESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.

49 minuten geleden
IMF opent na herstel betrekkingen kantoor in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.

1 uur geleden
Tata Steel onderzoekt oorzaak brand, gevolgen beperkt

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.

1 uur geleden
EU en Filipijnen willen overgroot deel handelstarieven opheffen

BRUSSEL (ANP) - De EU en de Filipijnen willen de handelstarieven voor 94 procent van de producten die ze van elkaar invoeren opheffen. Dat staat in een voorlopig handelsakkoord op hoofdlijnen dat Eurocommissaris Maroš Šefčovič en Filipijnse handelsminister Maria Cristina Aldeguer-Roque dinsdag hebben aangekondigd.

1 uur geleden
KLM wil dit najaar weer naar Dubai en Riyad vliegen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM wil vanaf 25 oktober weer naar Dubai, Riyad en Dammam vliegen. Op dit moment vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij niet naar die bestemmingen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Techondernemer Nalden, bekend van WeTransfer, naar Prosus

AMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.

2 uur geleden