Techfondsen onderuit op beurs Hongkong
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten dinsdag overwegend rode cijfers zien. Beleggers moesten het doen zonder richting uit New York want Wall Street was maandag dicht vanwege een nationale feestdag. De rentezorgen hielden verder de koersen in bedwang. Vooral de techfondsen in Hongkong moesten het daarbij ontgelden.
De Hang Seng in Hongkong ging tussentijds 1,6 procent omlaag, onder druk van flinke koersverliezen in de Chinese techsector. Zo daalde internet- en gamesbedrijf Tencent 4,6 procent en webwinkelconcern Alibaba werd 3,4 procent lager gezet. Maaltijdbezorger Meituan verloor meer dan 4 procent aan beurswaarde en online marktplaats JD.com ging bijna 8 procent onderuit.
De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent. De Nikkei-index in Tokio eindigde met een min van 0,2 procent. In Seoul won de Kospi 0,1 procent.
De All Ordinaries in Sydney leverde 0,2 procent in. De Australische centrale bank kwam met de notulen van de meest recente beleidsvergadering. Daaruit blijkt dat de Reserve Bank of Australia verder wil gaan met het verhogen van de rente om de hoge inflatie aan te pakken.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.
6 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
12 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
20 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
1 dag geleden