Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techfondsen in de lift op overwegend hoger Wall Street

Techfondsen in de lift op overwegend hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben woensdag aan het slot overwegend winsten geboekt. De technologiefondsen op Wall Street zaten in de lift na de minnen begin deze week. Amerikaanse beleggers waren vooral in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond de coronacrisis en een vaccin tegen het virus.

De Dow-Jonesindex eindigde een fractie lager op 29.397,63 punten. De brede S&P 500 won 0,8 procent tot 3572,66 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 2,3 procent tot 11.892,93 punten. De handel verliep wat rustiger dan normaal omdat het Veterans Day in de Verenigde Staten is. Daardoor zijn er bijvoorbeeld ook geen nieuwe macro-economische cijfers om te verwerken.

De financiële markten zijn al sinds maandag in de ban van de langverwachte komst van coronavaccins. Farmaceut Pfizer meldde toen dat een eigen vaccin volgens voorlopige testresultaten voor 90 procent effectief is bij het voorkomen van een besmetting. Pfizer (min 0,5 procent) en partner BioNTech (min 2,9 procent) haalden opnieuw het nieuws. De Europese Commissie heeft een contract met de twee gesloten voor de levering van vaccins aan de Europese lidstaten. Hierdoor komen er ook miljoenen doses voor Nederland beschikbaar.

Alibaba

Grote techbedrijven als Apple, Amazon, Netflix en Microsoft gingen tot 3,4 procent vooruit. De maker van teleconferentiesoftware Zoom Video Communications kreeg er 10 procent bij. Techbedrijven die de afgelopen tijd profiteerden van thuiswerken kregen op maandag juist klappen door het nieuws over het coronavaccin.

Alibaba stond in de schijnwerpers vanwege Singles Day. Bij het koopjesfestijn in China wist het webwinkelconcern voor meer dan 74 miljard dollar aan spullen te verkopen, een record. Het aandeel Alibaba ging wel 0,3 procent omlaag.

Lyft

Ook was er aandacht voor taxiapp Lyft. Deze rivaal van Uber werkt aan een eigen maaltijdbezorgingsdienst om zo mee te profiteren van deze snelgroeiende markt. De coronacrisis drukte afgelopen periode wederom zwaar op de resultaten van Lyft. Wel waren de cijfers beter dan verwacht en Lyft werd 1 procent hoger gezet.

De euro stond op 1,1780 dollar, tegenover 1,1762 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,6 procent op 41,59 dollar. Brentolie daalde licht in prijs tot 43,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse ethische hackers willen een Digitale Onafhankelijkheidsdag

HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.

40 minuten geleden
Enquête: Duitse ondernemers rekenen nog niet op herstel economie

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".

1 uur geleden
Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

19 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

22 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

23 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

1 dag geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

1 dag geleden