Techfondsen in de lift op overwegend hoger Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben woensdag aan het slot overwegend winsten geboekt. De technologiefondsen op Wall Street zaten in de lift na de minnen begin deze week. Amerikaanse beleggers waren vooral in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond de coronacrisis en een vaccin tegen het virus.
De Dow-Jonesindex eindigde een fractie lager op 29.397,63 punten. De brede S&P 500 won 0,8 procent tot 3572,66 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 2,3 procent tot 11.892,93 punten. De handel verliep wat rustiger dan normaal omdat het Veterans Day in de Verenigde Staten is. Daardoor zijn er bijvoorbeeld ook geen nieuwe macro-economische cijfers om te verwerken.
De financiële markten zijn al sinds maandag in de ban van de langverwachte komst van coronavaccins. Farmaceut Pfizer meldde toen dat een eigen vaccin volgens voorlopige testresultaten voor 90 procent effectief is bij het voorkomen van een besmetting. Pfizer (min 0,5 procent) en partner BioNTech (min 2,9 procent) haalden opnieuw het nieuws. De Europese Commissie heeft een contract met de twee gesloten voor de levering van vaccins aan de Europese lidstaten. Hierdoor komen er ook miljoenen doses voor Nederland beschikbaar.
Alibaba
Grote techbedrijven als Apple, Amazon, Netflix en Microsoft gingen tot 3,4 procent vooruit. De maker van teleconferentiesoftware Zoom Video Communications kreeg er 10 procent bij. Techbedrijven die de afgelopen tijd profiteerden van thuiswerken kregen op maandag juist klappen door het nieuws over het coronavaccin.
Alibaba stond in de schijnwerpers vanwege Singles Day. Bij het koopjesfestijn in China wist het webwinkelconcern voor meer dan 74 miljard dollar aan spullen te verkopen, een record. Het aandeel Alibaba ging wel 0,3 procent omlaag.
Lyft
Ook was er aandacht voor taxiapp Lyft. Deze rivaal van Uber werkt aan een eigen maaltijdbezorgingsdienst om zo mee te profiteren van deze snelgroeiende markt. De coronacrisis drukte afgelopen periode wederom zwaar op de resultaten van Lyft. Wel waren de cijfers beter dan verwacht en Lyft werd 1 procent hoger gezet.
De euro stond op 1,1780 dollar, tegenover 1,1762 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,6 procent op 41,59 dollar. Brentolie daalde licht in prijs tot 43,92 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
21 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
1 dag geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
1 dag geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
1 dag geleden