Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techfondsen helpen Amsterdamse AEX-index aan mooie winst

Techfondsen helpen Amsterdamse AEX-index aan mooie winst

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met flinke winst het weekend ingegaan, geholpen door mooie plussen voor de techfondsen. Ook funderingsspecialist Sif was in trek op het Damrak dankzij goede jaarcijfers en vooruitzichten. Op de beurzen elders in Europa waren kleine winsten te zien. De aandacht van beleggers bleef vooral uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde met een winst van 1,3 procent op 716,36 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 1042,39 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,3 procent.

De Amerikaanse president Joe Biden had een telefoongesprek met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping over Oekraïne. Xi verklaarde dat een conflict zoals de oorlog in Oekraïne nadelig is voor alle betrokken partijen. Vrede en veiligheid zijn volgens de Chinese president belangrijk voor de internationale gemeenschap.

Sif

Techinvesteerder Prosus was koploper in de AEX met een winst van 5,3 procent. Ook maaltijdbezorger Just Eat Takeaway en de chipfondsen ASML, ASMI en Besi deden het goed met plussen tot 5,2 procent. Staalconcern ArcelorMittal was de grootste daler in de hoofdindex met een verlies van 1,9 procent, gevolgd door supermarktbedrijf Ahold Delhaize (min 1,7 procent) en verzekeraar NN Group (min 1,6 procent).

Bij de kleinere bedrijven werd het aandeel Sif 6 procent meer waard. De maker van funderingen voor windmolens liet weten zich meer en meer bezig te gaan houden met het ontmantelen van oude windmolens. Verder wil Sif uitbreiden met een nieuwe productiefaciliteit om grotere funderingen te kunnen maken die geschikt zijn voor de nieuwste windmolens.

Olieprijzen

In Frankfurt was Rheinmetall een winnaar met een plus van 4 procent, geholpen door een reeks verhogingen van het koersdoel door analisten. De Duitse producent van pantservoertuigen en munitie kan flink gaan profiteren van de hogere defensiebestedingen in Europa vanwege de oorlog in Oekraïne.

De euro was 1,1059 dollar waard, tegen 1,1111 dollar bij het slot van de Europese handel een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,5 procent naar 104,42 dollar en Brentolie werd 0,6 procent duurder op 107,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Minder verlies voor woonwinkelketen Xenos

WAALWIJK (ANP) - Woonwinkelketen Xenos heeft vorig jaar opnieuw verlies geleden, maar wel minder dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit de onlangs gedeponeerde jaarrekening, die als eerste werd opgemerkt door vakblad RetailTrends. De winkelketen met ruim 160 vestigingen in Nederland noteert al jaren rode cijfers.

24 minuten geleden
Koffieketen Starbucks zet technologiecentrum op in India

CHENNAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse koffieketen Starbucks heeft een overeenkomst getekend voor de oprichting van een wereldwijd expertisecentrum (GCC) in de Zuid-Indiase stad Chennai. Hiermee worden naar schatting achthonderd banen in de technologiesector gecreëerd, maakte de deelstaatregering van Tamil Nadu maandag bekend.

37 minuten geleden
Olieprijzen dalen opnieuw, maar blijven op hoog niveau

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs daalt inmiddels vier dagen op rij, de langste reeks van prijsdalingen sinds juni. Tegelijkertijd zijn de prijzen nog altijd fors hoger dan begin dit jaar, wat mede verklaart dat tanken in Nederland fors duurder is geworden.

59 minuten geleden
Particuliere verhuurders: actieplan leidt niet tot genoeg huizen

DEN HAAG (ANP) - De vijftig acties die woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan maandag heeft aangekondigd om de woningbouw te versnellen, zorgen er niet voor dat het kabinet het doel van 100.000 nieuwe huizen per jaar haalt. Dat stelt Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders. De belangenbehartiger noemt dat streven "niet realistisch".

1 uur geleden
AEX-index begint met winst, olieprijs verder omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.

2 uur geleden
Grote protesten in Duitsland voor behoud banen en fabrieken

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.

2 uur geleden
Times: Heineken in gesprek over aankoop 300 pubs van Stonegate

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken staat op het punt 300 pubs over te nemen van Stonegate, de grootste Britse pubketen. Dat meldt de Britse krant The Times. Stonegate kampt met een schuldenlast van 3 miljard pond (ongeveer 3,5 miljard euro) en wil 1000 van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.

3 uur geleden