Techbeurs Nasdaq naar record op wisselvallig Wall Street
NEW YORK (ANP) - Techbeurs Nasdaq heeft maandag in New York een nieuwe recordstand bereikt. De breed samengestelde S&P 500 bleef net verwijderd van een nieuw record, terwijl de Dow-Jonesindex een verlies liet zien. Financiƫle fondsen stonden in de belangstelling op Wall Street nadat superbelegger Warren Buffett via zijn investeringsvehikel Berkshire Hathaway zijn belangen in fondsen als Goldman Sachs, JPMorgan en Wells Fargo had verkleind of in zijn geheel afgebouwd.
De leidende Dow-Jonesindex leverde 0,3 procent in tot 27.844,91 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 3381,99 punten en techgraadmeter Nasdaq dikte 1 procent aan tot 11.129,73 punten. De politieke impasse over een nieuw crisissteunpakket van de Amerikaanse overheid zorgde voor enige terughoudendheid bij beleggers.
Goldman Sachs verloor 2,4 procent aan beurswaarde. Buffett verkocht in het afgelopen kwartaal zijn volledige belang in het fonds. De belangen in Wells Fargo (min 3,3 procent) en JPMorgan (min 2,6 procent) werden verder flink teruggeschroefd. Ook deed Buffett al zijn aandelen olieproducent Occidental Petroleum (min 5 procent) van de hand. Tegenover de verkoop van aandelen, stond de aankoop van aandelen van Barrick Gold. De goudproducent won 11,6 procent aan waarde.
VS en China
Door de oplopende spanningen tussen de VS en China staan Chinese bedrijven met een notering in New York extra in de schijnwerpers. Webwinkel JD.com won haast 8 procent na cijfers. Dat het bedrijf beter dan verwacht presteerde komt onder meer doordat China snel lijkt te zijn hersteld van de coronacrisis.
Creditcardverstrekker American Express nam fintechbedrijf Kabbage over. American Express (min 2,9 procent) wil meer diensten aan gaan bieden aan het midden- en kleinbedrijf via de overname.
Apple
Ook techreus Apple blijft de aandacht op zich gericht houden. De iPhonemaker is qua beurswaarde bijna 2 biljoen dollar waard, maar leverde 0,3 procent in. Ook de ruzie met Fortnite-maker Epic Games laaide weer op.
Rackspace schoot ruim 10 procent omhoog door berichten dat Amazon zich in wil kopen in de aanbieder van servers. De Amerikaanse automaker Tesla ging hard omhoog op een positief analistenrapport. Het aandeel maakte een koerssprong van 11,2 procent. Principia Biopharma werd 9,4 procent hoger gezet na een overname door het Franse farmaciebedrijf Sanofi.
De euro stond op 1,1870 dollar, tegen 1,1868 bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 42,85 dollar. Brentolie steeg 1,2 procent in prijs tot 45,33 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart is teruggelopen naar het laagste aantal in een maand tijd. Dat blijkt uit data van AXSMarine. De afgelopen dagen waren meerdere schepen in de regio doelwit van Iraanse aanvallen.
1 uur geledenHANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress is het niet eens met de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. De Chinese webwinkel noemt de sanctie "buitenproportioneel" en overweegt vervolgstappen.
1 uur geledenBERGEN OP ZOOM (ANP) - CNV zegt dat er acties dreigen bij de fabriek van Philip Morris in Bergen op Zoom, als de tabaksfabrikant niet tegemoetkomt aan de eisen van de vakbond voor een nieuwe cao. De bond heeft maandag een ultimatum gestuurd aan het bedrijf.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het schip dat vorige week is aangevallen voor de kust van Oman wordt naar een veilige positie gesleept, laat een woordvoerder van Stolt Tankers weten. Aan boord van de tanker Stolt Magnesium brak na een aanval brand uit, maar die is inmiddels al een aantal dagen uit, volgens de woordvoerder. Het schip wordt door Stolt Tankers vanuit Nederland beheerd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie geeft de Chinese webwinkel AliExpress een boete van 550 miljoen euro omdat het te weinig doet om de verkoop van illegale, onveilige of namaakproducten tegen te gaan. Daarmee is het platform in overtreding met de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel vlak begonnen. Vrijdag sloot de beurs lager na minnen van de chipbedrijven wegens zorgen over hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers kijken daarnaast naar het Midden-Oosten, waar het conflict weer is opgelaaid en de Verenigde Staten al nachten op rij aanvallen uitvoeren op Iran. De olieprijs is daardoor verder opgelopen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Picnic heeft vorig jaar de omzet flink opgevoerd, met meer klanten en een uitbreiding van zijn vloot elektrische bezorgvoertuigen. Dat meldt de onlinesupermarkt maandag in zijn jaarverslag. Wel zette Picnic opnieuw een miljoenenverlies in de boeken door de aanhoudende investeringen die het bedrijf doet.
6 uur geleden