Techbedrijven zoals Apple verliezen op rood Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen sloten donderdag lager. Met name techbedrijven zoals Apple, die een dag eerder nog een goede dag kenden, daalden in waarde. De verliezen komen een dag nadat de beurzen nog flink waren gestegen nadat de Federal Reserve zoals verwacht een snellere afbouw van de coronasteun had aangekondigd.
De Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent lager op 35.897,64 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 0,9 procent tot 4668,67 punten. Techbeurs Nasdaq daalde met 2,5 procent fors, tot 15.180,43 punten.
Webwinkel Amazon (min 2,5 procent), softwareproducent Microsoft (min 2,9 procent) en Facebook (min 2 procent) deelden in de malaise. Apple verloor 3,9 procent. Het technologieconcern stelt de datum waarop personeel weer verplicht naar kantoor moet komen opnieuw uit. Doordat het aantal coronabesmettingen weer hard oploopt, vindt de iPhone-maker het geen goed idee om werknemers na 1 februari te verplichten op het werk te verschijnen.
Intel
Intel steeg 0,3 procent. Het chipconcern gaat meer dan 7 miljard dollar, omgerekend 6,2 miljard euro, investeren in uitbreiding van zijn chipproductie in Maleisië. Dat zei Intel-topman Pat Gelsinger bij een bezoek aan het land. Met de grotere productiecapaciteit wil Intel het wereldwijde tekort aan computerchips helpen terugdringen. Gelsinger denkt dat de chiptekorten tot in 2023 kunnen aanhouden.
Adobe kelderde ruim 10 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. De softwaremaker boekte het afgelopen kwartaal een recordomzet. Voor het nieuwe boekjaar schat het bedrijf een omzet van 17,9 miljard dollar in. Dat is minder dan waar analisten in doorsnee op rekenden.
Warner Music Group
Warner Music Group heeft het platenlabel 300 Entertainment gekocht, dat bekend staat om zijn hiphopartiesten. Onder meer de artiesten Megan Thee Stallion, Young Thug en Mary J. Blige staan er onder contract. Naar verluidt betaalde Warner 400 miljoen dollar voor het label. Warner Music Group verloor 2,6 procent.
De euro was 1,1331 dollar waard, tegen 1,1307 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent duurder tot 72,00 dollar. Brentolie verwisselde voor 74,72 dollar per vat van eigenaar, een toename van 1,1 procent. De stijgingen werden mede veroorzaakt doordat de Amerikaanse voorraden sterk zijn gedaald.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
9 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
12 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
16 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
18 uur geleden