Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven zakken op Wall Street in aanloop naar cijferseizoen

Techbedrijven zakken op Wall Street in aanloop naar cijferseizoen

NEW YORK (ANP) - Grote techbedrijven als Amazon, Apple en Nvidia hoorden dinsdag bij de verliezers op Wall Street. Amerikaanse beleggers toonden zich erg voorzichtig terwijl ze zich duidelijk aan het opmaken zijn voor de drukke periode met bedrijfsresultaten. Dat cijferseizoen gaat later deze week van start. Dan wordt duidelijk of de prestaties van bedrijven rechtvaardigen dat de aandelenkoersen de voorbije maanden stevig omhoog zijn gegaan.

Veel koersen schommelden de hele dag tussen winst en verlies. Aandelen kregen aanvankelijk een boost door een rapport van het Amerikaanse ministerie van Arbeid, waaruit bleek dat de producentenprijsindex in december minder steeg dan verwacht. Dat rapport had echter weinig invloed op de verwachtingen over het rentebeleid van de Federal Reserve voor dit jaar.

Even later nam de onzekerheid bij beleggers toch weer toe. Woensdag wordt het Amerikaanse inflatiecijfer over december bekendgemaakt. Dat cijfer speelt wel een belangrijke rol bij het rentebeleid. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de centrale bank voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.

Britse rechtszaak

Techgraadmeter Nasdaq leverde uiteindelijk 0,2 procent in op 19.044,39 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 5842,91 punten. De bekende Dow-Jonesindex ging 0,5 procent hoger de handel uit op 42.518,28 punten.

Amazon en Apple verloren tot 0,5 procent. De twee hebben dinsdag wel met succes een Britse rechtszaak afgewend over vermeende samenzwering tussen de techconcerns. Een consumentenrechtdeskundige beschuldigde de bedrijven ervan dat ze samenspanden om wederverkopers van nieuwe Apple-producten van Amazons website te verwijderen. Maar een tribunaal oordeelde dat de zaak niet kan doorgaan omdat de deskundige niet aan de voorwaarden zou voldoen om als eisende partij op te treden.

Ontslag

Ook Meta, dat ruim 2 procent verloor, was in het nieuws. Het moederbedrijf van Facebook is volgens persbureau Bloomberg van plan duizenden slecht presterende werknemers te ontslaan met de bedoeling hun posities dit jaar opnieuw in te vullen. Het persbureau las dat in een interne memo van topman Mark Zuckerberg aan het personeel. Daarin merkte Zuckerberg ook op dat het bedrijf "een royale ontslagvergoeding zou bieden".

US Steel won 0,4 procent. Het Amerikaanse staalbedrijf Cleveland-Cliffs overweegt een concurrerend bod uit te brengen op zijn branchegenoot, die een overnamedoelwit is van het Japanse Nippon Steel.

Meer uit Financieel

Financiële situatie van huiseigenaren gaat achteruit, zegt NHG

UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.

4 uur geleden
Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

7 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

7 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

10 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

11 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

12 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

13 uur geleden