Techbedrijven zakken op Wall Street in aanloop naar cijferseizoen
NEW YORK (ANP) - Grote techbedrijven als Amazon, Apple en Nvidia hoorden dinsdag bij de verliezers op Wall Street. Amerikaanse beleggers toonden zich erg voorzichtig terwijl ze zich duidelijk aan het opmaken zijn voor de drukke periode met bedrijfsresultaten. Dat cijferseizoen gaat later deze week van start. Dan wordt duidelijk of de prestaties van bedrijven rechtvaardigen dat de aandelenkoersen de voorbije maanden stevig omhoog zijn gegaan.
Veel koersen schommelden de hele dag tussen winst en verlies. Aandelen kregen aanvankelijk een boost door een rapport van het Amerikaanse ministerie van Arbeid, waaruit bleek dat de producentenprijsindex in december minder steeg dan verwacht. Dat rapport had echter weinig invloed op de verwachtingen over het rentebeleid van de Federal Reserve voor dit jaar.
Even later nam de onzekerheid bij beleggers toch weer toe. Woensdag wordt het Amerikaanse inflatiecijfer over december bekendgemaakt. Dat cijfer speelt wel een belangrijke rol bij het rentebeleid. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de centrale bank voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.
Britse rechtszaak
Techgraadmeter Nasdaq leverde uiteindelijk 0,2 procent in op 19.044,39 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 5842,91 punten. De bekende Dow-Jonesindex ging 0,5 procent hoger de handel uit op 42.518,28 punten.
Amazon en Apple verloren tot 0,5 procent. De twee hebben dinsdag wel met succes een Britse rechtszaak afgewend over vermeende samenzwering tussen de techconcerns. Een consumentenrechtdeskundige beschuldigde de bedrijven ervan dat ze samenspanden om wederverkopers van nieuwe Apple-producten van Amazons website te verwijderen. Maar een tribunaal oordeelde dat de zaak niet kan doorgaan omdat de deskundige niet aan de voorwaarden zou voldoen om als eisende partij op te treden.
Ontslag
Ook Meta, dat ruim 2 procent verloor, was in het nieuws. Het moederbedrijf van Facebook is volgens persbureau Bloomberg van plan duizenden slecht presterende werknemers te ontslaan met de bedoeling hun posities dit jaar opnieuw in te vullen. Het persbureau las dat in een interne memo van topman Mark Zuckerberg aan het personeel. Daarin merkte Zuckerberg ook op dat het bedrijf "een royale ontslagvergoeding zou bieden".
US Steel won 0,4 procent. Het Amerikaanse staalbedrijf Cleveland-Cliffs overweegt een concurrerend bod uit te brengen op zijn branchegenoot, die een overnamedoelwit is van het Japanse Nippon Steel.
Meer uit Financieel
TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
12 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
1 dag geleden