
Techbedrijven zakken op Wall Street in aanloop naar cijferseizoen
NEW YORK (ANP) - Grote techbedrijven als Amazon, Apple en Nvidia hoorden dinsdag bij de verliezers op Wall Street. Amerikaanse beleggers toonden zich erg voorzichtig terwijl ze zich duidelijk aan het opmaken zijn voor de drukke periode met bedrijfsresultaten. Dat cijferseizoen gaat later deze week van start. Dan wordt duidelijk of de prestaties van bedrijven rechtvaardigen dat de aandelenkoersen de voorbije maanden stevig omhoog zijn gegaan.
Veel koersen schommelden de hele dag tussen winst en verlies. Aandelen kregen aanvankelijk een boost door een rapport van het Amerikaanse ministerie van Arbeid, waaruit bleek dat de producentenprijsindex in december minder steeg dan verwacht. Dat rapport had echter weinig invloed op de verwachtingen over het rentebeleid van de Federal Reserve voor dit jaar.
Even later nam de onzekerheid bij beleggers toch weer toe. Woensdag wordt het Amerikaanse inflatiecijfer over december bekendgemaakt. Dat cijfer speelt wel een belangrijke rol bij het rentebeleid. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de centrale bank voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.
Britse rechtszaak
Techgraadmeter Nasdaq leverde uiteindelijk 0,2 procent in op 19.044,39 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 5842,91 punten. De bekende Dow-Jonesindex ging 0,5 procent hoger de handel uit op 42.518,28 punten.
Amazon en Apple verloren tot 0,5 procent. De twee hebben dinsdag wel met succes een Britse rechtszaak afgewend over vermeende samenzwering tussen de techconcerns. Een consumentenrechtdeskundige beschuldigde de bedrijven ervan dat ze samenspanden om wederverkopers van nieuwe Apple-producten van Amazons website te verwijderen. Maar een tribunaal oordeelde dat de zaak niet kan doorgaan omdat de deskundige niet aan de voorwaarden zou voldoen om als eisende partij op te treden.
Ontslag
Ook Meta, dat ruim 2 procent verloor, was in het nieuws. Het moederbedrijf van Facebook is volgens persbureau Bloomberg van plan duizenden slecht presterende werknemers te ontslaan met de bedoeling hun posities dit jaar opnieuw in te vullen. Het persbureau las dat in een interne memo van topman Mark Zuckerberg aan het personeel. Daarin merkte Zuckerberg ook op dat het bedrijf "een royale ontslagvergoeding zou bieden".
US Steel won 0,4 procent. Het Amerikaanse staalbedrijf Cleveland-Cliffs overweegt een concurrerend bod uit te brengen op zijn branchegenoot, die een overnamedoelwit is van het Japanse Nippon Steel.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok bouwt een nieuwe versie van zijn app voor gebruikers in de Verenigde Staten, voorafgaand aan de geplande verkoop van de app aan een groep investeerders. Dat meldt The Information, een nieuwssite over technologie. Het platform voor korte video's zou de nieuwe app op 5 september in Amerikaanse appstores willen lanceren.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Washington staat op het punt om meerdere handelsakkoorden te sluiten. "We verwachten de komende dagen enkele grote aankondigingen", zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een gesprek met nieuwszender CNN.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China voert invoerbeperkingen in op medische apparatuur uit de Europese Unie zodra de waarde ervan boven de 45 miljoen yuan (ongeveer 5,4 miljoen euro) uitkomt. De "tegenmaatregel" treedt zondag in werking, maakte het Chinese ministerie van Financiën bekend.
17 uur geledenPARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
1 dag geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
1 dag geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
1 dag geleden