Techbedrijven winnen op hoger Wall Street na banenrapport
NEW YORK (ANP) - Techbedrijven behoorden vrijdag tot de grootste winnaars op een hoger Wall Street, na een beter dan verwacht banenrapport uit de Verenigde Staten. Dat banenrapport is belangrijk voor het rentebeleid van de Federal Reserve.
Afgelopen maand groeide het aantal banen in de VS met 206.000, terwijl economen in doorsnee 190.000 nieuwe arbeidsplaatsen hadden verwacht. Het cijfer van mei werd naar beneden bijgesteld van 272.000 tot 218.000 nieuwe banen. De werkloosheid in de grootste economie van de wereld kwam vorige maand uit op 4,1 procent, een lichte stijging vergeleken met mei.
Vooral techbedrijven profiteren op de beurs van signalen dat de Fed de rente zal verlagen. Techaandelen zijn relatief duur en een lagere rente maakt ze aantrekkelijker. Zo klom Meta, het bedrijf achter onder meer Facebook, 5,9 procent. Apple won 2,2 procent en Microsoft 1,5 procent.
Records
Techgraadmeter Nasdaq en de brede S&P-index bereikten vrijdag nieuwe records. De Nasdaq sloot 0,9 procent hoger af op 18.352,76 punten en de S&P won 0,5 procent op 5567,19 punten. Ook de Dow-Jonesindex kwam hoger uit, met een plus van 0,2 procent op 39.375,87 punten.
Amazon profiteerde ook van signalen van een mogelijke renteverlaging en pluste 1,2 procent. Over dit techbedrijf werd daarnaast bekend dat het vragen heeft gekregen van de Europese Commissie over welke maatregelen zijn genomen om te voldoen aan de wet op de digitale diensten (DSA) die sinds kort van kracht is. Volgens die wet moeten grote techbedrijven meer doen om illegale en schadelijke inhoud op hun platforms aan te pakken. Amazon kan een dwangsom krijgen als die de gevraagde informatie niet op tijd levert.
Nvidia
Niet alle techaandelen eindigden in het groen. Nvidia daalde 1,9 procent na een adviesverlaging van analisten van New Street Research. Het AI-chipbedrijf maakte onlangs nog een sterke opmars en is sinds het begin van dit jaar zo'n 165 procent meer waard geworden op de beurs in New York. De analisten stellen dat Nvidia nog maar beperkt kan stijgen op Wall Street.
De euro was 1,0840 dollar waard, vergeleken met 1,0828 dollar bij het sluiten van de Amsterdamse beurs. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 83,27 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 86,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
2 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
5 uur geleden