Techbedrijven winnen op hoger Wall Street na banenrapport
NEW YORK (ANP) - Techbedrijven behoorden vrijdag tot de grootste winnaars op een hoger Wall Street, na een beter dan verwacht banenrapport uit de Verenigde Staten. Dat banenrapport is belangrijk voor het rentebeleid van de Federal Reserve.
Afgelopen maand groeide het aantal banen in de VS met 206.000, terwijl economen in doorsnee 190.000 nieuwe arbeidsplaatsen hadden verwacht. Het cijfer van mei werd naar beneden bijgesteld van 272.000 tot 218.000 nieuwe banen. De werkloosheid in de grootste economie van de wereld kwam vorige maand uit op 4,1 procent, een lichte stijging vergeleken met mei.
Vooral techbedrijven profiteren op de beurs van signalen dat de Fed de rente zal verlagen. Techaandelen zijn relatief duur en een lagere rente maakt ze aantrekkelijker. Zo klom Meta, het bedrijf achter onder meer Facebook, 5,9 procent. Apple won 2,2 procent en Microsoft 1,5 procent.
Records
Techgraadmeter Nasdaq en de brede S&P-index bereikten vrijdag nieuwe records. De Nasdaq sloot 0,9 procent hoger af op 18.352,76 punten en de S&P won 0,5 procent op 5567,19 punten. Ook de Dow-Jonesindex kwam hoger uit, met een plus van 0,2 procent op 39.375,87 punten.
Amazon profiteerde ook van signalen van een mogelijke renteverlaging en pluste 1,2 procent. Over dit techbedrijf werd daarnaast bekend dat het vragen heeft gekregen van de Europese Commissie over welke maatregelen zijn genomen om te voldoen aan de wet op de digitale diensten (DSA) die sinds kort van kracht is. Volgens die wet moeten grote techbedrijven meer doen om illegale en schadelijke inhoud op hun platforms aan te pakken. Amazon kan een dwangsom krijgen als die de gevraagde informatie niet op tijd levert.
Nvidia
Niet alle techaandelen eindigden in het groen. Nvidia daalde 1,9 procent na een adviesverlaging van analisten van New Street Research. Het AI-chipbedrijf maakte onlangs nog een sterke opmars en is sinds het begin van dit jaar zo'n 165 procent meer waard geworden op de beurs in New York. De analisten stellen dat Nvidia nog maar beperkt kan stijgen op Wall Street.
De euro was 1,0840 dollar waard, vergeleken met 1,0828 dollar bij het sluiten van de Amsterdamse beurs. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 83,27 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 86,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.
11 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement heeft een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten opnieuw uitgesteld. Dit vanwege nieuwe importheffingen die de VS dit weekend aankondigden nadat eerder heffingen waren verboden door het Amerikaanse Hooggerechtshof. De betekenis daarvan voor de handelsdeal is nog onduidelijk, waardoor de commissie een geplande stemming over een deel van de handelsdeal uitstelt.
6 uur geleden