Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven verliezen op Wall Street na renteverhoging Canada

Techbedrijven verliezen op Wall Street na renteverhoging Canada

NEW YORK (ANP) - Techbedrijven zijn woensdag overwegend lager geëindigd op de aandelenbeurzen van New York. Een onverwachte renteverhoging in Canada voedde de vrees dat ook de Amerikaanse centrale bank nog niet klaar is met het verhogen van de leenkosten, wat met name in de techsector voor verliezen leidt.

Microsoft, Google-moeder Alphabet en Facebook-eigenaar Meta verloren tot 3,8 procent. Hogere rentes zijn vaak slecht voor de waardering van relatief dure aandelen, omdat veiliger geachte obligaties dan meer rendement opleveren. De door techbedrijven gedomineerde Nasdaq verloor 1,3 procent tot 13.104,89 punten.

De Dow-Jonesindex won juist 0,3 procent tot 33.665,02 punten en de bredere S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4267,52. Beleggers verwerkten ook nieuwe exportcijfers van de economische grootmacht China. Die vielen tegen, wat kan wijzen op een tanende vraag naar goederen.

Amazon

Webwinkel- en techbedrijf Amazon verloor 4,3 procent. Volgens The Wall Street Journal werkt het bedrijf aan een goedkopere variant van zijn streamingdienst waarop reclames te zien zijn. Daarmee volgt Amazon het voorbeeld van concurrenten Netflix (plus 0,1 procent) en Disney (plus 0,4 procent).

Coinbase toonde wat herstel en won ruim 3 procent. De cryptobeurs verloor een dag eerder ruim 12 procent aan waarde. Die koersval volgde op de aanklachten tegen het platform die toezichthouder SEC aankondigde.

Boeing

Boeing won 2,2 procent. Het aandeel zakte dinsdag bijna 1 procent nadat bekend was geworden dat de vliegtuigbouwer de levering van ongeveer negentig 787 Dreamliner-vliegtuigen uitstelt, omdat er bij de productie fouten zijn ontdekt.

Soepfabrikant Campbell Soup verloor bijna 9 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. Yext maakte een koerssprong van ruim 38 procent. Het onlinemarketingbedrijf verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar dankzij sterke resultaten in het afgelopen kwartaal. Onlinekleding- en stylingsbedrijf Stitch Fix schoot 28 procent omhoog na goed ontvangen resultaten.

Dollar- en oliekoers

De euro was 1,0728 dollar waard, tegenover 1,0699 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 72,48 dollar per vat. Brentolie won 0,7 procent aan waarde tot 76,82 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Storing bij DigiD is verholpen, meldt beheerder Logius

DEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.

56 minuten geleden
Maastricht Aachen Airport drukker door Belgische staking

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.

1 uur geleden
Premier Starmer komt met wet om British Steel te nationaliseren

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.

2 uur geleden
DigiD kampt met storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.

2 uur geleden
Aantal doorrijders aan de pomp zonder te betalen stijgt opnieuw

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.

4 uur geleden
Bonden dreigen met landelijke acties om bezuinigingsplannen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP geven het kabinet nog twee weken om de bezuinigingen in de sociale zekerheid van tafel te halen. "Mocht het kabinet ons niet tegemoetkomen, dan volgen vanaf 30 mei collectieve acties. Stakingen en werkonderbrekingen worden niet uitgesloten. Dit zal grote delen van Nederland raken", zeggen de voorzitters van de bonden in een gezamenlijke verklaring.

4 uur geleden
ACM: geen hogere winsten voor pomphouders door duurdere brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.

5 uur geleden