Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven trekken Amerikaanse beurzen omhoog

Techbedrijven trekken Amerikaanse beurzen omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winst gesloten na een tegenvallend banenrapport. Daardoor is het risico dat de Amerikaanse koepel van centrale banken de Federal Reserve binnenkort stopt met het afbouwen van zijn coronasteun afgenomen. Beleggers zetten vooral grote techbedrijven als Apple, Google-moeder Alphabet en Microsoft hoger.

De Dow-Jonesindex steeg 0,7 procent en bereikte een recordstand van 34.777,76 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging 0,8 procent omhoog en reikte ook tot een recordstand, op 4232,60 punten. Techbeurs Nasdaq klom 0,9 procent tot 13.752,24 punten.

Het banenrapport van de Amerikaanse overheid viel veel slechter uit dan verwacht. In april kwamen er 266.000 banen bij, terwijl economen in doorsnee op 1 miljoen nieuwe banen hadden gerekend. In maart waren er nog 770.000 banen bijgekomen in de Verenigde Staten.

Haperende banenmotor

Beleggers zagen de haperende banenmotor als een teken dat de economie nog niet oververhit raakt. Dat betekent dat de Fed niet aan de rente zal tornen en ook nog obligaties op zal blijven kopen. Ze grepen daarom terug op techbedrijven die het tijdens de coronacrisis goed hadden gedaan. Apple werd 0,5 procent hoger gezet, Alphabet dikte 0,6 procent aan en Microsoft kreeg er 1,1 procent bij.

Farmaceuten Pfizer en BioNTech hebben een aanvraag ingediend om hun coronavaccin in de VS voor mensen vanaf 16 jaar toe te staan. Daarmee zijn de farmaceuten de eerste die een volledige vergunning voor het middel hebben aangevraagd. Het aandeel Pfizer won 1 procent. BioNTech koerste ruim 9 procent hoger.

Beyond Meat

Verder zakte Beyond Meat 7 procent. Het verlies van de maker van vleesvervangers viel veel hoger uit dan waar kenners in doorsnee op hadden gerekend. Ook qua omzet wist het bedrijf niet aan de gemiddelde verwachting te voldoen. Volgens Beyond Meat heeft de crisis de vraag naar zijn producten in restaurants verminderd.

Financieel dienstverlener Square van Twitter-baas Jack Dorsey kwam met beter dan verwachte resultaten en won 4,2 procent. De onderneming profiteerde onder andere van een groeiende vraag naar bitcoin-transacties.

De euro stond op 1,2164 dollar, net als bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,3 procent in prijs tot 64,87 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 68,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ASML onthult vooruitgang die 50 procent meer chips kan opleveren

SAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.

40 minuten geleden
Beleggers Wall Street onzeker door nieuwe handelstarieven Trump

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.

51 minuten geleden
Europees Parlement stelt stemming handelsdeal VS opnieuw uit

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement heeft een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten opnieuw uitgesteld. Dit vanwege nieuwe importheffingen die de VS dit weekend aankondigden nadat eerder heffingen waren verboden door het Amerikaanse Hooggerechtshof. De betekenis daarvan voor de handelsdeal is nog onduidelijk, waardoor de commissie een geplande stemming over een deel van de handelsdeal uitstelt.

57 minuten geleden
Kosten wederopbouw Oekraïne lopen op tot 588 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - De kosten van de wederopbouw van Oekraïne zijn bijna vier jaar na de inval van Rusland opgelopen tot 588 miljard dollar. Dat meldt de Wereldbank maandag in een rapport, in samenwerking met de Oekraïense regering, de Verenigde Naties en de Europese Commissie. Het bedrag is ruim 12 procent hoger dan een jaar geleden.

1 uur geleden
EU-handelschef en ministers G7 bijeen over nieuwe importheffingen

BRUSSEL (ANP) - Handelschef van de Europese Commissie Maroš Šefčovič komt maandag bijeen met de handelsministers van de G7-landen om de nieuwe Amerikaanse importheffingen te bespreken. President Donald Trump legde afgelopen weekend wereldwijde tarieven van 15 procent op, na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof op vrijdag. Dat leidde tot nieuwe onzekerheid.

3 uur geleden
Trump: uitspraak over heffingen heeft me meer macht gegeven

WASHINGTON (ANP) - Met zijn uitspraak over de importheffingen van de regering-Trump heeft het Amerikaanse Hooggerechtshof "per ongeluk en onbewust" Donald Trump meer macht gegeven. Dat schrijft de Amerikaanse president op zijn socialemediaplatform Truth Social. Het hof doorkruiste vrijdag een groot deel van de door de VS ingestelde importheffingen tegen andere landen. Volgens het hof waren die keuzes in sommige gevallen onwettig.

3 uur geleden
Koers Novo Nordisk daalt na testresultaten nieuw afslankmiddel

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Tegenvallende testresultaten van een nieuw afslankmedicijn van het Deense Novo Nordisk hebben tot een forse koersdaling op de beurs in Kopenhagen geleid. Het aandeel van de farmaceut zakte maandag tot bijna 17 procent.

3 uur geleden