Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven trekken Amerikaanse beurzen omhoog

Techbedrijven trekken Amerikaanse beurzen omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winst gesloten na een tegenvallend banenrapport. Daardoor is het risico dat de Amerikaanse koepel van centrale banken de Federal Reserve binnenkort stopt met het afbouwen van zijn coronasteun afgenomen. Beleggers zetten vooral grote techbedrijven als Apple, Google-moeder Alphabet en Microsoft hoger.

De Dow-Jonesindex steeg 0,7 procent en bereikte een recordstand van 34.777,76 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging 0,8 procent omhoog en reikte ook tot een recordstand, op 4232,60 punten. Techbeurs Nasdaq klom 0,9 procent tot 13.752,24 punten.

Het banenrapport van de Amerikaanse overheid viel veel slechter uit dan verwacht. In april kwamen er 266.000 banen bij, terwijl economen in doorsnee op 1 miljoen nieuwe banen hadden gerekend. In maart waren er nog 770.000 banen bijgekomen in de Verenigde Staten.

Haperende banenmotor

Beleggers zagen de haperende banenmotor als een teken dat de economie nog niet oververhit raakt. Dat betekent dat de Fed niet aan de rente zal tornen en ook nog obligaties op zal blijven kopen. Ze grepen daarom terug op techbedrijven die het tijdens de coronacrisis goed hadden gedaan. Apple werd 0,5 procent hoger gezet, Alphabet dikte 0,6 procent aan en Microsoft kreeg er 1,1 procent bij.

Farmaceuten Pfizer en BioNTech hebben een aanvraag ingediend om hun coronavaccin in de VS voor mensen vanaf 16 jaar toe te staan. Daarmee zijn de farmaceuten de eerste die een volledige vergunning voor het middel hebben aangevraagd. Het aandeel Pfizer won 1 procent. BioNTech koerste ruim 9 procent hoger.

Beyond Meat

Verder zakte Beyond Meat 7 procent. Het verlies van de maker van vleesvervangers viel veel hoger uit dan waar kenners in doorsnee op hadden gerekend. Ook qua omzet wist het bedrijf niet aan de gemiddelde verwachting te voldoen. Volgens Beyond Meat heeft de crisis de vraag naar zijn producten in restaurants verminderd.

Financieel dienstverlener Square van Twitter-baas Jack Dorsey kwam met beter dan verwachte resultaten en won 4,2 procent. De onderneming profiteerde onder andere van een groeiende vraag naar bitcoin-transacties.

De euro stond op 1,2164 dollar, net als bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,3 procent in prijs tot 64,87 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 68,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

IATA: stijging vliegticketprijzen van 9 procent om hoge olieprijs

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.

1 uur geleden
Politie treedt op bij Brusselse vakbondsbetoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.

2 uur geleden
KLM verhoogt ticketprijs van langeafstandsvluchten met 50 euro

SCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.

2 uur geleden
Wall Street daalt door aanhoudende onrust op oliemarkt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omlaag. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende onrust op de oliemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen verder omhoog, ondanks de recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Dat besluit wijst er volgens oliehandelaren juist op hoe groot het risico op een olietekort is en dat het agentschap niet gelooft in een snel einde van de oorlog.

2 uur geleden
VW en Volvo: oorlog Midden-Oosten nieuwe druk op autoverkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.

3 uur geleden
KLM vliegt tot en met 28 maart niet naar Riyad en Dammam

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.

3 uur geleden
Regering VS opent onderzoeken om nieuwe heffingen in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.

3 uur geleden