Techbedrijven sleuren Nasdaq onderuit op Wall Street
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Techbedrijven hebben maandag een stevige duikeling gemaakt op Wall Street en trokken met name schermenbeurs Nasdaq mee omlaag. Beleggers maken zich zorgen dat de aandelen door de langdurige stijgingen van de afgelopen weken te duur zijn geworden. Ook de breed samengestelde S&P 500 ging omlaag, maar de Dow-Jonesindex noteerde nog een klein plusje.
Grote techfondsen als Apple (min 3 procent), Amazon (min 2,1 procent), Microsoft (min 2,7 procent) en Google-moeder Alphabet (min 1,7 procent) drukten op de markt. Ook chipbedrijven als Intel, AMD, Nvidia en Qualcomm daalden flink met minnen tot 4,7 procent. Tesla daalde zelfs 8,6 procent nadat het bedrijf plotseling geen bestellingen meer accepteerde voor de goedkoopste versie van zijn SUV Model Y.
Techbeurs Nasdaq eindigde 2,5 procent lager op 13.533,05 punten. De S&P 500 leverde 0,8 procent in, tot 3876,50 punten. De Dow-Jonesindex sloot met een plusje van 0,1 procent en kwam uit op 31521,69 punten.
AMC
Bioscoopketen AMC werd haast 15 procent hoger gezet. Bioscopen in de staat New York mogen voor het eerst in bijna een jaar weer open, zij het met beperkte aantallen bezoekers.
Vliegtuigbouwer Boeing werd 2,1 procent lager gezet nadat een motor van een vliegtuig in de Verenigde Staten is ontploft. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft daarop bevolen dat oudere vliegtuigen van het type 777-200 met motoren van het merk Pratt & Whitney voorlopig aan de grond moeten blijven. Die moeten nu eerst geïnspecteerd worden. Wereldwijd gaat het om 128 toestellen waarvan er 69 in actieve dienst zijn.
American Airlines
Luchtvaartmaatschappijen deden het juist goed op de beurs nadat analisten van Deutsche Bank positiever werden over de sector. American Airlines (plus 9,4 procent), United Airlines (plus 3,5 procent), Delta Air Lines (plus 4,5 procent) en Southwest Airlines (plus 3,8 procent) stegen allen behoorlijk.
Bandenmaker Goodyear werd ruim 21 procent hoger gezet nadat het bedrijf aankondigde Cooper Tire over te nemen voor 2,8 miljard dollar. Cooper werd haast 30 procent meer waard.
Snap
Socialemediabedrijf Snap, bekend van de app Snapchat, steeg aan het begin van de dag en werd daardoor voor het eerst meer dan 100 miljard dollar waard. Die winst speelde de onderneming weer kwijt en uiteindelijk eindigde Snap 3,2 procent lager.
De euro was 1,2154 dollar waard, tegen 1,2157 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 3,8 procent duurder op 61,49 dollar. Brentolie klom eveneens 3,8 procent in prijs tot 65,27 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
2 uur geledenLISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.
7 uur geleden