Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven sleuren Nasdaq onderuit op Wall Street

Techbedrijven sleuren Nasdaq onderuit op Wall Street

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Techbedrijven hebben maandag een stevige duikeling gemaakt op Wall Street en trokken met name schermenbeurs Nasdaq mee omlaag. Beleggers maken zich zorgen dat de aandelen door de langdurige stijgingen van de afgelopen weken te duur zijn geworden. Ook de breed samengestelde S&P 500 ging omlaag, maar de Dow-Jonesindex noteerde nog een klein plusje.

Grote techfondsen als Apple (min 3 procent), Amazon (min 2,1 procent), Microsoft (min 2,7 procent) en Google-moeder Alphabet (min 1,7 procent) drukten op de markt. Ook chipbedrijven als Intel, AMD, Nvidia en Qualcomm daalden flink met minnen tot 4,7 procent. Tesla daalde zelfs 8,6 procent nadat het bedrijf plotseling geen bestellingen meer accepteerde voor de goedkoopste versie van zijn SUV Model Y.

Techbeurs Nasdaq eindigde 2,5 procent lager op 13.533,05 punten. De S&P 500 leverde 0,8 procent in, tot 3876,50 punten. De Dow-Jonesindex sloot met een plusje van 0,1 procent en kwam uit op 31521,69 punten.

AMC

Bioscoopketen AMC werd haast 15 procent hoger gezet. Bioscopen in de staat New York mogen voor het eerst in bijna een jaar weer open, zij het met beperkte aantallen bezoekers.

Vliegtuigbouwer Boeing werd 2,1 procent lager gezet nadat een motor van een vliegtuig in de Verenigde Staten is ontploft. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft daarop bevolen dat oudere vliegtuigen van het type 777-200 met motoren van het merk Pratt & Whitney voorlopig aan de grond moeten blijven. Die moeten nu eerst geïnspecteerd worden. Wereldwijd gaat het om 128 toestellen waarvan er 69 in actieve dienst zijn.

American Airlines

Luchtvaartmaatschappijen deden het juist goed op de beurs nadat analisten van Deutsche Bank positiever werden over de sector. American Airlines (plus 9,4 procent), United Airlines (plus 3,5 procent), Delta Air Lines (plus 4,5 procent) en Southwest Airlines (plus 3,8 procent) stegen allen behoorlijk.

Bandenmaker Goodyear werd ruim 21 procent hoger gezet nadat het bedrijf aankondigde Cooper Tire over te nemen voor 2,8 miljard dollar. Cooper werd haast 30 procent meer waard.

Snap

Socialemediabedrijf Snap, bekend van de app Snapchat, steeg aan het begin van de dag en werd daardoor voor het eerst meer dan 100 miljard dollar waard. Die winst speelde de onderneming weer kwijt en uiteindelijk eindigde Snap 3,2 procent lager.

De euro was 1,2154 dollar waard, tegen 1,2157 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 3,8 procent duurder op 61,49 dollar. Brentolie klom eveneens 3,8 procent in prijs tot 65,27 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EU verbiedt luchtvaartmaatschappijen toeslag voor stoel bij kind

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.

30 minuten geleden
Elon Musk eerste biljonair ter wereld na beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Elon Musk is de eerste biljonair ter wereld na de beursgang van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX. Dat meldt persbureau Bloomberg vrijdag. Het aandeel SpaceX schoot ruim 18 procent omhoog. Daarmee steeg het vermogen van Musk tot meer dan 1 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.

1 uur geleden
AEX scherpt recordstand aan na hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van een dag eerder aan. Beleggers reageerden positief op een mogelijk vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens president Donald Trump zou dat akkoord dit weekend al getekend kunnen worden.

1 uur geleden
SpaceX stijgt 18 procent bij beursdebuut in New York

NEW YORK (ANP) - Aandelen van SpaceX waren vrijdag bij hun debuut op techbeurs Nasdaq in New York in trek. De aandelen van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk werden ruim 18 procent meer waard vergeleken met de introductieprijs van 135 dollar per aandeel. Later steeg de koers met ruim 23 procent.

1 uur geleden
ACM: geen verder onderzoek naar FloraHolland na klachten kwekers

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) doet geen verder onderzoek naar mogelijk machtsmisbruik door Royal FloraHolland (RFH). De ACM ontving vorig jaar verschillende klachten van telers over de grootste bloemen- en plantenveiling ter wereld en heeft deze onderzocht, maar ziet op dit moment geen aanleiding om nog verder onderzoek te doen.

2 uur geleden
Frauderende crypto-topman Bankman-Fried verliest hoger beroep

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, heeft zijn hoger beroep verloren. Een federaal hof in de Verenigde Staten verwierp de beweringen dat hij geen eerlijk proces heeft gehad. Bankman-Fried werd in 2023 tot 25 jaar cel veroordeeld vanwege fraude rondom het omgevallen cryptoplatform.

2 uur geleden
Wall Street hoger door hoop vredesdeal, focus op beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omhoog na de stevige koerswinsten een dag eerder. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en een snelle heropening van de Straat van Hormuz bleef zorgen voor optimisme bij beleggers. Verder ging de aandacht vooral uit naar de beursgang van Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX.

3 uur geleden