Techbedrijven opnieuw omlaag op Aziatische beurzen
TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen dinsdag opnieuw omlaag na de aanhoudende verkoopgolf op Wall Street. De vrees dat de Amerikaanse Federal Reserve harder dan verwacht zal ingrijpen om de hoge inflatie te bestrijden hield de markten in de greep. De Fed komt woensdag met een rentebesluit en zal de rente dan mogelijk met 0,75 procentpunt verhogen in plaats van een eerder voorziene verhoging met 0,5 procentpunt. Beleggers vrezen dat de renteverhogingen een recessie zullen veroorzaken.
Hogere rentetarieven zijn vooral negatief voor de waarderingen van snelgroeiende techbedrijven, waardoor de techgraadmeter Nasdaq maandag 4,7 procent verloor. Ook de Aziatische techbedrijven werden daardoor overwegend omlaag getrokken. De grote Japanse techinvesteerder SoftBank raakte bijna 3 procent kwijt. De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot mede door het koersverlies van zwaargewicht SoftBank 1,3 procent lager op 26.629,86 punten. Een dag eerder verloor de graadmeter al 3 procent.
In Hongkong zakte het Chinese webwinkelconcern Alibaba 2,8 procent. Internet en gamesbedrijf Tencent hield het verlies beperkt tot 0,6 procent. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de min en de hoofdindex in Shanghai leverde 0,5 procent in door zorgen over een nieuwe uitbraak van het coronavirus in Beijing.
In Zuid-Korea, waar grote exportbedrijven steeds meer last krijgen van de aanhoudende staking van vrachtwagenchauffeurs, verloor de Kospi 0,6 procent. In Sydney keerden beleggers terug na een lang weekeinde en raakte de All Ordinaries ruim 4 procent kwijt.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
49 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
2 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.
2 uur geledenGLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.
3 uur geleden