Techbedrijven opnieuw omlaag op Aziatische beurzen
TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen dinsdag opnieuw omlaag na de aanhoudende verkoopgolf op Wall Street. De vrees dat de Amerikaanse Federal Reserve harder dan verwacht zal ingrijpen om de hoge inflatie te bestrijden hield de markten in de greep. De Fed komt woensdag met een rentebesluit en zal de rente dan mogelijk met 0,75 procentpunt verhogen in plaats van een eerder voorziene verhoging met 0,5 procentpunt. Beleggers vrezen dat de renteverhogingen een recessie zullen veroorzaken.
Hogere rentetarieven zijn vooral negatief voor de waarderingen van snelgroeiende techbedrijven, waardoor de techgraadmeter Nasdaq maandag 4,7 procent verloor. Ook de Aziatische techbedrijven werden daardoor overwegend omlaag getrokken. De grote Japanse techinvesteerder SoftBank raakte bijna 3 procent kwijt. De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot mede door het koersverlies van zwaargewicht SoftBank 1,3 procent lager op 26.629,86 punten. Een dag eerder verloor de graadmeter al 3 procent.
In Hongkong zakte het Chinese webwinkelconcern Alibaba 2,8 procent. Internet en gamesbedrijf Tencent hield het verlies beperkt tot 0,6 procent. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de min en de hoofdindex in Shanghai leverde 0,5 procent in door zorgen over een nieuwe uitbraak van het coronavirus in Beijing.
In Zuid-Korea, waar grote exportbedrijven steeds meer last krijgen van de aanhoudende staking van vrachtwagenchauffeurs, verloor de Kospi 0,6 procent. In Sydney keerden beleggers terug na een lang weekeinde en raakte de All Ordinaries ruim 4 procent kwijt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
42 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV vreest voor de toekomst van de koffiefabriek van Douwe Egberts in Utrecht. Medewerkers klagen dat de productie al lange tijd daalt en krijgen volgens de vakbond geen toekomstperspectief van moederbedrijf JDE Peet's. Anderhalve week geleden werd het verlies van enkele tientallen banen aangekondigd, maar de angst is dat het daar niet bij zal blijven.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR/BELGA) - Franse autoriteiten onderzoeken het overlijden van een tweede baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken. In de babyvoeding zat mogelijk de bacterie Bacillus cereus, die heftig braken en diarree kan veroorzaken. Of de dood van de baby's daadwerkelijk is veroorzaakt door de betrokken producten, is niet vastgesteld.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De grote chipfabrikant leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Lip-Bu Tan werkt Intel hard aan het opvoeren van de productie om aan de sterke vraag van klanten naar serverchips voor AI-datacenters te kunnen voldoen. Het aandeel, dat voorafgaand aan de resultaten sterk was gestegen, raakte zo'n 14 procent aan waarde kwijt.
2 uur geledenNAARDEN (ANP) - Minder Nederlanders kiezen er de laatste tijd voor om hun woning uit te rusten met een warmtepomp, meldt de Vereniging Warmtepompen. Mede door een verlaging van een subsidie en een dalende gasprijs is er voor de duurzame manier om een huis te verwarmen minder interesse.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het aantal claims dat binnenkomt bij EUclaim na de geannuleerde vluchten door het winterweer van begin januari loopt nog steeds op. De claimsorganisatie heeft tot nu toe zo'n achthonderd claims binnengekregen. "De piek is voorbij, maar ik verwacht dat dit nog wel tot aan de zomer doorloopt", zegt een woordvoerder.
3 uur geleden