Techbedrijven openen de boeken op Wall Street
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amerikaanse aandelenbeurzen krijgen dinsdag opnieuw het nodige cijfergeweld te verwerken. Microsoft en Google-moeder Alphabet openen de boeken en dat zijn twee van de grootste bedrijven in de Verenigde Staten. Ook berichtendienst Twitter komt met kwartaalcijfers.
Alphabet en Twitter zijn voor hun inkomsten grotendeels afhankelijk van advertentie-inkomsten. Andere bedrijven waar dat voor geldt zoals socialemediaondernemingen Snap en Facebook misten de omzetverwachtingen van analisten en wezen allebei naar een verandering die Apple doorvoerde in het besturingssysteem op de iPhone. Nu gebruikers daar nadrukkelijk toestemming moeten geven aan apps die hen volgen, kiezen veel gebruikers ervoor om dat niet toe te laten. Daardoor wordt de informatie die de apps over gebruikers kunnen verzamelen minder nauwkeurig en willen adverteerders minder betalen.
Behalve advertenties verdient Alphabet ook het nodige aan clouddiensten, een branche waarin ook Microsoft actief is. De afgelopen periode groeiden de omzetten daar stevig door omdat veel bedrijven het voor hun personeel mogelijk moesten maken om thuis te werken tijdens de coronacrisis. Die trend zal doorzetten, denken kenners, die thuiswerken niet meer helemaal zien verdwijnen.
Van dat thuiswerken profiteerde Microsoft ook doordat er veel nieuwe computers werden verkocht waarop software van het bedrijf draaide zoals Windows en Office, maar ook samenwerkingssoftware Teams deed het goed. Nu met name in de Verenigde Staten veel mensen kiezen voor een andere baan kan ook het zakelijke sociale netwerk LinkedIn van Microsoft mogelijk profiteren.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder omzet geboekt als gevolg van nadelige valutaeffecten. Het concern heeft al tijden last van de gedaalde waarde van de dollar.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot nieuwe topman. Garnier moet in april 2027 de huidige bestuursvoorzitter Frans Muller opvolgen. Muller zal na zijn vertrek met pensioen gaan, na het bedrijf sinds juli 2018 te hebben geleid.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich merkt dat klanten aan het einde van het eerste kwartaal aankopen naar voren hebben gehaald door de Iranoorlog. Het Nederlands-Zwitserse concern zag in maart bestellingen bij de parfum- en schoonheidsactiviteiten vervroegd worden. Klanten waren bang dat toeleveringen in gevaar zouden komen door de situatie in het Midden-Oosten.
1 uur geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De beurswaarde van het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics is woensdag voor het eerst gestegen tot meer dan 1 biljoen dollar. De beurskoers van Samsung krijgt steun van de grote vraag naar zijn chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft in het eerste kwartaal de winst opgevoerd, ondanks geopolitieke problemen zoals Amerikaanse importheffingen en hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Het zorgtechnologieconcern verkocht meer en profiteerde van eerdere ingrepen om de kosten te verlagen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben in maart meer uitgegeven na de dalingen in de voorgaande twee maanden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) steeg de consumptie met 0,9 procent in vergelijking met een jaar eerder. In januari en februari zakten de consumentenuitgaven nog met respectievelijk 0,5 en 0,3 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.
11 uur geleden