Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven openen de boeken op Wall Street

Techbedrijven openen de boeken op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amerikaanse aandelenbeurzen krijgen dinsdag opnieuw het nodige cijfergeweld te verwerken. Microsoft en Google-moeder Alphabet openen de boeken en dat zijn twee van de grootste bedrijven in de Verenigde Staten. Ook berichtendienst Twitter komt met kwartaalcijfers.

Alphabet en Twitter zijn voor hun inkomsten grotendeels afhankelijk van advertentie-inkomsten. Andere bedrijven waar dat voor geldt zoals socialemediaondernemingen Snap en Facebook misten de omzetverwachtingen van analisten en wezen allebei naar een verandering die Apple doorvoerde in het besturingssysteem op de iPhone. Nu gebruikers daar nadrukkelijk toestemming moeten geven aan apps die hen volgen, kiezen veel gebruikers ervoor om dat niet toe te laten. Daardoor wordt de informatie die de apps over gebruikers kunnen verzamelen minder nauwkeurig en willen adverteerders minder betalen.

Behalve advertenties verdient Alphabet ook het nodige aan clouddiensten, een branche waarin ook Microsoft actief is. De afgelopen periode groeiden de omzetten daar stevig door omdat veel bedrijven het voor hun personeel mogelijk moesten maken om thuis te werken tijdens de coronacrisis. Die trend zal doorzetten, denken kenners, die thuiswerken niet meer helemaal zien verdwijnen.

Van dat thuiswerken profiteerde Microsoft ook doordat er veel nieuwe computers werden verkocht waarop software van het bedrijf draaide zoals Windows en Office, maar ook samenwerkingssoftware Teams deed het goed. Nu met name in de Verenigde Staten veel mensen kiezen voor een andere baan kan ook het zakelijke sociale netwerk LinkedIn van Microsoft mogelijk profiteren.

Meer uit Financieel

Heinen komt niet met eigen alternatief voor tuchtrecht banken

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën komt niet met een onafhankelijk alternatief voor de Stichting Tuchtrecht Banken (STB). Na de ministerraad zei minister Eelco Heinen het te betreuren dat de stichting stopt. De sector komt met een nieuw initiatief en "dat vind ik heel belangrijk". De VVD-bewindsman wil dat eerst een kans geven.

58 minuten geleden
Banken kunnen tuchtrecht zelf ontwikkelen, vindt NVB

AMSTERDAM (ANP) - Banken kunnen zelf het tuchtrecht ontwikkelen waaraan bankmedewerkers zich moeten houden, zegt een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). De brancheorganisatie reageert op het nieuws dat de stichting die het tuchtrecht toepast volgend jaar stopt uit onvrede over de opstelling van banken. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) is het een vergissing geweest om de organisatie van het tuchtrecht aan banken zelf over te laten.

1 uur geleden
FT: chemieconcern BASF heeft overnamevoorstel Evonik gedaan

LONDEN (ANP) - Het grote Duitse chemieconcern BASF heeft een overnamevoorstel gedaan aan zijn Duitse branchegenoot Evonik Industries. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Ook de grootste aandeelhouder van Evonik is benaderd door BASF over een overnamebod.

1 uur geleden
VW en Audi roepen 2,9 miljoen auto's terug om stuurprobleem

FLENSBURG (ANP) - Wereldwijd moeten bijna 2,9 miljoen auto's van Volkswagen en Audi terug naar de garage vanwege het risico op een defect aan het stuur. In honderdduizenden wagens zit een schroef die door corrosie kan afbreken, wat gevaarlijke problemen met de besturing van de auto kan veroorzaken. Vooralsnog zijn er geen ongelukken bekend door het probleem.

2 uur geleden
Stichting achter tuchtrecht voor banken stopt

AMSTERDAM (ANP) - De stichting achter het tuchtrecht dat het vertrouwen in de financiële sector moest vergroten, stopt ermee. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) frustreren banken elke verbetering van het tuchtrecht. De organisatie beëindigt daarom de samenwerkingsovereenkomst met de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).

3 uur geleden
Chipgrootmacht Taiwan wil kerncentrale toch weer laten draaien

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft een volgende stap gezet in het opnieuw opstarten van een stilgelegde kerncentrale. De regering heeft daarvoor een voorlopig plan goedgekeurd. Het eiland, waar de grootste chipproducent ter wereld zit, streeft naar grotere energiezekerheid.

3 uur geleden
Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zoekt bouw- en onderhoudspartners voor het onderhoud en de renovatie van de luchthaven. De komende tien jaar steekt Schiphol miljarden in vernieuwing.

4 uur geleden