Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven openen de boeken op Wall Street

Techbedrijven openen de boeken op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amerikaanse aandelenbeurzen krijgen dinsdag opnieuw het nodige cijfergeweld te verwerken. Microsoft en Google-moeder Alphabet openen de boeken en dat zijn twee van de grootste bedrijven in de Verenigde Staten. Ook berichtendienst Twitter komt met kwartaalcijfers.

Alphabet en Twitter zijn voor hun inkomsten grotendeels afhankelijk van advertentie-inkomsten. Andere bedrijven waar dat voor geldt zoals socialemediaondernemingen Snap en Facebook misten de omzetverwachtingen van analisten en wezen allebei naar een verandering die Apple doorvoerde in het besturingssysteem op de iPhone. Nu gebruikers daar nadrukkelijk toestemming moeten geven aan apps die hen volgen, kiezen veel gebruikers ervoor om dat niet toe te laten. Daardoor wordt de informatie die de apps over gebruikers kunnen verzamelen minder nauwkeurig en willen adverteerders minder betalen.

Behalve advertenties verdient Alphabet ook het nodige aan clouddiensten, een branche waarin ook Microsoft actief is. De afgelopen periode groeiden de omzetten daar stevig door omdat veel bedrijven het voor hun personeel mogelijk moesten maken om thuis te werken tijdens de coronacrisis. Die trend zal doorzetten, denken kenners, die thuiswerken niet meer helemaal zien verdwijnen.

Van dat thuiswerken profiteerde Microsoft ook doordat er veel nieuwe computers werden verkocht waarop software van het bedrijf draaide zoals Windows en Office, maar ook samenwerkingssoftware Teams deed het goed. Nu met name in de Verenigde Staten veel mensen kiezen voor een andere baan kan ook het zakelijke sociale netwerk LinkedIn van Microsoft mogelijk profiteren.

Meer uit Financieel

OpenAI ziet af van lancering nieuwste AI-model om veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt daarom nog niet beschikbaar gesteld aan gebruikers.

1 uur geleden
Hogere staatsrente drukt Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.

6 uur geleden
Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

7 uur geleden
Trump kondigt bouw grootste staalfabriek ooit in VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.

8 uur geleden
Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

11 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

11 uur geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

11 uur geleden