Techbedrijven onderuit op positieve Japanse beurs
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag hoger gesloten. Beleggers deden de aandelen van techbedrijven, die tijdens coronacrisis sterk zijn gestegen, van de hand en stapten in ondernemingen die naar verwachting meer zullen profiteren van het economische herstel. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde na een kwakkelend begin van de handelsdag uiteindelijk 1 procent in de plus op 29.027,94 punten. Op macro-economisch vlak bleek dat de Japanse economie in het vierde kwartaal met 2,8 procent is gegroeid. De op twee na grootste economie ter wereld toonde daarmee voor het tweede kwartaal op rij herstel. De groei viel wel lager uit dan een eerdere raming.
De Japanse automakers Toyota en Honda en ook de banken en vastgoedbedrijven, die het door corona moeilijk hadden, behoorden tot de sterkste stijgers. Een waardedaling van de Japanse yen bood daarnaast steun aan de exportbedrijven. Een daling van de yen maakt de producten van deze bedrijven in het buitenland goedkoper. Computerspelmaker Nintendo, die afgelopen jaar sterk profiteerde van het vele thuiszitten vanwege het coronacrisis, verloor 1,7 procent.
De All Ordinaries in Sydney klom 0,5 procent onder aanvoering van de Australische banken. In Seoul noteerde de Kospi tussentijds 0,2 procent lager. De Hang Seng-index in Hongkong won 1 procent en de hoofdindex in Shanghai daalde 0,4 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met minnen de handelsdag uitgegaan, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. De algemene verwachting is dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen, om de door de hogere energieprijzen aangejaagde inflatie te bestrijden. Dat zorgde voor terughoudendheid onder beleggers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Een poging om nieuwe Amerikaanse wetgeving rondom cryptomunten door te voeren is dinsdag gestrand in het Congres. De wetgeving wist onvoldoende stemmen te behalen, door meningsverschillen over ethiek, bankzaken en de vraag hoe de snelgroeiende sector moet worden gereguleerd. De bitcoin daalde na het nieuws in waarde.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen die in deeltijd werken voor het minimumloon dreigen er in hun nettosalaris op achteruit te gaan. Dat meldt salaris- en hr-platform Youforce op basis van eigen berekeningen naar aanleiding van de Prinsjesdagplannen.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.
7 uur geledenYANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.
8 uur geleden