Techbedrijven onder druk in Hongkong, Japanse beurs gesloten
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging maandag verder omlaag. Vooral de techbedrijven stonden onder druk door het vooruitzicht dat de Amerikaanse centrale bank de rente in de Verenigde Staten later deze week opnieuw flink zal verhogen om de inflatie te bestrijden. Hogere rentes zijn over het algemeen ongunstig voor aandelen en met name voor snelgroeiende techbedrijven.
In Japan, waar de bevolking in het zuiden van het land werd gewaarschuwd voor de krachtige tyfoon Nanmadol, was de beurs gesloten vanwege een nationale feestdag. De beurshandel in Tokio zal deze week in het teken staan van de beleidsvergadering van de Bank of Japan, die in tegenstelling tot de Amerikaanse Federal Reserve de rente naar verwachting ongewijzigd zal laten. Door het oplopende renteverschil tussen Japan en de VS staat de Japanse yen flink onder druk ten opzichte van de Amerikaanse dollar.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1 procent in de min. Het Chinese webwinkelconcern Alibaba zakte ruim 3 procent en concurrent JD.com verloor 2 procent. Het grote internet- en gamesbedrijf Tencent, waarvan de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus grootaandeelhouder is, daalde 0,9 procent en maaltijdbezorger Meituan leverde dik 1 procent in.
De hoofdindex in Shanghai hield het verlies beperkt tot 0,2 procent. Beleggers verwerkten het nieuws dat de coronalockdown in de Chinese miljoenenstad Chengdu is opgeheven. De olieprijzen gingen licht omhoog door de hoop dat de Chinese vraag naar de brandstof weer zal aantrekken door het einde van de lockdown. De Kospi in Seoul raakte 1,1 procent kwijt en de All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent.
Meer uit Financieel
YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
21 minuten geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Klanten van webwinkel bol kwamen afgelopen weekend terecht op een pagina van een andere klant, bevestigt een woordvoerder van bol na berichtgeving van Tweakers. Het was het gevolg van een "technisch incident" en overkwam "tientallen klanten", laat de woordvoerder weten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij vertrekt volgend jaar uit Assen. Het hoofdkantoor in de Drentse stad is na meerdere reorganisaties en de sluiting van het Groningen-gasveld te groot geworden voor het bedrijf.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt ook woensdag niet naar Dubai door het geweld in het Midden-Oosten. Eerder maakte de Nederlandse luchtvaartmaatschappij bekend tot en met dinsdag niet te vliegen naar de stad in de Verenigde Arabische Emiraten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote uitvaartverzorgers in Nederland zien vooralsnog geen reden om de prijs van crematies te verhogen, ondanks de sterk stijgende kosten voor gas. Dat komt doordat de bedrijven werken met langlopende vaste gascontracten, zeggen Monuta en DELA.
2 uur geleden