Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven onder druk in AEX-index

Techbedrijven onder druk in AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies gesloten. Met name de minnen die bedrijven in de technologiesector lieten optekenen, zoals chipbedrijf ASMI, chipmachinemaker ASML en zorgtechnologiefonds Philips drukten op de graadmeter. Daartegenover stonden plussen van financiële fondsen, vermoedelijk vooruitgeholpen door de oplopende rentes.

De AEX-index sloot uiteindelijk vlak op 663,35 punten. De MidKap ging met een verlies van 0,1 procent de handel uit op 988,70 punten. Elders in Europa was het sentiment positief. Daarbij presteerde Londen met een plus van 0,9 procent van de belangrijkste graadmeters het beste. De voorjaarsbegroting van de Britse regering bevatte grotendeels de steunmaatregelen waar beleggers op hadden gehoopt.

De hoofdindex in Amsterdam werd aangevoerd door ING, gevolgd, door verzekeraars NN en Aegon met winsten tot 4,3. De laatste dagen is er sprake van oplopende rentes, wat doorgaans goed nieuws betekent voor financiële fondsen. Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) lijken ook geen haast te hebben met ingrijpen, ondanks dat het beleid van de ECB er vooral op gericht is om financieringscondities zo gunstig mogelijk te houden.

Galapagos

Biotechnologiebedrijf Galapagos was de sterkste daler in de AEX met een verlies van 2,3 procent. Ook maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway stond met ASMI, KPN, ASML en Philips in de staartgroep. Op de lokale markt klom Ctac 3,7 procent. Investeerder Value8 (plus 3,6 procent) heeft zijn belang in de automatiseerder flink uitgebreid.

De DAX in Frankfurt won 0,2 procent. Bondskanselier Angela Merkel overlegt woensdag met de leiders van de Duitse deelstaten over de coronamaatregelen. Volgens Duitse media wil Merkel de lockdown verlengen tot 28 maart, maar mogelijk ook wat versoepelingen toestaan.

Stellantis

In Parijs zag Stellantis een eerdere winst verdampen en sloot nagenoeg vlak. Beleggers reageerden in eerste instantie positief op de eerste gezamenlijke resultaten van het fusiebedrijf van de automakers Peugeot en Fiat Chrysler. Het autoconcern, dat zijn hoofdkantoor heeft in Amsterdam, denkt de verkopen dit jaar op te kunnen voeren na de terugval in het coronajaar 2020. Concurrent Renault dikte 5 procent aan en in Frankfurt klom Volkswagen ook ruim 5 procent.

De euro was 1,2070 dollar waard, tegen 1,2077 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,7 procent duurder op 61,35 dollar. Brentolie klom 1,5 procent in prijs tot 64,17 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aandelenbeurs Amsterdam daags na record omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies geëindigd, daags nadat de AEX-index op recordhoogte was gesloten. Bij beleggers namen zorgen over stijgende energieprijzen en de aanhoudend hoge inflatie toe. Ook elders in Europa sloten de beurzen daardoor in de min.

9 minuten geleden
NAM keert 1,4 miljard uit aan Shell en Exxon, minister bezorgd

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) wil opheldering van de NAM over een uitkering van meer dan een miljard euro aan aandeelhouders Shell en ExxonMobil. Die storting roept vragen op over de "financiële positie en het nakomen van de afspraken", zegt de CDA-minister in een verklaring.

11 minuten geleden
Leden IEA geven beloofde olie sneller vrij

PARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.

1 uur geleden
Rechters schrappen vonnissen oud-handelaren bank in rente-affaire

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.

1 uur geleden
Ruim twee keer zoveel riviercruises in Rotterdam door laagwater

ROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.

1 uur geleden
Wall Street lager na nieuwe records voor S&P 500 en Nasdaq

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager aan de handel begonnen. Daarmee werd een stapje teruggedaan op Wall Street na de nieuwe records van de brede S&P 500-index en op de technologiebeurs Nasdaq een dag eerder. De techfondsen gaven daarbij terrein prijs. Later op de dag komen nog de notulen van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank van vorige maand.

2 uur geleden
Shell profiteert fors van schaarste aan diesel en benzine

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell heeft recordresultaten geboekt met de raffinage van olie. Het verschil in prijs tussen ruwe aardolie en geraffineerde producten, zoals brandstoffen als diesel en benzine, was nooit zo groot als in het derde kwartaal. Daarbij profiteert het Britse bedrijf van de schaarste die is ontstaan door de Iranoorlog en Oekraïense aanvallen op raffinaderijen in Rusland, die leidden tot een Russisch exportverbod voor benzine en diesel.

2 uur geleden