Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven omlaag op verdeeld Wall Street

Techbedrijven omlaag op verdeeld Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelen van techbedrijven gingen maandag in de verkoop op de Amerikaanse effectenbeurzen, waar de ogen gericht zijn op het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve op woensdag. De verwachting neemt toe dat de centrale bank de rente met een half procentpunt zou kunnen verlagen, na berichten dat de beleidsmakers een grotere rentestap overwegen om de economie te ondersteunen.

Rentegevoelige techaandelen gingen hierdoor omlaag. Nvidia en Apple verloren 2 en 2,8 procent en Amazon zakte 0,9 procent. Daar kwam voor de iPhonemaker bij dat het aandeel Apple minder gewild werd nadat een analist had gewaarschuwd dat de vraag naar zijn nieuwste iPhone 16-modellen lager is dan verwacht.

De stemming op Wall Street was dan ook gemengd, na de stevige opmars vorige week. De Dow-Jonesindex eindigde de handelsdag 0,6 procent hoger op 41.622,08 punten. De breder samengestelde S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 5633,09 punten. Techgraadmeter Nasdaq daalde 0,5 procent tot 17.592,13 punten.

Intel

Intel boekte wel een flinke winst. De chipproducent is officieel in aanmerking gekomen voor 3,5 miljard dollar aan overheidssubsidies om halfgeleiders te maken voor het Amerikaanse ministerie van Defensie. Het aandeel klom ruim 6 procent.

Boeing zakte 0,8 procent. De vliegtuigbouwer voert een reeks kostenbesparingen door, omdat zo'n 33.000 medewerkers in fabrieken rond Seattle en Portland sinds vrijdag het werk hebben neergelegd. De staking brengt het herstel van het geplaagde concern "aanzienlijk in gevaar", aldus financieel topman Brian West. Boeing neemt onder meer de komende tijd geen nieuwe werknemers meer aan en overweegt veel werknemers, managers en leidinggevenden tijdelijk met verlof te laten gaan.

Trump

Beleggers verwerkten maandag ook nog de mogelijke moordpoging op de Amerikaanse oud-president Donald Trump zondag bij zijn golfbaan. Daar werd een man aangetroffen met een geweer. De oud-president bleef ongedeerd en de verdachte is gearresteerd. Trump Media & Technology verloor bij het slot 3,8 procent.

De euro was 1,1129 dollar waard, tegen 1,1120 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. De olieprijzen stegen verder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,7 procent meer op 70,48 dollar en Brentolie werd 1,8 procent duurder op 72,92 dollar.

Meer uit Financieel

Cyberexperts: PHP-lek heeft ook na patch nog maanden gevolgen

DEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP gaan nog maanden gevolgen hebben, ook nu beveiligingsupdates beschikbaar zijn, waarschuwen cybersecurity-experts. Wereldwijd zullen naar verwachting nog een enorm aantal systemen niet direct bijgewerkt worden. Hackers kunnen daar de komende tijd misbruik van maken.

57 minuten geleden
PHP: vertraging van fix voor kwetsbaarheid was structureel falen

DEN HAAG (ANP) - Een oplossing voor een zwakke plek in programmeertaal PHP die onlangs bekend werd, liet lang op zich wachten. Die vertraging was een "structureel falen", zegt de stichting achter de programmeertaal. De PHP Foundation meldt dat in 2024 al het vermoeden bestond dat een bepaalde kwetsbaarheid kon worden misbruikt. Maar het werk aan een fix liep telkens vast door een gebrek aan overeenstemming binnen het beveiligingsteam van PHP over de juiste oplossing en een relatief klein team van ontwikkelaars met de benodigde kennis.

59 minuten geleden
Kwetsbaarheden in PHP al jaren oud, zegt beveiliger Wiz

NEW YORK (ANP) - De kwetsbaarheden in de belangrijke programmeertaal PHP zijn al ruim tien jaar oud. Dat schrijft cyberbeveiliger Wiz, dat de zwakke plekken met behulp van geavanceerde kunstmatige intelligentie zegt te hebben opgespoord.

1 uur geleden
Brussel: geen PHP-lek bij diensten Europese Commissie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geen aanwijzingen dat diensten of gegevens van de Commissie zijn getroffen door het beveiligingslek in de programmeertaal PHP. Dat laat een woordvoerder van de Commissie desgevraagd aan het ANP weten.

1 uur geleden
Koersval Carrefour na winstwaarschuwing door rellen in Frankrijk

AMSTERDAM (ANP) - Carrefour heeft een flinke koersval gemaakt op de beurs in Parijs. Het Franse supermarktconcern eindigde 13,8 procent lager, nadat het zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden had bijgesteld. Dat was het gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Op het Damrak in Amsterdam was Randstad de positieve uitschieter. Het uitzendconcern maakte bij de middelgrote fondsen een koerssprong van 20,1 procent na bekendmaking van de kwartaalcijfers.

1 uur geleden
Webwinkels krijgen advies contact op te nemen met sitebeheerder

VEENENDAAL (ANP) - Webwinkels moeten woensdag nog contact opnemen met hun technische beheerder, hostingpartij of softwareleverancier. Dat is het advies van Thuiswinkel.org, de brancheorganisatie voor webwinkels, aan haar leden na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Webwinkels kunnen zo laten controleren of hun systemen PHP gebruiken, of ze worden geraakt en welke maatregelen er nodig zijn.

1 uur geleden
Patch om gat in programmeertaal PHP te dichten is beschikbaar

SAN FRANCISCO (ANP) - De ontwikkelaars van programmeertaal PHP hebben woensdag twee patches beschikbaar gesteld. Die zijn gemaakt om de ontdekte kwetsbaarheden te dichten. Beheerders van websites hebben het dringende advies gekregen om de reparaties zo snel mogelijk door te voeren. Daarna kunnen veel sites weer online, is de verwachting.

2 uur geleden